Szukając tego

Wydawnictwo: Novae Res

Czasem doświadczamy czegoś, od czego chcemy uciec. Nigdzie konkretnie – byle dalej. Ona próbuje uwolnić się od przeszłości. On już dawno stracił nadzieję na lepszą przyszłość. Oboje skrywają w sobie zbyt wiele bólu i tajemnic, żeby móc zaufać drugiej osobie. Kiedy drogi do wolności 19-letniej Neli i 31-letniego Arka niespodziewanie się przetną, ich ucieczka donikąd przerodzi się w zwiedzanie...

Kiedy drogi do wolności 19-letniej Neli i 31-letniego Arka niespodziewanie się przetną, ich ucieczka donikąd przerodzi się w zwiedzanie Polski, a to okaże się zaskakującą podróżą w głąb siebie i w najciemniejsze zakamarki drugiego człowieka.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=szukajac_tego,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=szukajac_tego,druk

Gosia | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Jestem w totalnym szoku, czego tak wspaniała książka nie spotkała się z większą ilością opinii. Powieść jest cudna, pisarka bardzo dojrzała, pisząca na poziomie wielu, znanych polskich pisarek. Historia pochłonęła mnie całkowicie. Polecam bardzo! Tylko, kiedy będzie II tom?

MsChocolate | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Kolejna debiutancka powieść na polskim rynku i kolejne, jakże pozytywne zaskoczenie. "Szukając tego" to pierwsza pozycja w dorobku Kingi Tatkowskiej. Pierwsza, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Nie będę owijać w bawełnę, jestem zakochana w historii jaką zafundowała nam autorka. Mimo, iż moje serce po przeczytaniu zostało całkowicie przemielone ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci. I ze względu na ujmująca fabułę i ze względu na świetnie wykreowanych bohaterów, którzy na każdym kroku nas zaskakują. Autorka ma lekkie pióro, a zwyczajną obyczajówkę zmieniła w powieść, która choć jest odrobinę schematyczna, to jednak ma w sobie coś nowego i świeżego. "Szukając tego" to książka, której się nie czyta, a połyka, bo czytelnik jest najzwyczajniej w świecie ciekawy co wydarzy się dalej. Ach, bo bym zapomniała! Oprócz tego, że powieść bardzo wciąga, to na dodatek wywołuje tyle emocji, że to szok. W jednej chwili się śmiałam i było naprawdę zabawnie, zaraz odczuwałam już tylko...

Books_love | 2017-06-11
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Piękna historia, która od samego początku wciąga nas w wir niesamowitych wydarzeń ❤️

Przeczytałam "Szukając tego" i jestem oczarowana! Zarwałam nockę i dostałam wszystko to, co oczekiwałam.

Uwielbiam motyw drogi i podróży w literaturze, dlatego oprócz okładki, która jest bardzo subtelna i delikatna, to opis zwrócił na mnie największą uwagę. Bardzo udany debiut młodej polskiej pisarki! Po prostu wow!
Podobało mi się wszystko - cudowne cytaty, na prawdę dobry styl, rozdziały z perspektywy obu bohaterów - ich odczucia i przemyślenia, zakończenie, a najbardziej takie krótkie wzmianki ukazujące przyziemnie rzeczy świadczące o poznawaniu się wzajemnie Neli i Arka. Ich historia jest niespotykana, niesamowita i dająca do myślenia - takie kocham najbardziej! Mogłabym długo gadać o tej książce, ale po prostu trzeba ją przeczytać! Czekam z niecierpliwoscią na drugą cześć :)

Izoldka | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Rozmarzyłam się...
Rozmarzyłam się o wakacjach, o spontanicznej podroży po Polsce, o wybieraniu miejscowości na chybił trafił, o jechaniu samochodem po prostu przed siebie.
Tak, marzy mi się taka przygoda.
Tak, tego właśnie zazdroszczę Neli i Arkowi, bohaterom książki "Szukając tego".
To jest niesamowite, ile można doznać przeżyć w trakcie takiej podróży, ile zmian może w nas zajść i ile można dowiedzieć się różnych rzeczy o samym sobie.
Książka, moim zdaniem, bardziej na długie gorące popołudnia letnie, niż na zimowe wieczory, ale nie zmienia to faktu, że przeczytać warto, a marzyć przecież można przez cały okrągły rok.
Myślę również, że z przygód Neli i Arka powstałby całkiem fajny film. Czekam z niecierpliwością na ekranizację książki.

książek: 20286
Renata | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Cóż, do wystawionych tu bardzo dobrych opinii dodam tylko, że z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)

KobieceRecenzje365 | 2016-07-05

„Czasem doświadczamy czegoś, od czego chcemy uciec. Nigdzie konkretnie – byle dalej.”

Dziewiętnastoletnia Nela próbuje uwolnić się od przeszłości. Pakuje plecak, kupuje bilet na autobus i wyrusza w podróż. Nie wie, jaki będzie ostateczny cel jej podróży, ale wie, że musi uciec jak najdalej od dotychczasowego życia, które było piekłem. Niespodziewanie na jej drodze staje ON… Arek ma trzydzieści jeden lat i już dawno stracił nadzieję na lepszą przyszłość. On także ucieka przed życiem, przed samym sobą. Mogłoby się wydawać, że dwie tak poranione przez życie osoby nie mają szans na odrobinę szczęścia. A może jednak?

Los, przypadek czy może przeznaczenie, połączyło tak różne, a zarazem tak podobne do siebie osoby?

Uwielbiam takie debiuty. Kinga Tatkowska napisała naprawdę bardzo dobrą powieść, która wciąga już od samego początku. Jestem wręcz zachwycona i mam nadzieję, że ukaże się kolejna część, gdyż to dopiero początek drogi tej dwójki bohaterów. Jest to powieść bardzo dojrzała,...

werka777 | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Młoda, zraniona, próbująca znaleźć swoje własne miejsce. Przystojny, doświadczony, z zamkniętym dla innych sercem. Bohaterowie powieści, którzy pozyskali moją sympatię od samego początku, to ludzie o niełatwych życiorysach, które wloką się za nimi na wskutek złośliwości losu. Nela, chociaż chwilami przypomina płochliwego liska, jest jednak osobą o całkiem silnym charakterze, potrafiącą powiedzieć to, co ma na myśli. W tym swoim ciętym języku jest jednak rozbrajająca, podobnie z resztą jak Arek – z pozoru niezwykle męski wojownik, w środku jednak opiekuńczy i stawiający ostrożne kroki mężczyzna. Ten duet, poskładany z odmiennych części, a jednak niewiarygodnie dopasowany, skradł kilka godzin mojego życia i wiem, że będę o nich pamiętać na pewno bardzo, bardzo długo.

Akcja powieści nie została przypisana jednemu miejscu. Bohaterowie i zarazem naprzemienni narratorzy, przemieszczają się samochodem po całej Polsce, docierając do miejsc bez konkretnych planów czy założeń. Tło tej...

Netula_CK | 2016-05-24
Przeczytana: 18 maja 2016

„Szukając tego” było o miłości, więc musiało mi się spodobać. Ale o miłości trudnej, niepewnej, takiej stąpającej po cienkim lodzie, pod którym czają się wspomnienia, a gdyby tak lód pękł, nie byłoby co zbierać z tej miłości. Pamięć – nieoceniony dar pozwalający zachować chwile, których nie chcemy oddać zapomnieniu. Niestety, także te chwile, które nie pozwalają nam iść dalej, po prostu żyć.

Nela to 19-latka, której jedyną rodzinę stanowi brat przebywający zagranicą. To dziewczyna skrzywdzona, wróć – krzywdzona, bo nie był to jednorazowy incydent, przez swojego byłego chłopaka. Pewnego dnia po prostu nie wytrzymuje i ucieka. Nela to dziewczyna, której ciężko będzie ponownie zaufać.

Arek – mężczyzna po trzydziestce, były bokser, facet obwiniający się o śmierć rodziny. Facet, którego tatuaże nie zachęcają bynajmniej do obdarzenia go zaufaniem. Zresztą sam przyznałby, że na to zaufanie nie zasługuje.

A jednak ta dziwna para w jakiś sposób poznaje się, znajduje wspólny język i...

Karo | 2016-05-22
Przeczytana: 08 maja 2016

Przez całe życie za czymś gonimy – za pieniędzmi, atrakcyjną pracą, zdrowiem, ładnym wyglądem, wiedzą, idealnym domem, szukamy przyjaciół i miłości – czyli dążymy do tego, aby być szczęśliwym. Po prostu szukamy szczęścia. Niestety droga do niego usiana jest różnymi pułapkami tzw. złudnym szczęściem, które wraz ze wschodem słońca znika. Często zdarza nam się błądzić po omacku, zaślepieni przez ból próbujemy wszystkiego, aby się od niego uwolnić. Sięgamy po rzeczy, które na moment nas uszczęśliwią, a kiedy odejdą pozostawiają nas z jeszcze większym bólem i jeszcze większą pustką w sercu. Moglibyśmy się poddać, w końcu po co nam to wszystko?, przestać walczyć i szukać tego, co wywoła na naszych ustach trwały uśmiech, lecz tego nie robimy. Idziemy dalej do przodu, bo w naszych sercach tli się nadzieja…

Nela nie skończywszy nawet dwudziestu lat przeżyła w swoim życiu wiele strasznych chwil – w tym utratę rodziców oraz wyjazd swojego brata za granicę. Zdesperowana i samotna, mająca...