Prosto w oczy. Z Janem Olszewskim rozmawia Ewa Polak-Pałkiewicz

Wydawnictwo: Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra
Polityka, historia najnowsza
historia
Tomasz

Skromny, dyskretny, nigdy nie eksponujący swego niezwykle bogatego życiorysu: obrońcy politycznego, działacza opozycji niepodległościowej, wreszcie premiera pierwszego polskiego rządu wyłonionego przez Sejm wybrany w wolnych wyborach, Jan Olszewski na kartach tej książki mówi jak jest.

źródło opisu: Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

AKSORZ | 2018-01-17

Jan Olszewski mówi o tym, że blisko mu do idei PPS (Polska Partia Socjalistyczna) i przyznaje się do bycia w loży masońskiej. Wiadomo, miał pełnić jedynie tymczasowe obowiązki obozu patriotycznego wg określonych, dopuszczalnych granic, które jednak przekroczył. Niestety, ale postać wyidealizowana, cukierkowa, nijak ma się to do rzeczywistości.