Słownik ortograficzny

Kieszonkowy, poręczny słownik ortograficzny.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-02-21

Słownik w poręcznym, kieszonkowym formacie. Przydatny i prezentujący bardzo dobry, wysoki poziom merytoryczny.
Z tego słownika często korzystałem i nadal korzystam od czasu do czasu. Nie ma w nim oczywiście tylu wyrazów, co w dużych, wielotomowych słownikach ortograficznych. Jednak, jeśli chcemy coś szybko sprawdzić lub upewnić się, co do pisowni jakiegoś niewyrafinowanego wyrazu - spełnia on swoją rolę. Doskonale sprawdza się przy różnego rodzaju grach słownych typu Scrabble. Pozwala szybko zweryfikować pisownie sprawiającego nam problem wyrazu, słowa. Duży plus to jego format. Mały, lekki, kieszonkowy, w miękkiej oprawie słownik ortograficzny jest czasem bardziej przydatny i potrzebny niż wielotomowe wydawnictwo. I w takich sytuacjach ten słownik to strzał w dziesiątkę. Może być wielce pomocny.
Ocena bardzo dobra jest w pełni zasłużona. Koncepcja i realizacja pomysłu na ten słownik zasługuje na uznanie. Mała książka, ale ocena wysoka i opinia moja jak najbardziej przychylna. Nic...