Tak było... Sybiracy 15. Syberyjskie szlaki polskich zesłańców

Wydawnictwo: Związek Sybiraków
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Highlander

W wydawanej przez Komisję Histo­ryczną Krakow­skiego Oddziału Związku Sybiraków „Tak było…Sybiracy” prezen­tujemy kolejny, 15 tom, wspomnień osób depor­to­wanych w głąb terytorium ZSRR. W książce zamieszczono relacje o losach czterech rodzin, napisane przez siedmioro Autorów. Wszystkie publi­kowane tu wspomnienia są auten­tycznymi świadectwami osób repre­sjo­no­wanych przez reżim sowiecki w okresie II wojny światowej. Wszystkie opowiadają o drama­tycznych przeżyciach zesłańców.

Highlander | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Bardzo ciekawa, a zarazem smutna książka. Zachęciła mnie do zapoznania się z wcześniejszymi pozycjami tej serii.