Teatr Wskrzeszonych

Wydawnictwo: Replika
Ag2S

Prokurator okręgowy Michał Gabryjelski przejmuje śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, który pozostawia na cmentarzach ciała młodych kobiet, ubranych w suknie ślubne. Czując, że dochodzenie wymyka mu się z rąk, za namową znajomego, decyduje się na powołanie biegłego psychologa, profilera Wiktora Franka. Liczy, że znajomość ludzkiej psychiki, którą posiada mężczyzna i jego wyjątkowa empatia pomogą trafić na ślad mordercy.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

Gosia | 2019-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 25 września 2019

Bardzo podobała mi się narracja w książce. Historia miała sens i była bardzo ciekawa. Cenię sobie w literaturze, kiedy są podane różne terminy oraz opisy. Zakończenie trochę mnie zniszczyło. Ogólnie polecam :)

Edyta | 2019-04-25
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Uwielbiam teatr. Zdecydowanie wolę oglądać przekaz aktorski na żywo niż na wielkim ekranie. Teatr wyzwala ogromne emocje, pobudza wyobraźnię, a jednocześnie kojarzy mi się z ogromnym kunsztem aktorskim, bo tutaj nie ma miejsca na kolejne klapsy i kręcenie w kółko tej samej sceny.

Kiedy w ofercie Wydawnictwa Replika zobaczyłam pozycję o tajemniczo brzmiącym tytule "Teatr wskrzeszonych" nieznanej mi wcześniej Tatiany Jachyry, pomyślałam, że koniecznie muszę przeczytać tę książkę. Zwłaszcza, że już od jakiegoś czasu intrygowała mnie... okładka. Przezornie nie czytałam wcześniej opisu zamieszczonego na stronie Wydawnictwa - nie chciałam sobie wyrabiać absolutnie żadnych opinii na temat treści, nie chciałam także wiedzieć o czym jest ta powieść. Krótko mówiąc, był to totalny strzał w ciemno. Jedyne założenie jakie zrobiłam w stosunku do treści było takie, że będzie ona emanowała mrocznym klimatem.

"To ja, którego już nie ma. Zamieszkuję ciało z pozoru mi znane. Zmęczonej duszy...

Innekarta | 2019-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Michał Gabryjelski jest prokuratorem okręgowym. Prowadzi luźne życie wyzbyte z uczuć. Pewnego dnia rozpoczyna śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, który zabija młode kobiety i zostawia je na cmentarzach ubrane w suknie ślubne. Kiedy śledztwo dociera do martwego punktu decyduje się na powołanie biegłego psychologa, profilera Wiktora Franka, który jest również jego znajomym z przeszłości. Liczy, że znajomość ludzkiej psychiki, którą posiada mężczyzna i jego wyjątkowa empatia pomogą trafić na ślad mordercy.
Z plusów książki to:
- spójna fabuła, książkę czyta się szybko,
- fajnie opisane scen morderstw,
- bardzo realistyczne opisy wizji po narkotykach,
- nie ma zbyt wielu postaci co rzutuje na czysty odbiór,
- można się wczuć w klimat grozy,
- wybranie do roli najlepszego hakera w książce kobiety,
Na minus:
- częste opisy wizji na haju w niektórych momentach mieszają się z prawdą i nie wiadomo czy jest to w głowie bohatera czy w rzeczywistości,
- w zakończeniu czułam niedosyt,...

KsiążkoholiczkaKasia | 2019-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Nie mogę powiedzieć, że wciąga od początku, jedynie zaciekawia, mnie wciągnęła dopiero gdzieś w połowie, i wtedy to już nie mogłam się oderwać. Pierwsza połowa nie wzbudzała we mnie żadnych emocji, choć dobrze się czyta. Do połowy myślałam,ze to nie thriller psychologiczny, tylko raczej erotyczny. Ale później, gdy poznajemy bohaterów, gdy historia się rozkręca, gdy coraz wiecej jest z pozoru niewiadomych... Książka wciąga tak, że gdybym mogła przeczytałabym reszte na jedynym tchu. W połowie również domyślamy się kto jest mordercą, ale potęguje to chęc przeczytania do konca, wzmacnia tempo i zaciekawienie. Ciekawa postać profilera, ja uwielbiam kiedy profiler jest włączany do śledztwa, ale to co się działo dzięki niemu... No dobra, zobaczycie sami. Dwoje wyrazistych głównych bohaterów, choroba psychiczna w tle- i tak potwierdzam, to na pewno thriller psychologiczny, zresztą naprawde dobry! Nie powiedziałabym, że przerażający bo na mnie najwidoczniej takie rzeczy już az tak nie...

Daniel | 2018-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Mocna, dynamiczna i wciągająca, przynajmniej do czasu. Do tego bardzo obrazowe opisy tworzą dobre podłoże dla głównego wątku, a i ten Jachyra stworzyła ciekawy i intrygujący, wplatając jeszcze w niego wątek traumatycznych przeżyć i zdarzeń z przeszłości głównego bohatera. Przeszłości, z którą wciąż się nie rozliczył. Jednak to wszystko posypało się, gdy autorka zbyt szybko odsłoniła wszystkie karty i spora część książki była tylko wyczekiwaniem, a nie podążaniem za bohaterem i wraz z nim odkrywaniem motywów.

bloody_mary | 2017-07-25

Książka napisana pięknym językiem, momentami w lekko gotyckim klimacie. Szkoda że Pani Tatiana nie jest promowana jak ''wielka 3'': Bonda,Mróz I K. Puzyńska bo ma od nich dużo lepszy warsztat choć z zawodu jest fotografką a np. K. Bonda dziennikarką :) Cudem się na jej książkę natknełam i z chęcią przeczytam coś więcej bo Pani Tatiana wie co to mroczny klimat :)

paciumk | 2017-07-19

Byłoby więcej gwiazdek, ale niestety musiałam ocenę obniżyć za przewidywalność zakończenia. Dość szybko zaczęłam podejrzewać rozwiązanie wątku i za szybko byłam pewna, więc pozbawiło mnie to przyjemności z bycia zaskoczoną.

Ewa | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Fantastyczna ksiązką. Autorka wspaniale operuje słowem - co nie jest częste wśród autorow tego gatunku. Opisy są plastyczne i pobudzają wyobraźnię, więc co wrażliwsi nie powinni jeść czytając. Temat i sposób narracji trochę przypomina najlepsze momenty Deavera, ale Autorka okazała się znacznie lepsza.
Szczerze polecam.

Magnis | 2017-02-05
Przeczytana: 03 lutego 2017

Sięgnąłem po Teatr wskrzeszonych z powodu interesującego opisu, który obiecywał mroczną opowieść. Żadnej ksiązki jeszcze nie czytałem jej autorstwa i nie wiedziałem czego się spodziewać, czym mnie zaskoczy oraz jakie wrażenia będę po lekturze. Obowiałem się trochę lektury, ale niepotrzebnie.
Prokurator Michał Gabryjelski zajmuje się sprawą makabrycznych morderstw, gdzie nie znaleziono żadnych śladów, a co za tym idzie nie ma punktów zaczepienia. Do pomocy zostaje przydzielony profiter mający za zadanie pomóc w wykryciu sprawcy, dzięki stworzeniu profilu mordercy. Obaj walczą z czasem, bo ofiar może być więcej.
Otwierająca książkę scena na cmentarzu może utwierdzić czytelnika z czym będzie miał do czynienia. Autorka ze skrupulatnością opisuje miejsce zbrodni ze szczegółami nie oszczędzjąc makabry. Nasz bohater nadzorujący śledztwo nie ma łatwo, bo sprawca nie zostawia śladów. Nawet najmniejszych. Wszystko stoi w miejscu dopóki nie zostaje zatrudniony profiter mający pomóc...

Gośka | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Głównym bohaterem powieści jest prokurator Michał Gabryjelski, który nie wzbudził mojej sympatii. Typowy męski szowinista, który traktuje kobiety przedmiotowo. Może i ma jakiś powód, żeby tak się zachowywać ale do mnie on nie przemówił. Facet działał mi na nerwy. Drugim bohaterem jest profiler Wiktor Frank, były przyjaciel prokuratora, z którym łączy go przeżyta niegdyś tragedia. Michał decyduje się na wciągnięcie Wiktora do śledztwa, które utknęło w miejscu. Ofiarami morderstw padają kobiety, które znajdowane są po kilku dniach na cmentarzu, ubrane w ślubne suknie. Morderca nie zostawia żadnych śladów, wydaje się nieuchwytny i coraz odważniejszy.

Muszę przyznać, że książka może przerazić opisami, zwłaszcza osoby, które nie czytują takiej literatury zbyt często. Przepełniona jest seksem, brutalnością i rozchwianiem emocjonalnym bohaterów. Pomiędzy fabułę wplecione są przemyślenia i dywagacje mordercy, co teoretycznie powinno działać na czytelnika, na mnie jednak akurat te momenty...