Wakacje z Au Pair

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

Ania właśnie zdała maturę. Chociaż pochodziła z dobrze usytuowanego materialnie domu , to jednak jak każdy młody człowiek marzyła , aby jak najszybciej samodzielnie zarobić własne pieniądze. Polska po wejściu do Unii Europejskiej realizuje wiele programów, a jednym z nich jest Au Pair. Ania wspólnie z koleżankami postanawia skorzystać z oferty biura pracy i wyjeżdża do Anglii ,...

Ania wspólnie z koleżankami postanawia skorzystać z oferty biura pracy i wyjeżdża do Anglii , gdzie będzie pracować jako dama do towarzystwa pewnej, bogatej pani. Dużo podróżuje w jej towarzystwie, spotyka miłość swego życia , ale los nie zawsze sprzyja. W czasie podróży do Wenezueli , na lotnisku zostaje zatrzymana pod zarzutem przemytu narkotyków.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

gleism | 2018-11-05

Pomysł na książkę ciekawy, ale wykonanie słabiutkie. Czytając ma się wrażenie że pisały dwie osoby - naiwna nastolatka i przypadająca nauczycielka. Opisane postacie są płytkie, całkowicie jednowymiarowe. A wtrącenia w tekście z historii, geografii, sytuacji politycznej itd, które na siłę mają coś wtłoczyć do głowy czytelnika, są strasznie wkurzające.

Marta Daft | 2017-04-27
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Anna, świeżo upieczona maturzystka z okolic Rzeszowa postanawia wykorzystać swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów medycznych w Krakowie na wyjazd w ramach programu Au Pair. Wraz z dwiema koleżankami odpowiadają na ogłoszenie znalezione w urzędzie pracy i postanawiają wyjechać do pracy w Anglii.
Pomimo lekkich oporów rodziny Ania jednak wyjeżdża i podejmuje pracę u pewnej hrabiny, jej koleżanki zaś, na czas wakacji stają się opiekunkami do dzieci. Wszystkie trzy z nadzieją, na pod szlifowanie języka, i ufnością zaczynają pracę, która jedną z nich doprowadzi w najskrytsze zakamarki pracy za granicą.

Ania trafia najciekawiej z całej trójki przyjaciółek, tak przynajmniej sądzi na początku. Praca u hrabiny jest pouczająca i ma wiele zalet, takich jak, chociażby podróże w różne strony świata. Autorka ciekawie, aczkolwiek, krótko wplata w całą opowieść motyw miłosny. Anna poznaje Simona na jednym z przyjęć, na których bywa z hrabiną. Początkowo wydaję się, że ta znajomość nie...

Michelle | 2016-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Ania po zdanej maturze decyduje się na wyjazd jako Au Pair do Londynu, by pracować jako dama do towarzystwa hrabiny. Dziewczyna dzięki wyjazdowi chciała „podszlifować” angielski, a także przeżyć przygodę życia. Jednak los miał inne plany wobec głównej bohaterki. Przyjemne chwile w roli towarzyszki starszej pani oraz uczucie, jakie zrodziło się między nią a Simonem, zostaje przerwane przez osadzenie Ani w wenezuelskim więzieniu pod zarzutem przemytu narkotyków…

Decydując się na lekturę Wakacji z Au Pair, nastawiałam się na lekką i niewymagającą lekturę. I choć przeczytałam ów książkę całkiem szybko, tak zawiodłam się ilością „informacji” – a to o Unii Europejskiej, o ustrojach, czy zabytkach zwiedzanych miejsc. Według mnie przez te opisy książka straciła na lekkości, jaką zapowiadał jej opis.

Pomysł Lidii Błądek na książkę wydawał się ciekawy i poniekąd taki był. Gdyby autorka pominęła w swojej powieści liczne opisy i skupiła się bardziej na wydarzeniach opisywanych w książce,...

| 2016-04-09

Na wstępie trzeba powiedzieć , że po przeczytaniu książki pani Lidii Błądek nadal nie wiem jakie mam o niej zdanie. Nie jest to zła książka , ale na pewno nie jest również wybitnie i dobrze napisana. Autorka ma dziwny styl pisania. Jest on płytki i raczej dobrze sprawdził by się w broszurkach przewodnikowych czy encyklopediach niż w książce.

Co do plusów książki to na pewno jest fabuła. Niby temat znany ale mało osób o nim pisze. Mało osób wie , że coś takiego istnieje i jest coraz bardziej powszechnie praktykowane. Bohaterowie wywarli na mnie raczej pozytywne wrażenie. Nie ma tutaj szczeniackiej miłości. Co u mnie jak najbardziej na wielki plus.

Sama książka jest naprawdę ciekawa tylko niestety nie do końca dobrze napisana. Autorka ma jeszcze wiele pracy przed sobą. Myślę , że wielu z was przypadnie do gustu. Ale jeśli jesteście bardziej wymagającym czytelnikiem to nie macie na co liczyć , gdyż książka na pewno nie będzie wam odpowiadać.

Qulturasłowa | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016

Zagraniczne wyjazdy w celach zarobkowych nie są niczym nowym, od lat bowiem ludzie wyruszali do miejsc, gdzie popyt na pracę, czyli zapotrzebowanie, jakie zgłasza dane przedsiębiorstwo, jest dużo większe, niż w Polsce. Z uwagi na liczne ograniczenia prawne, najczęściej była to praca „na czarno”, czyli bez umowy, bez zgłoszenia pracownika do systemu ubezpieczeń społecznych danego kraju. Sytuację tę zmieniło wejście Polski do Unii Europejskiej i Układ z Schengen, znoszący kontrolę osób przekraczających granicę między państwami członkowskimi układu. Państwa członkowskie stopniowo otwierały również swoje podwoje przed pracownikami, zaś wysokie stawki i inne możliwości rozwoju, niż te istniejące w Polsce, kusiły i wciąż kuszą tysiące osób.
Z tej szansy, jaką daje praca poza granicami kraju, postanawia skorzystać Ania, maturzystka z małego miasteczka na Podkarpaciu. Dziewczyna nie musi martwić się o pieniądze na wymarzone studia medyczne, ale pragnie zarobić na swoje potrzeby oraz...

ksiazkoholiczka94 | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

Au Pair- to rodzaj pracy, coraz popularniejszy zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Młodzi ludzie udają się do obcego kraju, gdzie zajmują się dziećmi lub pomagają osobą starszym w zamian za zakwaterowanie, jedzenie i kieszonkowe. W ten sposób poznają inne kraje, kultury, języki i niejednokrotnie przeżywają przygodę życia.

W taki sposób wakacje spędza Ania, która właśnie zdała maturę i wspólnie z koleżankami postanowiła skorzystać z oferty biura pracy i wyjeżdża do Anglii, gdzie będzie pracować jako dama do towarzystwa pewnej hrabini, razem z nią odbędzie kilka podróży, spotka również miłość swojego życia, ale niestety los jest przewrotny, a idylla nie trwa wiecznie. W czasie podróży do Wenezueli, Ania zostaje zatrzymana pod zarzutem przemytu narkotyków. Czyżby spokojna dziewczyna miała swoje drugie oblicze? A może ktoś celowo próbuje przysporzyć jej kłopotów? Jedno jest pewne: W tak trudnych chwilach człowiek dowiaduje się, kto w rzeczywistości jest...

Wivel | 2016-03-15

„Wakacje z Au Pair” to pełna zaskakujących zwrotów akcji przygoda, dlatego możemy być pewni, że wrażeń nam nie zabraknie.

„Wakacje z Au Pair” to lekka przygodowa opowieść, która chcąc nie chcąc, choć jest literacką fikcją od początku do końca bardzo łatwo odniesiemy do rzeczywistości. Główna bohaterka książki Ania właśnie zdała egzamin dojrzałości i podjęła decyzje o wyjeździe do Anglii.

Początkowo historia Ani zdaje się wręcz bajkowa, bo przecież zgodnie z oczekiwaniami szlifuje swój angielski, poznaje świat i zarabia. Uwaga, jest również prawdziwa wisienka na „życiowym torcie” czyli przystojniak z Wenezueli o imieniu Simon, w którym nasza Ania z wzajemnością się zakocha. Życie jak wiemy bywa jednak brutalne i lubi zaskakiwać, dlatego bajkowa bańka pęknie i zaczną się kłopoty.

cała recenzja: http://ksiazkanaprezent.info.pl/2016/03/14/tych-wakacji-nie-da-sie-zapomniec/

Monika | 2016-03-08

Lidia Błądek to autorka barwnej przygodowej opowieści zatytułowanej „Wakacje z Au Pair”. Dziewczyna pochodząca z górzystej części Polski zaraz po maturze wyjeżdża na swoją wakacyjną przygodę, która jest zarazem pracą w ramach programu Au Pair. Pomimo pewnego oporu ze strony kochającej i opiekuńczej rodziny, Ania, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia skorzystać z tej sposobności – zarobić trochę pieniędzy i doszlifować język angielski. Trafia do londyńskiego domu bogatej hrabiny, która okazuje się niezwykle sympatyczną i wyrozumiałą towarzyszką. Ania wraz z hrabiną, jako jej osoba towarzysząca, jeździ po całym świecie, zwiedzając przy tym przepiękne zakątki. Krótko mówiąc, nie tylko zarabia, szlifuje umiejętności językowe, ale także spełnia swoje marzenia podróżniczki. Równolegle poznaje inteligentnego i uroczego młodzieńca z Wenezueli, Simona, w którym z wzajemnością się zakochuje. Lecz eldorado się kończy i Ania trafia do więzienia w Caracas, a życie w sposób...