Labirynt kości

Wydawnictwo: Albatros
The Bone Labyrinth
Jan Kabat
Ag2S

Labirynt kości, najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, to kontynuacja popularnej serii Sigma Force. W chorwackich górach archeolog dokonuje dziwnego odkrycia: podziemna katolicka kaplica, ukryta przez wieki, skrywa szczątki neandertalki. Z kolei na ścianach okolicznych pieczar znajdują prymitywne obrazy opowiadające o ogromnej bitwie pomiędzy plemionami neandertalczyków a monstrualnymi,...

W chorwackich górach archeolog dokonuje dziwnego odkrycia: podziemna katolicka kaplica, ukryta przez wieki, skrywa szczątki neandertalki. Z kolei na ścianach okolicznych pieczar znajdują prymitywne obrazy opowiadające o ogromnej bitwie pomiędzy plemionami neandertalczyków a monstrualnymi, tajemniczymi postaciami. Kim jest ten tajemniczy wróg przedstawiony na dawnych rysunkach i co te obrazy oznaczają?

Zespół dochodzeniowy Sigma Force zostanie zaatakowany, zanim zdąży odkryć jakiekolwiek odpowiedzi. W tym samym czasie w Atlancie ma miejsce brutalny napad na ośrodek naukowy zajmujący się badaniami nad ssakami naczelnymi.

Co łączy te dwa, na pozór niezwiązane ze sobą, zdarzenia? Kto za nimi stoi?

Poszukiwaniem prawdy zajmie się agent Sigmy, komandor Gray Pierce, który będzie musiał cofnąć się 50 tysięcy lat wstecz. Gray i Sigma będą śledzić ewolucję ludzkiej inteligencji, by dotrzeć aż do jej źródła, i włączą się w apokaliptyczną walkę o przyszłość gatunku ludzkiego, która szybko ogarnie cały świat… i nie tylko.

Pierce i jego zespół będą musieli stawić czoła starożytnemu złu, wskrzeszonemu przez współczesną genetykę, wystarczająco silnemu, aby doprowadzić do końca dominacji człowieka na Ziemi.

Świat, który znamy, zmieni się na zawsze.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Adam Grochocki | 2019-07-26

Ta i więcej recenzji na GeekLife.pl

Zapraszam

W chorwackich górach zostaje odkryta ukrywana przez wieki katolicka kaplica skrywająca szczątki neandertalskiej kobiety. Ponadto jaskinia zawiera wiele rysunków przedstawiających bitwy neandertalczyków z olbrzymimi postaciami. Na miejsce zostaje wezwany badający wątki historyczne ksiądz Roland Novak oraz dr. Lena Crandall szukająca odpowiedzi na pytanie o początki ludzkiej inteligencji. Po dotarciu na miejsce badacze padają ofiarami ataku.

W tym samym czasie, w Atlancie bliźniacza siostra Leny, Maria Crandall prowadzi badania nad hybrydą goryla o wyjątkowej inteligencji. Gdy do laboratorium przybywają Monk i Kowalski, by ją przesłuchać także tutaj dochodzi do ataku. W efekcie Maria, goryl Bako oraz Kowalski zostają uprowadzeni, a jednym śladem Monka jest obezwładniona amerykanka chińskiego pochodzenia…

W Labiryncie Kości Rollins zabiera się na kilka spraw jednocześnie. Punktem wyjścia jest zagadka Wielkiego Skoku, czyli...

Izabela Pycio | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

"Pogrzebane sekrety powracają swoim utartym zwyczajem na powierzchnię."

Czytając książki Jamesa Rollinsa mamy okazję zwiedzić wszystkie kontynenty Ziemi. Podróże te mają szczególny smak, uwzględniają nie tylko piękne krajobrazy, w tym niedostępne miejsca, ale również odniesienia do gospodarczych, społecznych i politycznych trendów. Jakby tego było komuś wciąż mało, poznajemy też historyczne fakty i postaci, prastare legendy i wierzenia, oraz dawne i współczesne osiągnięcia nauki. Taka mieszanka tematyczna, umiejętnie dobrana i zharmonizowana, powoduje, że z przyjemnością i zainteresowaniem zagłębiamy się w powieści. Tym bardziej, że nie brakuje ciekawie rozbudowanej intrygi, sprytnie podsycanego napięcia, zaskakujących elementów akcji, dynamicznych rytmów, różnorodnych postaci. Co prawda, wszystko opiera się na sprawdzonych schematach budowania scenariusza zdarzeń, ale przedstawione jest lekko, płynnie i zgrabnie.

Jedenasty tom świetnie wpisuje się w klimat serii, przyciąga uwagę...

Ania Mróz | 2018-05-28
Przeczytana: 27 maja 2018

Seria staje się coraz lepsza z każda kolejną powieścią, chodź nie sądziłam że tak może być!
Niesamowite jest to jak autor wplata naukę i historię w swoje książki. Pokazuje jak niezwykłe jest życie i jak nie zawsze człowiek jest go godzien.
Pełna akcji książka. Ach nie można złapać oddechu. Uwielbiam jej bohaterów, każdego bez wyjątku. <3
♥ ♥ ♥ P.O.L.E.C.A.M. ♥ ♥ ♥

gwiazdka | 2018-04-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

„Labirynt kości” to dobra przygodówki. Książka nie zaskakuje zbytnią świeżością, napisana jest według schematu, jakim Rollins posługuje się w większości książek, ale tę czyta się naprawdę dobrze. Bohaterowie też znani, niczym niespodziewanym nie błyszczą, za to tym razem dużo więcej miejsca autor poświęca Kowalskiemu, który zawsze wywołuje u mnie uśmiech. Oczywiście Rollins po raz kolejny wysnuwa śmiałe teorie historyczno- egzystencjalno- genetyczno- naukowe, które nawet w minimalnym stopniu mnie nie przekonują, ale można sobie je zlekceważyć i nie umniejsza to przyjemności lektury. Oczywiście żadnego czytelnika nie zaskoczy fakt, ze bohaterowie są niezniszczalni, co stawia powieść w kręgu bajek, ale to kolejny wyznacznik twórczości Rollinsa. Na plus zapisuję też książce długie rozdziały, które pozwoliły skupić się na akcji bez ciągłych „przerzutek”.

Jokeru | 2018-03-31

Bardzo fajna książka. Jak wszystkie tego autora. Z niecierpliwością czekam na kolejne części.

inkaa2000 | 2018-02-20
Na półkach: Przeczytane, Sensacja, 2018
Przeczytana: 20 lutego 2018

Pełna zwrotów akcji, zabiera nas w podróż od Europy po Amerykę Południową, a i w Chinach na dłużej zagościmy... Bohaterowie docierają do tajemniczych rozwiązań, wyjaśniają niezwykłe zagadki i niby wszystko jest fikcją, ale gdzieś tam pozostaje taka niepewność, a może i coś w tym jest :)?

Łukasz | 2018-01-30

Rollins 10 gwiazdek to już standard.

borys87wr | 2018-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Nie podoba mi sie zakonczenie ale jednoczesnie chce wiecej!

tomasz | 2017-12-26
Na półkach: Przeczytane, POSIADAM, SENSACJA, 2017

Dobre czytadło, akurat temat dla mnie nie był obcy,bo kiedyś żywo interesowałem się znaleziskami ojca Carlosa Crespi oraz wszelkimi innymi podobnymi odkryciami z ameryki południowej. Dlatego doskonale znałem ten temat. Jednak czytało się dobrze. Autor wszystko ciekawie połączył,choć wątek z księżycem pozostał jakoś w powijakach. Pierwsza książka z tego rodzaju literatury,którą przyjemnie się czytało.

Basti | 2017-12-03

Sigma wciąga z butami. Uzależnia. Ciągle chce się więcej i więcej. A do tego nie do końca wiesz czy to co czytasz jest tylko i wyłącznie fikcją i fantazją literacką...