Nowy rozdział

A Window Opens
Alina Siewior-Kuś
literatura piękna
Ag2S

Alice Pearse myślała, że będzie żyła długo i szczęśliwie Później uświadomiła sobie, że trafiła do niewłaściwej opowieści. Pełni wiele funkcji (nigdy nie nazywa tego noszeniem wielu masek i wolałaby, żebyście wy także tego nie robili). Jest: przez większość czasu szczęśliwą żoną i matką, troskliwą córką, właścicielką psa, co do którego ma mieszane uczucia, redaktorką na pół etatu, lojalną...

Pełni wiele funkcji (nigdy nie nazywa tego noszeniem wielu masek i wolałaby, żebyście wy także tego nie robili). Jest: przez większość czasu szczęśliwą żoną i matką, troskliwą córką, właścicielką psa, co do którego ma mieszane uczucia, redaktorką na pół etatu, lojalną sąsiadką, dojeżdżającą do pracy bez niepotrzebnych napięć. Nie jest: kucharką, dekoratorką, aktywną członkinią Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli, urodzoną opiekunką, główną żywicielką rodziny. Kiedy sytuacja zawodowa jej męża ulega radykalnej zmianie i Alice zatrudnia się w nowoczesnej, młodej firmie, która obiecuje, że stanie się przyszłością świata książek, myśli, że chwyciła Pana Boga za nogi będzie miała ważną, sensowną pracę, harmonijnie łączącą się ze szczęśliwym życiem rodzinnym. Oczywiście wtedy wszystko idzie nie tak i Alice musi się zmagać z chorobą ojca, opieką nad dziećmi, wymagającymi szefami oraz zdrowiem psychicznym swoim i męża.

Wielbicielki „Gdzie jesteś, Bernadette” będą kibicować Alice, kiedy uświadomi sobie ona, że problem nie polega na tym, czy można mieć wszystko, ale na tym, czego ona – Alice Pearse – pragnie najbardziej.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Olga | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

Mam wrażenie, że "Nowy rozdział" to książka o niczym. Nie porwała mnie, nie trzymała w napięciu, nie zabierała godzin przeznaczonych na sen... Jednak obiecałam sobie, że ją skończę, a że na półce czekają nowe książki do przeczytania, skończyłam ją dość szybko!
W ogólnym rozrachunku? Nie polecam.

dona | 2019-01-11

dobrze się czyta, ale szkoda, ze tak mało z życia rodzinnego, a tak dużo o pracy, nie samą pracą człowiek żyje..

Agape | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Nie była to łatwa książka...(nikt nie napisał jeszcze recenzji) i nie zamierzałam pisać o moich wrażeniach, chciałam tylko przeczytać co napisali inni ale nie było nic.
Sama książka nie jest prostą historią, ba, nawet do niej nie należy. Jest opowieścią o niełatwym życiu jakie dotyka każdego z nas. Ja w niej znalazłam też kawałek siebie, dlatego zmuszona zostałam do refleksji i do współodczuwania.(od tego też są książki)W książce ukazane są problemy rodzinne związane z utratą pracy, uzależnieniem, śmiercią, kłopotami z dziećmi, wyborami których musimy dokonać sami. Nie ukrywam,że momentami nie rozumiałam o co w niej chodzi ale może dlatego, że zbyt długo ją czytałam.