Produkty pszczele w leczeniu chorób serca i układu krążenia

Wydawnictwo: Borgis
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

Lecznicze działanie miodu i innych produktów pszczelich znane jest od stuleci. Jak się okazało, słuszności wyrażenia „miód na serce” dowiodły także prace naukowców. Badania autorów książki wskazują na wysoką skuteczność miodu w leczeniu chorób kardiologicznych. Nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, miażdżyca tętnic, choroba niedokrwienna serca i wiele innych – do leczenia tych dolegliwości z powodzeniem wykorzystuje się miód, propolis, pyłek kwiatowy, pierzgę, mleczko pszczele oraz jad pszczeli. Poza metodami leczenia, które oferuje konwencjonalna medycyna, warto zwrócić się ku naturze i spróbować apiterapii, która opiera się na leczeniu za pomocą produktów pszczelich. Z książką powinny się zapoznać nie tylko osoby, które borykają się z chorobami serca i układu krążenia, ponieważ składniki zawarte w produktach pszczelich są kluczem do zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

źródło opisu: Borgis, 2015

źródło okładki: www.dopoduszki.pl

Athoualia | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Po raz pierwszy spotkałam się z używaniem jadu i mleczka pszczelego w leczeniu chorób serca i układu krążenia w książkach państwa Kędzia. Czytelnik znajdzie wśród badań wiele wskazówek dot. leczenia wspomagającego leczenie chorób, które bardzo ciężko zwalczyć (owrzodzenia troficzne podudzi - jak wyszukacie w google po obrazkach to aż się 'niesmaczne' robi). Leczenie farmakologiczne zaawansowanego nadciśnienia tętniczego (głównie przy założonych bypassach) trwa do końca życia. Dzięki zbiorowi badań można przeanalizować korzyści z włączenia do farmakoterapii apiterapii i poradzić się lekarza czy warto, czy można. Na pewno ta pozycja książkowa jest wiarygodnym źródłem informacji.