Lista Olafa

Cykl: Podlaska saga (tom 1)
Wydawnictwo: e-bookowo.pl
romans, saga
xVariax

„Twoje życie zmieni maleńka istota” - przepowiednia Emilii, osoby o nadprzyrodzonych właściwościach spełniła się i wywołała wielkie zamieszanie w dotychczas zorganizowanym i szczęśliwym bycie Olafa. Olaf, czterdziestoletni architekt, znawca mody, dekoratorstwa, miłośnik literatury kobiecej i … naturalnie płci pięknej ma idealne warunki do rozwijania swoich pasji. Miejscem jego ukochanej pracy...

Olaf, czterdziestoletni architekt, znawca mody, dekoratorstwa, miłośnik literatury kobiecej i … naturalnie płci pięknej ma idealne warunki do rozwijania swoich pasji. Miejscem jego ukochanej pracy jest telewizyjny program projektowania wnętrz, zajmujący się przerabianiem domów samotnych kobiet. Niemalże wszystkie bohaterki kolejnych epizodów są niezwykle ciekawymi osobami i łatwo jest ulec ich urokom. Lecz Olaf nie musi starać się o ich względy, gdyż to one pragną go uwieść, zachwycone jego licznymi przymiotami, a szczególnie umiejętnością słuchania kobiecych zwierzeń. Fakt, że bohater powieści jest żonaty, nie odstrasza jego wielbicielek, wręcz odwrotnie, tym bardziej staje się dla nich upragnioną zdobyczą.

Aldona, żona Olafa, po rocznej próbie zaaklimatyzowania się w Warszawie, miejscu zamieszkania męża, uciekła od wielkomiejskiego pośpiechu do Wileni, rodzinnej wsi na Podlasiu, gdzie z zapałem zajmuje się ogrodnictwem, hodowlą kur i owiec oraz ujeżdżaniem ogiera krwi arabskiej. Małżonkowie widują się raz w miesiącu i traktują te spotkania jak dni podróży poślubnej, starając się, aby były najpiękniejsze i najbardziej romantyczne.

W ich dotychczas ułożonym życiu pojawiają się nagłe zmiany. Spełnia się też wróżba Emilii w najmniej przewidywalny sposób. Małą istotą, która całkowicie zmieni życie Olafa okazał się …

Zawirowania życiowe głównego bohatera, jego żony oraz ludzi, którzy od dawna lub dopiero zaczynają być związani z tą niezwykłą krainą jaką jest Podlasie przewijają się przez karty tej lektury. Kolejne losy bohaterów „Listy Olafa” zdradzi nam druga część Podlaskiej Sagi zatytułowanej „Drogi do Wileni”, która ukaże się w 2016 roku!

źródło opisu: https://www.e-bookowo.pl

źródło okładki: https://www.e-bookowo.pl

malineczka74 | 2016-03-18
Przeczytana: 14 marca 2016

Olaf, tytułowy bohater powieści rozpoczynającej serię Podlaska Saga jest dojrzałym wykształconym mężczyzną, który wiedzie podwójne życie pod dwoma względami. Jest żonaty i choć kocha swoją żonę miewa liczne kochanki. Ma dom na Podlasiu a pracuje w stolicy i przemieszcza się pomiędzy tymi dwoma miejscami. Jest doceniany w zawodzie i zatrudniono go przy ciekawym projekcie. Jako absolwent architektury Olaf jest członkiem ekipy zatrudnionej przy produkcji programu Dagmary Pokus. Dzięki niemu wnętrza uczestników zgłoszonych do poszczególnych odcinków zyskują nowy blask i wystrój. Olaf jest z natury niedojrzałym mężczyzną i kobieciarzem. Choć kocha swoją żonę, choć jego małżeństwo jest dość spójne wodzi wzrokiem za każdą spódniczką. Chętnie pociesza różne kobiety w łóżku. Tłumaczy się tym, że chce im pomóc, pocieszyć, dać chwilę szczęścia a tak naprawdę jest wpatrzony w czubek własnego nosa i kocha tylko siebie. Nie przypominam sobie bohatera lektury który budziłby we mnie równie wielką...

Iliana | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

Czym jest wobec tego miłość?
Takie pytanie może zadać sobie każdy po lekturze książki Beaty Gołembiowskiej „Lista Olafa”, bo niby tytuł niepozorny, klimatyczna okładka, a autorka przygotowała nam powieść, która zmusza nas do głębszych refleksji. Przyznam szczerze, że mnie ta powieść zaintrygowała, bo porusza dość istotny temat. Powiedziałabym nawet, że dobrze wpasowuje się we współczesną rzeczywistość.

Tytułowy bohater Olaf jest czterdziestoletnim, przystojnym, szarmanckim mężczyzną, który potrafi zadbać o siebie nie tylko wizualnie, ale też i zawodowo. Pracuje w Warszawie jako asystent w jednym ze słynnych programów telewizyjnych „Daga Show”, w którym to prowadząca Dagmara wraz z ekipą remontową dokonuje przeróbek jednego, wybranego pomieszczenia w domach samotnych kobiet. Potrafi z każdym nawiązać rozmowę, dobrze, a nawet wyjątkowo czuć się w towarzystwie tych wszystkich poznanych kobiet.

Zapraszam na całą recenzję...

Anna | 2017-01-28
Przeczytana: 21 lutego 2017