Narzędzia ciemności

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Paul Graves, wzięty pisarz, zostaje zaproszony do Riverwood zacisznej osady, gdzie latem twórcy doskonalą warsztat i poznaje mroczną historię sprzed lat, kiedy to w okolicy zamordowano nastolatkę, Faye Harrison. Jej matkę do dziś dręczy niepokój, a dawnej przyjaciółce Faye, Allison Davies, chodzi po głowie jedno: znaleźć takie rozwiązanie starej sprawy, które matce Faye pozwoli w spokoju umrzeć.

Jak na książkę z gatunku sensacji za mało emocji wzbudza. Niby nie przeładowana, krótka w treść, a mimo to czułam że autor przynudza. Temat za to ciekawy: pisarz, autor powieści detektywistycznych, który podejmuje się rozwiązania sprawy morderstwa sprzed lat by dać ukojenie jej bliskim. Czy chodzić tu będzie o rzeczywiste odkrycie kart tej historii czy stworzyć własną wiarygodną wersję? Jakby nie było w tym wypadku mamy do czynienia nie z gliniarzem na emeryturze tylko pisarzem, a zatem snucie opowieści jest tym co potrafi robić najlepiej. Przy tej sprawie potrzebny jest ktoś z wyobraznią, ale czasem przeszkadza gdy pewne elementy zaczynają budzi się do życia w jego wyobrazni i przybierać formę opowieści kreowanej na nowo tylko w jego umyśle.
Do moich ulubionych autorów Cook'a nie zaliczę, ale chętnie jeszcze coś spod jego ręki przeczytam.

Tara | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Sama nie wiem jak mogę określić tą książkę, początek zniechęcił mnie na dobrych kilka tygodni. Był niesamowicie nudny, dopiero po dłuższym czasie zebrałam się do ponownego czytania i tu nagle zostałam mile zaskoczona, akcja momentalnie mnie wciągnęła i otrzeźwiałam dopiero gdy do końca książki zostało zaledwie kilka kartek.
Cóż mogę powiedzieć, bieg akcji niesamowicie mnie skołował. Nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji i szczerze mówiąc, okrutnie mnie to zaskoczyło. Równie mocno zaskoczyła mnie historia Faye jak i to co tak naprawdę zdarzyło się na rodzinnej farmie Paula.
Nieco zakręcona książka ale warta polecenia.

betina360 | 2014-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Dobry kryminal.Pisarz piszacy kryminaly rozwiazuje zagadke morderstwa mlodej dziewczyny sprzed wielu lat i calkiem dobrze mu to idzie.Nie spodziewalam sie takiego zakonczenia.

Karolina | 2011-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2011

Mam mieszane uczucia. Nie jest to zła pozycja, ale spodziewałam się czegoś lepszego. Dużo lepszego. Mam wrażenie, że albo autor miał pomysł i nie wiedział, na czym ma się skupić, który wątek wybrać, jako ten główny. Właściwie to książka, która nie wywołuje żadnych emocji - przeczytane, odłożone/oddane, zapomniane. A ja oczekuję od książek dużo więcej. Szczególnie z tego gatunku. Komuś się spodoba, kogoś zniechęci, dla innych to będzie strata czasu, ale niech każdy zdecyduje sam, czy chce, czy nie chce.

Izabela | 2015-07-08
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2015

To najlepszy kryminał jaki do tej pory przeczytałam! Zagadka morderstwa jest tak zawiła, tak skomplikowana, że nie było osoby, której bym o nie nie osądzała. Każdy wydawał mi się podejrzany. Zakończenie zaskakujące, podsycające wyobraźnię czytelnika i, jak dla mnie, nie dające konkretnego rozwiązania sprawy. Piękne opisy otoczenia i zachowania postaci. Jedyne, co mi się nie podobało to małomówny główny bohater - może gdyby odzywał się nieco częściej, dałabym jeszcze ze dwie gwiazdki.

Olga | 2016-04-17

Książka od początku mnie wciągnęła. Trochę za mało emocji, to fakt. Miała potencjał na rozpętanie prawdziwej emocjonalnej burzy, bo temat był mocny, ale niestety na potencjale się skończyło.
Mimo wszystko wątek ciekawy, zakończenie zaskakujące i nie żałuję ani jednej chwili poświęconej na przeczytanie tej książki.

Patrycja | 2014-04-29
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Historia, którą opowiada autor jest ciekawa ale mnie nie porwała. Brakowało mi w niej tego czegoś.. Mam mieszane odczucia co do tej pozycji. Moim zdaniem jest przeciętna.

aguś | 2016-02-22
Przeczytana: luty 2016

Bardzo mi się podobała. Ładny , prosty styl, opisy miejsc. Postacie także ciekawe. Wg mnie opowieść przepełniona smutkiem zwłaszcza zakończenie. Klimat nieco przypominał mi "Piknik pod Wiszącą Skałą".

Scarlet19762014 | 2014-11-01

IX 2014