Drzwi do śmierci

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

W Angli skradziono mumię. Na plażach Vancouveru znajdowane są okaleczone zwłoki kobiet. Prowadzone jest śledztwo dotyczące pornografii ocierającej się o morderstwa. Jednak policjanci nawet nie przeczuwają z kim mają do czynienia. Czeka bowiem na nich ktoś niewyobrażalnie wprost przebiegły i zdeprwowany. Czy znajdą w sobie odwagę, by kontynuować poszukiwania za drzwiami do śmierci?

Reckless Bastard | 2014-08-27
Na półkach: Przeczytane, Slade, Michael
Przeczytana: 13 czerwca 2014

5/10 – PRZECIĘTNA

Na pierwszy rzut oka nic nie łączy dokonanej w Anglii kradzieży mumii, z okaleczonymi zwłokami kobiet znajdowanymi na plażach kanadyjskiego Vancouver oraz odkrytym przez Policję nielegalnym studiem, w którym kręcone były brutalne filmy pornograficzne z gatunku snuff. Prowadzone przez nadinspektora Roberta DeClercqa śledztwo w tej ostatniej sprawie kieruje go jednak na zaskakujący trop. Wszystko wskazuje na to, że sprawy te są ze sobą powiązane, a stoi za nimi niezwykle przebiegły i zdemoralizowany umysł.

Nie wiem jakimi przesłankami kierowali się polscy wydawcy, rozpoczynając publikację serii powieści Michaela Slade’a akurat od dziewiątej części cyklu. „Drzwi do śmierci” są bowiem właśnie dziewiątą (z czternastu do tej pory wydanych) książek kanadyjskiego pisarza, której bohaterami są członkowie oddziału "Special X". Domyślam się, że chodziło tu o wysondowanie rynku i zbadanie w jaki sposób przyjmie on autora i jego twórczość. Biorąc pod uwagę fakt, że żadna...

Jagoda | 2014-11-06

Jakiś czas temu czytałam, więc pozostają wrażenia po latach. Cenię książki z których mogę się czegoś dowiedzieć, wartka akcja nie jest dla mnie jedynym atutem powieści. Nawet thrillerów. A właśnie u Slade'a po raz pierwszy spotkałam się z wyliczeniem wszystkich (a w każdym razie większości) parafilii. Z tej powieści poznałam także kulisty powstawania Ptaków Hitchcocka. Kiedy czytałam Drzwi do śmierci miałam akurat fazę na mocne, krwawe thrillery czy horror i na tym tle też nie doznałam zawodu.
I tylko szkoda, że więcej Slade'ów po polsku już się nie ukaże... bo skoro do tej pory nic nie zostało przetłumaczone, to już chyba nie będzie...

apple_90 | 2012-07-09
Przeczytana: lipiec 2010

Obsesja, seks, perwersja, cały wachlarz dewiacji, choroba psychiczna, makabryczne pasje i zachcianki, tortury, agresja, potwór, czyste zło.

Pierwsze moje zetknięcie z twórczością Slade’a. Sięgnęłam po nią, bo poszukiwałam czegoś mrocznego i mocnego, ale czegoś aż tak miażdżącego się nie spodziewałam.

„Drzwi do śmierci” to książka druzgocząca, brudna, miejscami obrzydliwa, przyprawiająca o mdłości, ociekająca krwią, ale dobra.

Czytając zaczęłam się zastanawiać, co jeszcze może stworzyć chory umysł autora. Nie rozumiem tego, ale ta książka mnie odrzucała i fascynowała zarazem, nie chciałam odwracać kartki ze strachu przed przeczytaniem czegoś, co wstrząśnie mną bez reszty, ale z drugiej strony nie mogłam się od niej oderwać. Wciągnęła mnie, a potem sprawiła, że przez jakiś czas z niepokojem oglądałam się przez ramię. No i oczywiście wywołała obsesyjny strach przed chirurgami plastycznymi

Pozycja zwala z nóg, i robi to w bardzo brutalny sposób, po prostu niszczy, łamie wiarę w...

Krzysiu Jakóbczak | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Makabrycznie fenomenalna.
Chce się więcej po zakończeniu.

Morgana1976 | 2012-11-06

2005