8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320302188
zuchy, harcerstwo, ZHP,
poradniki
Proteus

Pełny, kompleksowy, bogato ilustrowany, podzielony na siedem obszernych części poradnik dla instruktora ZHP na szczeblu zuchów.
Zawiera informacje o pracy drużyny zuchowej, zasadach jej organizacji, szczebli, odznaczeń, gier, ćwiczeń, sprawności zuchowych, a nawet zasady organizowania zbiórek.

źródło opisu: Własne

źródło okładki: http://www.bibl-zhr.konin.lm.pl/kat/zuchy.html

Proteus | 2016-02-13
Na półkach: Przeczytane, POSIADAM

Ot niespodzianka. Jak to sobotnie porządki księgozbioru mogą owocować zaskoczeniem i niemałą podróżą do przeszłości.
Poradnik Młodzieżowej Agencji Wydawniczej dla Instruktorów ZHP na szczeblu zuchowym. Robiony "po staremu", ponad czterystu stronicowy, rzeczowy i bogato ilustrowany, z rysunkami i diagramami, tabelami. Podzielony na siedem części.
Znajdziemy tam "wstępniak" o istocie ZHP, a potem już same perełki:
organizacja drużyny zuchowej i zbiórek, gry i zabawy, gwiazdki zuchowe i odznaczenia, no i marzenie każdego zucha, potem harcerza - sprawności.
Co ciekawe pamiętam, ze książki tej używano nie tylko na szczeblu zuchowym, lecz także z powodzeniem wyżej.
Myślę również, że niniejsza pozycja z pewnością przyda się wszystkim osobom na co dzień pracującym "z małymi terrorystami" :D.
Na pewno warto do niej zajrzeć.