Opodatkowanie najmu i dzierżawy 2008

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Unimex
biznes, finanse

Najem i dzierżawa bez tajemnic... Publikacja, która w sposób kompleksowy i praktyczny omawia problematykę umów najmu i dzierżawy, przedstawiając ją zarówno w aspekcie cywilnoprawnym jak i podatkowym. Wyjaśnia: Jak zawrzeć umowę najmu? Jakie są obowiązki wynajmującego i najemcy? Kiedy i na jakich zasadach można rozwiązać umowę najmu? Jakie skutki wywoła zawarcie tych umów na gruncie podatkowym ? zarówno w kontekście VAT, podatków dochodowych, lokalnych oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Stan prawny aktualny na 1 stycznia 2007 roku.