Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami

Tłumaczenie: Małgorzata Słabicka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Das mutige Kritzelbuch
Małgorzata Słabicka
Ag2S

Zanurz się w świecie pokrętnych, mrocznych labiryntów, niebezpiecznie twórczych zabaw i najstraszniejszych potworów… Przede wszystkim potworów, bo to one są bohaterami tej interaktywnej książki. Koniecznie uzbrój się w kredki, pisaki, klej, nożyczki… I nie zapomnij o głowie pełnej pomysłów! Czeka cię ponad 60 testów na odwagę i kreatywność.
Potwory, drżyjcie!

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

AnnaSikorska | 2016-05-08

Większość dzieci boryka się ze swoimi lękami. Niektóre boja się ciemności, inne potworów, nietoperzy, robali, smoków, duchów, mumii, spania w ciemnościach, biegania po drzewach i chaszczach, lasu, samotnego przebywania w pokoju i wielu innych rzeczy. Inne na myśl o strasznych rzeczach czują podekscytowanie i kochają opowieści o czarownicach, diabłach, pająkach, krwiopijczych istotach. Obcowanie ze strachem ma różne oblicza.
„Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami” to świetny materiał do pracy z dziećmi. Proste rysunki bazujące na zasadzie kontrastu bieli i czerni, wymyślne stwory, proste zadania sprawią, że rysowanie (i nie tylko) stanie się wielka przygodą oswajającą groźny nieznany świat, a do tego pozwalającą na poznawanie przyrody, obserwowanie otoczenia, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie spostrzegawczości, motoryki małej, rozwijanie umiejętności manualnych, a wszystko to w książce pełnej potworów.
Cała zabawa polega na przechodzeniu przez kolejne próby odwagi, zdobywania...

ejotek | 2016-04-27
Przeczytana: kwiecień 2016

Niniejsza publikacja jest podzielona na cztery części. Trzy pierwsze części są zakończone informacją, że dziecko ukończyło kolejny poziom odwagi i zdobyło trofeum (wkleja się je w specjalnie przygotowanym miejscu), zaś po części czwartej na małego pogromcę czeka dyplom! A jak wiadomo, nagrody i dyplomy motywują.

Książeczka jest bardzo oryginalna, pomysłowa i wzbudza w dziecku nie tylko potrzebę bycia odważnym (choć ciekawa jestem jak to przełoży się na realne życie...), ale również uczy spostrzegawczości, kreatywności i rozwija sferę manualną, gdyż zawiera - oprócz zadań z rysowaniem czy też bazgraniem - pomysły na stworzenie potwora z makulatury lub skarpetki, wiszący nietoperz (którego wystarczy wyciąć) ma chronić i strzec a zabawa przedmiotami o różnych kształtach i gabarytach w pobliżu źródła światła ma udowodnić, że cień na ścianie to nie potwór.

Mimo swojej potworności, postacie z tej lektury nie przerażają - przynajmniej nie moją pięciolatkę - a mają przybliżyć świat...

bibi | 2016-04-25
Przeczytana: kwiecień 2016

"Książka do bazgrania", która dzięki zadaniom, sprawdzianom na odwagę, pomaga przezwyciężyć strachy. Dziecko, które zmaga się ze sobą, ma lęki, dokuczają mu nocne strachy, w tej książce stanie z nimi oko w oko i pokona je w kreatywny sposób. Musi tylko zebrać w sobie całą odwagę, do tego dodać kredki, nożyczki, taśmę, farby, papier toaletowy, i zacząć zmagania z potworami. Autorce nie brakuje pomysłów na ich różnoorodność i ciekawe przedstawienie. Po przejściu kolejnych zadań dziecko jest zmotywowane do działania, trzy razy może zdobyć trofeum za odwagę, a po czwartym etapie otrzymać oficjalny dyplom odważniaka:)!