Carskie polowanie w Księstwie Łowickim

Tłumaczenie: Roman Sikora
Wydawnictwo: Atra World
hobby
Atra

Mikołaj Małychin był jednym z organizatorów i uczestników polowania 3 cesarzy w Skierniewicach w roku 1884. Wspomnienia nie ograniczają się wyłącznie do tego polowania, lecz w swej książce zabiera nas na dalsze łowy w Skierniewickich lasach i polach z udziałem władcy Rosji jakie miały miejsce już po odjeździe 2 zaproszonych cesarzy (Niemiec i Austrii). Nakład ksiażki został w całości...

Wspomnienia nie ograniczają się wyłącznie do tego polowania, lecz w swej książce zabiera nas na dalsze łowy w Skierniewickich lasach i polach z udziałem władcy Rosji jakie miały miejsce już po odjeździe 2 zaproszonych cesarzy (Niemiec i Austrii). Nakład ksiażki został w całości przeznaczony dla uczestników tych pamiętnych łowów.
Dzięki tej publikacji można się zapoznać z historią Księstwa Łowickiego, z kim cesarzowie przybyli na pamiętne łowy i jak one przebiegały, co było na pokocie itd.

. Książkę w języku rosyjskim wydano w Warszawie 1886 roku.. Przypuszcza się że z 210 zamówionych egzemplarzy, odebrano tylko kilkanaście. Ponieważ nigdy nie pojawiła się w wolnej sprzedaży, była poszukiwana przez bibliofilów. W roku 1900 wyceniano ją na 25 rubli (za nowe, bardzo dobre wydania książkowe płacono wówczas 2–4 ruble). Wydania z 1886 roku w swych zbiorach nie posiada Biblioteka Narodowa w Warszawie ani Muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu.

źródło opisu: www.atraworld.pl

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!