Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze

Seria: Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Artur Gulewicz
Ag2S

Wyjątkowa edycja wszystkich wierszy dla dzieci Jana Brzechwy. Wspaniałe ilustracje Artura Gulewicza, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami! „Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze” – to drugi tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno...

„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze” – to drugi tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory („Na wyspach Bergamutach”, „Na straganie”, „Pali się!”), jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia („Tydzień”, „Tańcowała igła z nitką”, „Lecą muchy”).
Ten jedyny w swoim rodzaju hołd dla twórczości Jana Brzechwy obejmuje cztery tomy: „Bajki”, „Wiersze”, cykl o panu Kleksie oraz utwory sceniczne.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

betsy | 2019-07-07

Do tej pory nie dodawałam do mojej biblioteczki książek przeczytanych w dzieciństwie. Stwierdziłam, że to było tak dawno, ze nie ma to sensu. Teraz jednak nabrałam na to ochoty, bo przecież te książki mnie ukształtowały a wiele z nich pamiętam lepiej, niż te, które przeczytałam w zeszłym miesiącu. Proszę więc znajomych o cierpliwość, bo trochę tego będzie...
Tę pozycję akurat znam prawie całą na pamięć, bo czytałam ją też z dziećmi i z wnuczką. Oni też te wiersze mogą cytować z pamięci! Nie znalazłam tu wydania, które mam, pięknego, z ilustracjami Szancera a dodać nie umiem. Niech będzie więc losowe.

Ania Kazior | 2018-02-04
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 04 lutego 2018

Bez jednej gwiazdeczki za rysunki. Nie przepadam za taką ilustracją. Jednak pomysł na zebranie wszystkich dzieł Brzechwy w jednym wydaniu - znakomity.

Gosia | 2017-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 lutego 2017

Kiedy tylko zobaczyłam to wydanie w internetowych księgarniach, a następnie w sklepach stacjonarnych, wiedziałam już że mój rachunek bankowy zubożeje, ale... wzbogaci się moja półka. Kocham "Naszą księgarnię" za wydanie KOMPLETNEGO zbioru wierszy Brzechwy, bez pominięcia nawet tych, o których wygodniej byłoby zapomnieć. Na rynku polskim aż roi się od przeróżnych wydań, ale bardzo okrojonych. A tu - nareszcie - polski czytelnik doczekał się pięknego, oprawionego w twardą oprawę wydania z ujednoliconą szatą graficzną! Ilustrator, Artur Gulewicz, okazał się genialnym wyborem. Grafiki są różnorodne, zbudowane z wielu różnych elementów, struktur, przedstawione z odmiennych perspektyw. Odbiorca doskonale wyczuwa, że Gulewicz wczytał się w tekst, przeanalizował każdy z wierszy, poprzeplatał swoją wyobraźnią i umiejętnościami. Kolejna strona to odmienna przygoda dla czytelnika! Z tego co zauważyłam starszemu pokoleniu grafiki mogą nie do końca przypadać do gustu, z racji przyzwyczajenia do...