Kapłanki czy kury? Historie kobiet, które z macierzyństwa uczyniły prawdziwą sztukę

Wydawnictwo: Esprit
literatura piękna
Ag2S

Strażniczki domowego ogniska. Siedem niesamowitych historii o siedmiu niezwykłych kobietach - znakomicie wykształconych, o nietypowych zainteresowaniach, z perspektywą wielkiej kariery zawodowej, które zdecydowały postawić wszystko na Boga i rodzinę. Kochające żony, zwariowane matki potrafiące zadbać o dzieci i swój osobisty rozwój. Same nazywają siebie „kapłankami domowego ogniska” i...

Strażniczki domowego ogniska.

Siedem niesamowitych historii o siedmiu niezwykłych kobietach - znakomicie wykształconych, o nietypowych zainteresowaniach, z perspektywą wielkiej kariery zawodowej, które zdecydowały postawić wszystko na Boga i rodzinę. Kochające żony, zwariowane matki potrafiące zadbać o dzieci i swój osobisty rozwój. Same nazywają siebie „kapłankami domowego ogniska” i oburzają się, gdy inni nazywają je „domowymi kurami”. Opowiadają o fizycznym zmęczeniu, codziennych troskach, kryzysach i radościach, sensie macierzyństwa oraz miłości romantycznej, takiej na całe życie. Siedem różnych historii i jeden wspólny mianownik: szczęście.

O swoim życiu, Bogu i rodzinie opowiadają:
Małgorzata Terlikowska

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/

Dzastine | 2017-01-17
Przeczytana: styczeń 2017

Książka niewiele mówi o macierzyństwie. Z opisu można wyczytać, ze jest to zbiór siedmiu niesamowitych historii o siedmiu niezwykłych kobietach - bynajmniej, raczej jest to zbiór mało ciekawych historii, zwykłych kobiet. Zapowiadało się tak dobrze, a wyszło tak nudno. Sporo tu o religii, polityce, trochę narzekania, użalania się nad sobą i samozachwytu. Określenie na okładce - "Historie kobiet, które z macierzyństwa uczyniły prawdziwa sztukę" jest nad wyraz przesadzone, według mnie to zwykły chwyt mający zachęcić, ale niestety treść książki raczej zniechęca. Nie polecam.

Otylia | 2016-05-20
Przeczytana: 01 maja 2016

Książka z misją. Dobra, świetny temat, ale efekt odpychający. Jak dla mnie nudno, bez polotu opowiedziane naprawdę świetne historie, miejscami ze zbędnym patosem. Kilka ciekawych fragmentów można znaleźć. Gdybym jednak poleciła książkę dziewczynie, która się boi być mamą i siedzieć w domu z dzieckiem albo zwyczajnie nie zgadza się na taką kolej rzeczy - na pewno nie przyczyniłoby się to do zmiany jej myślenia, a raczej do utwierdzenia w jej przekonaniach. Że nie warto.

dobrerecenzje | 2016-05-14
Przeczytana: 14 maja 2016

Książka, którą chcę Państwa zainteresować, to niezwykłe historie o siedmiu niezwykłych kobietach - nie tylko wykształconych, lecz także popularnych, oprócz tego, że mają piątkę lub szóstkę dzieci świetnie realizują się zawodowo, mają ciekawe pasje i zainteresowania, a nade wszystko oprócz rodziny i rodzinnego ogniska ukochały Boga.

Autorka przedstawiła siedem niezwykłych historii kobiet-matek, które wsparcie mają w swoich rodzinach, mężach i przyjaciółkach. I choć każda historia jest inna, łączy je jeden wspólny cel-macierzyństwo, z którego każda z nich uczyniła prawdziwą sztukę.

Odwieczny dylemat małżeństwo, dzieci i praca, i ogromny problem – czym się zająć? Gdzie znaleźć swój dom? Lecz nie poddają się, bo wiara, modlitwa i pomoc Boża na stałe zagościła w ich sercach, rodzinach i domach.

I choć złośliwi mówią ”po co tyle dzieci, po co się tak męczyć, przecież to nie fabryka”-one są ponad tym. Ludzie mówią, bo są złośliwi, zazdrośni lub po prostu to egoiści, którzy widzą tylko...