Wydrążone Światy - Skorupy

Wydawnictwo: DC Comics
Carapaces
komiksy
francuski

Jest to pierwszy z trzech zeszytów zawierajacy zbiór niepowiązanych ze sobą fabularnie opowiadań, przeplatanych, a może raczej spajanych w całość, wątkiem podróży skrzydlatych Fanelli (Fanelles) - stworzeń wyglądających jak istoty ludzkie obdarzone skrzydłami, które przelatują nad miejscami, w których rozgrywają się poszczególne opowiadania. Album kończy się zresztą przylotem Fanelli do opuszczonego miasta, pozostawionego przez wysoko rozwiniętą cywilizację, gdzie w powietrzu odbywają się ich gody.

źródło opisu: google

źródło okładki: google

| 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

W poszukiwaniu dobrych europejskich komiksów s-f trafiłem przez różne fora na pierwszy tom trylogii autorstwa Luca i Francoisa Schuiten. Znalazłem ten komiks i zabrałem do czytania i jak zawsze oglądania obrazków.
Niestety za dobrym pomysłem i rysunkami nie poszedł ciekawy scenariusz. W pierwszym zeszycie mamy zbiór luźnych opowiadań połączonych jedynie osobą (osobami) obserwatorów wydarzeń ukazanych w poszczególnych historiach. Szkoda że same historie nie są zbyt ciekawe. Kręcą się one wszytki wokół seksu, samego jako tako lub czyichś obsesji i fantazjach na jego temat.
To seksualne s-f do nie nie przemówiło.
Coś takiego nazywam raczej erotyką dla ubogich lub sprośnościami starszych panów, które przelewają na papier.
Znacznie lepiej to wszystko wygląda w serii komiksów Heavy Metal.
Tym razem daję 5 na 10.