Bez pożegnania

Okładka książki Bez pożegnania Barbara Rybałtowska
Okładka książki Bez pożegnania
Barbara Rybałtowska Wydawnictwo: Axis Mundi Cykl: Bez pożegnania (tom 1) literatura piękna
328 str. 5 godz. 28 min.
Kategoria:
literatura piękna
Cykl:
Bez pożegnania (tom 1)
Wydawnictwo:
Axis Mundi
Data wydania:
2008-01-23
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-23
Liczba stron:
328
Czas czytania
5 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
8392250729
Tagi:
saga rodzinna powieść wojenna powieść rodzinna beletrystyka literatura piękna
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
771 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
423
278

Na półkach: ,

Nie wiem czy książka jest fikcją literacką czy spisanym pamiętnikiem,ale ma ona w sobie to coś, co nie pozwala oderwać się od czytania. Po zakończeniu książki człowiek wciąż o niej myśli, dlatego uważam, że warta jest 10 * Aczkolwiek książki tego "pokroju" trudno jest ocenić jakąkolwiek skalą.

Nie wiem czy książka jest fikcją literacką czy spisanym pamiętnikiem,ale ma ona w sobie to coś, co nie pozwala oderwać się od czytania. Po zakończeniu książki człowiek wciąż o niej myśli, dlatego uważam, że warta jest 10 * Aczkolwiek książki tego "pokroju" trudno jest ocenić jakąkolwiek skalą.

Pokaż mimo to

avatar
472
10

Na półkach:

Syberia

Syberia

Pokaż mimo to

avatar
519
179

Na półkach:

Pierwsza część sagi polskiej rodziny.
W pierwszej części poznajemy członków bliższej i dalszej rodziny Zofii. Ponieważ są to lata 40' zeszłego wieku nie jest łatwo.
Pierwszy tom to opis zsyłki na Sybir i trudów jakie musieli ponieść ludzie by przeżyć.
Czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem.
Denerwujące jest jednak wydanie. Nie cierpię w książkach pustych stron między rozdziałami, bo książka niepotrzebnie staje się grubsza, a przy moim permanentnym braku miejsca na kolejne książki (choć zawsze magicznym sposobem miejsce się znajduje) drażni mnie takie marnotrawstwo przestrzeni i papieru.

Pierwsza część sagi polskiej rodziny.
W pierwszej części poznajemy członków bliższej i dalszej rodziny Zofii. Ponieważ są to lata 40' zeszłego wieku nie jest łatwo.
Pierwszy tom to opis zsyłki na Sybir i trudów jakie musieli ponieść ludzie by przeżyć.
Czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem.
Denerwujące jest jednak wydanie. Nie cierpię w książkach pustych stron...

więcej Pokaż mimo to

avatar
87
87

Na półkach: ,

Zaczytana_mam

Zosia i jej mala córeczka Kasia którą pieszczotliwie nazywają Migotką mieszkają u pewnej rodziny w Kresach wschodnich gdy Rozpoczyna się wojny. Mąż kobiety zostaje aresztowany, wkracza Armia Czerwona wywożą matkę z dzieckiem na Sybir i tu zaczyna się bardzo ciężką pracą walka o przyszłość Kasi. Następuje wreszcie Amnestia i Zosia z Kasią mogą wrócić. Ale dokąd? Do Polski?zdecydowanie nie! Przed nimi dluga droga pełna niebezpieczeństwa i czychajacego na każdym kroku zagrożenia.
Gdzie jest mąż Zosi?
Dokąd pójdzie mama z córką?
Czy przeżyją to piekło?
O wszystkim dowiecie się w książce 🙂

Szczerze mówiąc to byłam trochę sceptycznie nastawiona do tej książki.
Dlaczego? Cóż wydawało mi się ze to nie moje klimaty, ale bardzo się ciesze że ja przeczytałam.Nie żałuję ani chwili spędzonej przy książce Pani Basi.
Książka jest napisana piękna Polszczyzną, czyta się ją całkiem przyjemnie.
Lubie gdy w książkach pojawia się wątek historyczny, wojenny i tu tak właśnie jest mamy rok 1939! chodź on jest na drugim planienie ten główny to losy mamy i córki 😍
Autorka ciekawie przedstawiła całą fabułę książki, wciagła mnie strasznie w tamte lata w czas wojny i szczerze powiedziawszy czytając ją sama się bałam o losy bohaterki i jej córeczki. Pokazała jak wygląda prawdziwa matczyna miłość ❤
Niemal czułam jak silne emocję musiały towarzyszyć autorce pisząc tą książkę i jestem pełna podziwu dla niej, mimo tego co przeszła jako dziecko książka napisana jest rewelacyjnie, pełen profesjonalizm.
Widać że autorka bardzo osobiście podeszła do tej książki i bardzo się ciesze że przelała to wszystko na papier😍

Polecam z całego serca❤ książka jest pełna emocji 💕

Zaczytana_mam

Zosia i jej mala córeczka Kasia którą pieszczotliwie nazywają Migotką mieszkają u pewnej rodziny w Kresach wschodnich gdy Rozpoczyna się wojny. Mąż kobiety zostaje aresztowany, wkracza Armia Czerwona wywożą matkę z dzieckiem na Sybir i tu zaczyna się bardzo ciężką pracą walka o przyszłość Kasi. Następuje wreszcie Amnestia i Zosia z Kasią mogą wrócić. Ale...

więcej Pokaż mimo to

avatar
295
201

Na półkach: , ,

Droga w nieznane i dwie bardzo bliskie sobie istoty. Matka i córka. Wsłuchane w terkoty i stuki toczącego się ku syberyjskim bezdrożom pociągu. Kiedy zapadają w sen, podróżują w dwojaki sposób - na jawie i do własnych marzeń sennych. Kiedy czuwają, zdają sobie sprawę, że są głodne, a kropelki pary ziębną im na wargach, w których odbija się niestała linia horyzontu. To pojawia się, to znów niknie, by pojawić się ponownie - niewyraźnie oddzielona od nieboskłonu warstwą zaległego śniegu. A czym oddzielona jest od nieba nadzieja, którą niestrudzenie żywią?

Droga w nieznane i dwie bardzo bliskie sobie istoty. Matka i córka. Wsłuchane w terkoty i stuki toczącego się ku syberyjskim bezdrożom pociągu. Kiedy zapadają w sen, podróżują w dwojaki sposób - na jawie i do własnych marzeń sennych. Kiedy czuwają, zdają sobie sprawę, że są głodne, a kropelki pary ziębną im na wargach, w których odbija się niestała linia horyzontu. To...

więcej Pokaż mimo to

avatar
200
72

Na półkach:

Czytając powieści o zsyłce polskiej ludności w głąb Rosji ma się wrażenie, że są podobne. Ja również miałam skojarzenia z przeczytaną wcześniej sagą "Zanim nadejdzie jutro", a w szczególności z tomem drugim "Ziemia ludzi zapomnianych". Uważam jednak, że nie można wrzucać tych powieści do jednego worka ponieważ są to opisy losów ludzi inspirowane prawdziwymi wydarzeniami z kart naszej historii. Każda z tych powieści ma swój własny klimat choć oddziaływanie na czytelnika jest podobne. "Bez pożegnania" to fragment historii, mieszanka ciepła, nadziei i smutku. Ogromnie wzruszająca, szczególnie wówczas gdy ma się świadomość o autentyczności przeżyć.

Czytając powieści o zsyłce polskiej ludności w głąb Rosji ma się wrażenie, że są podobne. Ja również miałam skojarzenia z przeczytaną wcześniej sagą "Zanim nadejdzie jutro", a w szczególności z tomem drugim "Ziemia ludzi zapomnianych". Uważam jednak, że nie można wrzucać tych powieści do jednego worka ponieważ są to opisy losów ludzi inspirowane prawdziwymi wydarzeniami z...

więcej Pokaż mimo to

avatar


avatar
820
786

Na półkach: ,

To rodzinna saga, która rozpoczyna się w 1945 roku. Jak możemy się spodziewać dużą rolę odegrała w niej II Wojna Światowa.
Spokojne życie Zosi, Piotra i ich dwuletniej córeczki Kasi, toczące się między Warszawą a rodzinnymi wiejskimi stronami, zakłóca wybuch wojny. Piotr zostaje powołany do wojska, a mama i córka dzielnie stawiają czoła codziennym wyzwaniom. Niestety los nie jest dla nich łaskawy i obie zostają wywiezione na Sybir. Od tego momentu, mimo posiadania małych zapasów, życie jawi się jako walka o przetrwanie. Długa podróż pociągiem w okropnych warunkach… brak wody, mróz, wszy, umierający ludzie… W końcu dojeżdżają na miejsce.
Kawałek chleba, który dostaje Zosia za ciężką pracę, nie jest wystarczający by utrzymać dwa ciałka w dobrej kondycji. Codzienna walka i kombinowanie o kilka ziemniaków z pola, rumianek, dziki czosnek i jabłka… Jak długo są w stanie przetrwać w takich warunkach?
Czy dowiedzą się o losach ich taty i męża?
Wybuch wojny sowiecko-niemieckiej przyczynia się do wprowadzenia zmian. Wywiezieni Polacy zostają „uwolnieni”. Część z nich zostaje na miejscu, pozostali decydują się wrócić do Polski. Taką decyzję podejmuje też Zosia, która wraz z dzieckiem rozpoczyna podróż przez cały świat… Dokąd są w stanie dotrzeć?
Zofia jako główna bohaterka tej części i opisująca jej treść jest mądra, zdeterminowana i dzieli się z nami swoimi emocjami i nadzieją. Jednocześnie jest naiwna - wierzy w dobro ludzi, pomaga im, a oni ją wykorzystują.
Światełkiem całej historii jest maleńka Kasia, która jest przede wszystkim małym psotnikiem. Mimo, że żyje w swoim dziecięcym świecie i mama stara się zapewnić jej bezpieczeństwo i namiastkę dzieciństwa, wojna doświadczy także jej.
Ogromna miłość matki przeplata się tu z bólem, wielką tęsknotą i walką o każdy dzień.
Pani Barbara opisuje wszystko ciepłym i przyjemnym językiem. Fabuła wciąga. Warto wspomnieć, że autorka, podobnie jak bohaterki jej Sagi, wraz z mamą została wywieziona na Syberię. Jednak jak sama podkreśla, nie jest to jej biografia.

To rodzinna saga, która rozpoczyna się w 1945 roku. Jak możemy się spodziewać dużą rolę odegrała w niej II Wojna Światowa.
Spokojne życie Zosi, Piotra i ich dwuletniej córeczki Kasi, toczące się między Warszawą a rodzinnymi wiejskimi stronami, zakłóca wybuch wojny. Piotr zostaje powołany do wojska, a mama i córka dzielnie stawiają czoła codziennym wyzwaniom. Niestety los...

więcej Pokaż mimo to

avatar
73
24

Na półkach: ,

Jestem zachwycona całą serią Barbary Rybałtowskiej. Piękny język,porywająca historia.Zżyłam się z bohaterkami.To moja ulubiona autorka.

Jestem zachwycona całą serią Barbary Rybałtowskiej. Piękny język,porywająca historia.Zżyłam się z bohaterkami.To moja ulubiona autorka.

Pokaż mimo to

avatar
2698
1790

Na półkach: ,

Przymusowy "urlop" w związku z pandemią skłonił mnie do sięgnięcia po pierwszą część wielotomowej sagi "Bez pożegnania". Mam nadzieję przeczytać je wszystkie, jedną po drugiej. Historia polskich sybiraków - a właściwie mamy z córeczką - to nie nowo temat. Niedawno czytałam bardzo podobną opowieść autorstwa Joanny Jax - też samotna matka z psotną córeczką, nawet wątek (choć tu baaaardzo epizodyczny) niedoszłej diwy, która wykrada jedzenie i nie chce pracować, się pojawił. Książka dosyć mnie wciągnęła, jak każde tragiczne losy z czasów wojny. Druga część o połowę krótsza, więc już zaczęłam i chyba pójdzie równie szybko.

Przymusowy "urlop" w związku z pandemią skłonił mnie do sięgnięcia po pierwszą część wielotomowej sagi "Bez pożegnania". Mam nadzieję przeczytać je wszystkie, jedną po drugiej. Historia polskich sybiraków - a właściwie mamy z córeczką - to nie nowo temat. Niedawno czytałam bardzo podobną opowieść autorstwa Joanny Jax - też samotna matka z psotną córeczką, nawet wątek (choć...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    988
  • Chcę przeczytać
    618
  • Posiadam
    133
  • Ulubione
    51
  • Literatura polska
    14
  • 2013
    14
  • 2012
    12
  • 2018
    9
  • Audiobooki
    9
  • Z biblioteki
    9

Cytaty

Więcej
Barbara Rybałtowska Bez pożegnania Zobacz więcej
Barbara Rybałtowska Bez pożegnania Zobacz więcej
Barbara Rybałtowska Bez pożegnania Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także