Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli

pozostałe
olencjuszka

„Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli”. Napisane w dwóch wersjach językowych – po śląsku i w literackim języku polskim – prawdziwe bajki z dziejów Górnego Śląska. Historie wielkich, „wartych pieśni” Ślązaków i dzieł ich życia. Jeśli nie wiecie, kim byli i czego dokonali św. Jadwiga Śląska, Henryk Pobożny, Karol Godula, Robert Hermann Garbe, Oskar von Troplowitz oraz Henryk Sławik musicie koniecznie sięgnąć po tę książkę. Jest ona teoretycznie przeznaczona dla dzieci, chętnie przeczytają ją jednak również dorośli, którzy kochają Górny Śląsk i którym losy tego regionu nie są obojętne.

źródło opisu: http://waldemarcichon.pl/

źródło okładki: http://waldemarcichon.pl/

Mrozia | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Niby książka dla dzieci bo ilustracje takie dzieckowe (swoją drogą przepiękne). Ale tą książkę z przyjemnością przeczyta też dorosły. Co więcej! Nie jest to książka tylko dla ślązaków godających po śląsku, mogą ją też przeczytać gorole bo każda opowieść napisana jest po śląsku i po polsku.
A historie opowiedziane w tej książce to wspaniała i bogata historia śląska przedstawiona w ciekawy i przystępny sposób. Gorąco polecam.

olencjuszka | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Świetna! Bardzo ważna i potrzebna książka z rewelacyjnymi ilustracjami. Polecam!