Pierwsze śledztwo Maigreta

Cykl: Komisarz Maigret (tom 31) | Seria: Seria z Gawronem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Premiere enquete de Maigret

Hrabia-degenerat zaginął w tajemniczych okolicznościach. Nie da się ukryć, że niektórym jest to bardzo na rękę... Czy paryska policja ma czyste ręce?

Maxime Le Brei usiadł na krześle widać było, że jest zaniepokojony. Zaniepokoił się jeszcze bardziej, kiedy sekretarz powiedział powoli, wypuszczając dym z fajki: Hrabia d',Anseval nie żyje. Jest pan pewny?

Liza | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

"Do komisariatu dzielnicowego, w którym nocny dyżur pełni młody Maigret, wbiega mężczyzna Minard w stroju wieczorowym i z opuchnięty m nosem. Jest przekonany, że w luksusowej rezydencji przy ulicy Chaptal stało się coś złego, być może nawet popełniono morderstwo. Przechodząc tamtędy, w oknie na drugim piętrze dostrzegł kobietę wzywającą pomocy. Ktoś pociągnął ją do tyłu, po czym padł strzał. Maigret przyjmuje zgłoszenie i rozpoczyna swoje pierwsze śledztwo. "

Maigret udaje się na miejsce wskazane przez Minarda, jednakże jego wizyta przyjmuje dosyć zaskakujący obrót: lekceważący i sarkastyczny gospodarz oprowadza go po rezydencji, w której nie ma śladów przestępstwa. Komisarz jednak się nie poddaje, o nie, otrzymawszy „światełko w tunelu” od swojego przełożonego działa. Jakie pilnie strzeżone tajemnice musi odkryć bohater, by z sukcesem zakończyć śledztwo? Samodzielne obserwacje, przepytywanie osób i wyciąganie wniosków z otrzymanych informacji, zawieranie znajomości (przydatnych),...

oliwa | 2013-08-16

Powiastki Simenona to kryminały bez fajerwerków - bardziej chodzi tu o relacje między ludźmi i ducha czasów. Zagadki też przyzwoite.

Hendoslaw | 2014-11-13
Przeczytana: 30 października 2014

Maigret to lepsza wersja Poirota. Mimo iż to jest jego pierwsza sprawa gdzie jest tylko sekretarzem komisarza pokazuje, że potrafi być dobrym policjantem. Chce i potrafi doprowadzić sprawę do końca nawet gdy na jego drodze stoi polityka albo wyższe władze. Dużo zawdzięcza swojemu instynktowi i cierpliwości.

Na komisariacie pojawia się człowiek twierdzący, że w bogatym domu zostało popełnione morderstwo. Po przybyciu na miejsce wydarzeń okazuje się jednak co innego. Co naprawdę zaszło w tym domu i dlaczego?

Anna | 2016-10-16
Przeczytana: 21 października 2012