Gdy moja śliczna śpi

Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
While My Pretty One Sleeps
śledztwo, morderstwo, detektyw

Neeve Kearny, córka emerytowanego komisarza nowojorskiej policji, jest właścicielką drogiego butiku z wytwornymi strojami od znanych projektantów. Do najlepszych jej klientek należy Ethel Lambston, znana pisarka i publicystka o złośliwym piórze. Gdy Ethel przez kilka dni nie odbiera zamówionej garderoby, Neeve zaczyna się niepokoić. Wielu ludzi, wśród nich były mąż pisarki i zachłanny bratanek, ucieszyłoby się, gdyby autorka kontrowersyjnych artykułów zniknęła na zawsze. Złe przeczucia Neeve potwierdzają się - w parku stanowym zostaje znalezione ciało zamordowanej Ethel. Neeve, będąca ważnym świadkiem w śledztwie, uczestniczy w skomplikowanym dramacie chciwości, ambicji i bezwzględnego dążenia do rozgłosu. Nie wie, że jej samej również zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.
Pasjonująca opowieść o morderstwie, miłości i żądzy sławy; najbardziej trzymająca w napięciu książka Mary Higgins Clark, niekwestionowanej mistrzyni suspensu!
Sensacyjna lektura dla młodszych i starszych czytelników...
- People
...Świetnie się ją czyta... wciągająca, bogata w szczegóły opowieść... Jak zwykle, gdy już weźmiesz tę książkę do ręki, nie zdołasz się oderwać.
- Cosmopolitan

W tym konkretnym wypadku pani Clark nie popisała się lotnością fabuły. Wystarczyło zwrócić uwagę na jeden fakt, przedstawiony niemal na początku, niczym apetyczne zdjęcie dania głównego... by już wiedzieć, co i jak. Owszem, zaskoczyły mnie dodatkowe powiązania, jednak w tym wypadku fabuła z góry była przesądzona.
Postacie stworzone jak zawsze lekko, przyjemnie, nie płasko i nie papierowo. Wprawdzie wątek romansowy nieco mnie drażnił, bo był niejako na siłę prowadzony, ale poza tym, nie mam zastrzeżeń.
Przyjemny kawałek lektury w klimatach, jakich oczekiwałam, i jakie dostałam.

Eliza | 2015-07-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 lipca 2015

Świętny kryminał! Co prawda znając oryginalny tytuł jakoś w połowie można się domyślić kto jest mordercą, nie mniej jednak nie odbiera to przyjemności podążania za bohaterami w rozwikłaniu zagadki. Polecam!

Anna | 2012-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2012

Bardzo ciekawie skonstruowana fabuła. Choć w pierwszej scenie czytamy o tym jak zostało popełnione morderstwo, to dopiero na końcu wychodzi na jaw kto był jego sprawcą. Nigdy też nie czytałam książki tego gatunku w której tak dużo czasu zajmuje bohaterom zorientowanie się, że ktoś naprawdę został zabity. Rozbudowana fabuła jest kolejnym atutem. Ciekawa historia.

Denerwowało mnie trochę w tej książce, że jest napisana przez kobietę i uwidacznia się to na kilku poziomach np.: szczegółowe opisy strojów (i waga im przypisywana), irracjonalne wyobrażenie miłości - jako ta chmura, która ich ogarnia i już wszystko jasne; ona jest idealna, on jeszcze bardziej, bo ubiera się tak jak ona - fujjj...;

Judyta | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2012
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Na samym początku dowiadujemy się jaki przebieg miało morderstwo. Z czasem zaczynamy się domyślać kto zabił i dziwimy się, że bohaterowie tak długo rozwiązują tą zagadkę. Aż w końcu dochodzimy do zakończenia i przecieramy oczy ze zdumienia, bo takiego obrotu spraw się nie spodziewaliśmy.
Czyta się przyjemnie i szybko. Książka trzyma w napięciu od początku do samego końca. Nie ma momentu, w którym pomyślałoby się, że akcja jest niepotrzebnie przedłużana i naciągana.
Nie jest to kryminał z najwyższej półki, ale mimo to czyta się go bardzo przyjemnie i szybko.

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2010 rok

Najpierw czytamy jak tajemniczy mężczyzna zabija wścibską acz popularną felietonistkę i pisarkę Ethel Lamston, a potem na kartki książki wkracza Neeve Kearny, córka emerytowanego komisarza nowojorskiej policji i właścicielka ekskluzywnego butiku, którego klientką była zamordowana. Panna Kearny chociaż zajmuje się modą, czuje w sobie ducha detektywa i to, co laikowi niezwiązanemu ze światem mody, umyka w nawale szczegółów, Kearny dostrzega od razu i wysnuwa poprawne wnioski. W sumie jest to naciągana, przydługa opowieść o szukaniu mordercy, o paskudnym i pełnym zazdrości światku mody i… o działaniu przypadku.
Na dobrą sprawę wystarczy zastanowić się nad jednym zdaniem w książce, porównać z tytułem i już morderca jawi się jak na dłoni. Panna Kearny jednak, chociaż taka spostrzegawcza jeśli chodzi o modowe wpadki i przeoczenia, jest (dosłownie) ślepa na to, co ma przed oczyma. Inaczej bowiem powieść zakończyłaby się nie po kilkuset stronach, lecz po kilkudziesięciu.
Plusem...

Anita Piątek | 2010-08-23
Przeczytana: 2009 rok

Książka całkiem niezła, biorąc pod uwagę fakt, że zwykle nie czytam kryminałów.

Magnuna | 2012-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2012

Nic specjalnego, typowa amerykańska paplanina, o której szybko zapomnę.

Jjolka | 2011-06-29
Przeczytana: 2011 rok

Moja druga pozycja tej autorki. Dobra lektura.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-24