Poziom śmierci

Wydawnictwo: Albatros
7,16 (1991 ocen i 202 opinie) Zobacz oceny
Killing Floor
Zombek

Margrave to senne miasteczko w Georgii. Idealne. Zero problemów. Zero przemocy. Jack Reacher zamierza spędzić tu leniwy weekend, ale ledwie przekracza granice miasta, zostaje aresztowany. Właśnie popełniono morderstwo, a Reacher jako jedyny obcy staje się głównym podejrzanym. Kilkadziesiąt godzin spędzonych w areszcie wśród najgorszych kryminalistów, to dopiero początek jego kłopotów. Nie ma...

Margrave to senne miasteczko w Georgii. Idealne. Zero problemów. Zero przemocy.

Nie ma pojęcia, że wdepnął w aferę sięgającą Waszyngtonu, a w Margrave zrobi się naprawdę gorąco.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan własny

Paco | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, LEE CHILD
Przeczytana: 06 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sztuka artykulacji nie jest mocną stroną Jacka.
Formułowanie złożonych zdań także.
Powiedziałbym ,że nawet piętą. Achillesową.
Za to jego muskuły ! Niwelują proporcje Mocium Panie.
Mam ślicznie oliwkowo opalone kciuki.
Od mojej nocnej lampki.
Pozostała część dłoni trzymająca książkę od dołu jest biała. Zimowo biała. Chorobliwie biała. Ale te kciuki....I tak się dziwię,że żaróweczka wytrzymała. Prawie noc całą. No, jakżeż tu spać, kiedy Reacher ciągle się przetwiera. Włazi oknem, wyłazi drzwiami. I na odwrót.
Pytam – Reacher, co Ty wyprawiasz ?
- Sprawiedliwości szukam. Łapiesz ? – odpowiedział pytaniem. Łapałem.
- Sądy sądami, ale ciotka Temida moją chrzestną jest.
- Zatem, gdzieś mi tu wlazł złoczyńca. Chwytasz ? - Nie chwytałem.
Popatrzył na mnie.
- Reacher, ja tylko o Tobie czytam – drżącym oznajmiłem głosem.
- Dobra, dobra – powiedział. - Żebyś mi tego nie gasił, póki nie skończysz.
I znowu oknem wylazł.
Tak więc, moich kciuków zagadka rozwiązana.
Nad ranem strzały padły i coś...

Arek | 2017-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

"Poziom śmierci" jest można rzec, pozycją dosyć przeciętną.
Przykuwa uwagę, ale nie wciąga tak do końca.
Akcja toczyć się wprawdzie toczy, ale tak jak walec który utwardza drogę, strasznie wolno.
Myślałem że skoro najważniejszą postacią jest żołnierz, to będzie krótko i na temat.
W jak wielkim byłem błędzie.
Mamy zbyt dużo opisów na przykład: zamykania się drzwi i odgłosu jaki wydają.
Natomiast in plus są postacie, konkretne, dobrze wykreowane, jakby były prawdziwe.

Jack Reacher, były żołnierz zostaje aresztowany, postawiono mu zarzut zabójstwa.
Ciężko mu będzie wyjść na wolność, świadkowie fałszywie zeznają przeciwko niemu.

Ja tej pozycji ani nie polecam, ani nie odradzam, mi się nie podobała, ale ma swoje dobre strony.

Lee Child, urodzony w Anglii ale mieszkający obecnie w USA, nie pisał o Jacku Reacherze bez powodu, był majorem żandarmerii.
W swoim życiu pełnił wiele ciekawych ról, wiele prestiżowych, takich jak, reżyser Granada Television, a w latach 2008 i 2009 był...

Kiwi_Agnik | 2018-05-06
Przeczytana: 06 maja 2018

Pierwsza część z cyklu powieści o losach byłego żandarma wojskowego, Jacka Reachera.
Fabuła osadzona w Margrave sennym miasteczku w Georgii, gdzie rządzi stary burmistrz Teale i gdzie dochodzi do działalności przestępczej na ogromną skale, czytając zastanawiałam się skąd w pozornie zwykłym papierze taka władza? taka potęga?

Autor świetnie nakreślił bohaterów, nadał im charakteru, język powieści przystępny, opisy obrazowe, czasami aż za bardzo, co nużyło, jest też bardzo dobry sposób narracji, kilka niezłych zwrotów akcji, trochę napięć, obyło się bez niepotrzebnej kombinacji i przegięć.
Książka trochę za długa, ale przy tym szczegółowa i zajmująca, dobrze napisana.

Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy Reacher'a, zatem na pewno sięgnę po następny tom, a z racji, iż jest ich dużo (bodajże 22 części) zapowiada się wielotomowa kryminalna uczta literacka.

gwiazdka | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 16 marca 2015

Muszę przyznać, że seria książek o Jacku Reacherze została zaczęta w bardzo dobrym stylu, a mam porównanie, bo zdążyłam już przeczytać kilka tytułów ze środka. „Poziom śmierci" utrzymuje czytelnika w ciągłej ciekawości, każda kolejna stron zachęca do zgłębiania kolejnych rozwiązań. Powieść czytało mi się naprawdę bardzo dobrze, na początku jednej czy dwu rzeczy domyśliłam się, pod koniec spodziewałam się kolejnego zwodu i takowy dostałam, tylko że zaskoczyła mnie strona tegoż, podejrzewałam inne osoby, a nie tę i to właśnie lubię w książkach kryminalnych czy sensacyjnych. Zagadka utrzymywała tajemniczość praktycznie do końca, co też zapisuję po stronie plusów. Na minus, jeśli ktoś sobie życzy, może tylko niezniszczalność Reachera, ale to już taka cecha książek Childa, do których przywykłam i które mi nie przeszkadzają.

Podsumowując więc mogę stwierdzić, że „Poziom śmierci" to bardzo dobra, pełna zagadek powieść, gdzie rozwiązanie poznajemy stopniowo po kawałku od pierwszej do...

veinylover | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

Jak można by się przekonać (czytając moją poprzednią recenzję), nie czytałem historii Jacka Reachera we właściwej kolejności, toteż zaglądnąłem w naszym serwisie na spis książek tej serii i wychodzi na to, że właśnie ta książka „urodziła” nam Jacka Reachera. Ponoć sam Stephen King stwierdził, że „Jack Reacher nie ma sobie równych wśród bohaterów współczesnego thrillera”. Chyba mogę się przychylić do tej opinii, choć bardziej postrzegam książki o tym bohaterze jako coś w rodzaju „książki akcji”, niż thrillera. W thrillerze jest trochę więcej strachu, a tu wiadomo, że Jack Reacher załatwi wrednych typów w proporcji właściwej do popełnionych czynów (bez nawiązki). I nie jest to poprawnopolityczne wysyłanie do więzienia, raczej tam, skąd taki typ już nie wraca...
Jack opowiada w książce o wszystkim w pierwszej osobie. Jak widać bardziej przekonujące okazało się (w późniejszych tomach) opowiadanie o Jacku, jako o zjawisku. Z drugiej strony to dobrze, że w pierwszym tomie możemy się z...

filozof | 2016-05-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jacka zgarnęli kiedy był w barze,cóż urok małych miasteczek.Obcy zawsze źle widziany.
Sprawa poważna bo chodzi o morderstwo,a Jack był tu głównym podejrzanym.

Potem dopiero dowiadujemy się,jaka to afera i gdzie sięgały macki.
Poziom Śmierci,to książka bardzo dobra.Pierwsza Lee Childa,więc można się troszkę bać,jak to wyszło.
Ale strach jest nie potrzebny,bo akcja jest wartka.
I mnóstwo się fajnego dzieje.

Shimik | 2016-04-03

Idylliczne miasteczko Margrave, a w cieniu przesiąknięte na wskroś przestępczością na dużą skalę. Tam właśnie rozgrywa się akcja pierwszej książki o Jack'u Reacher'rze. Jak na pierwszą książkę dość nieźle, jednak dalsze losy tego bohatera są znacznie ciekawsze. Tutaj zdecydowanie brakowało mi tego za co najbardziej lubię Jacka mianowicie bezwzględnej brutalności. Niby było coś w więzieniu i później ale to jeszcze nie było to. Za to dużym plusem tej historii był udział w niej brata głównego bohatera. Zwykle był tylko wspominany, że kiedyś tam był ktoś taki, tutaj poznajemy go znacznie bliżej co prawda pośmiertnie ale zawsze:) Dzięki temu historia wytraca swoje minusy i pozostaje po niej pozytywne wrażenie.

Paweł | 2016-02-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 17 lutego 2016

Jest to moje pierwsze zetknięcie z tym autorem i pierwszy utwór, który przeczytałem. Muszę przyznać, że jestem wielce zdumiony. Na książkę trafiłem przypadkowo w kiosku. Kusząca cena sprawiła, że zakupiłem książkę, lecz za cenę 7 złotych spodziewałem się jakiejś taniej historyjki, która przecieknie mi przez palce nie sprawiając mocy dla wyobraźni.
Jestem bardzo zaskoczony i zadowolony. Główny bohater bardzo przypadł mi do gustu. Fabuła jest bardzo ciekawa i rozbudowana. Zgłębiając się z każdą stroną wsiąkamy w bardzo ciekawy świat Jacka Reacher'a. Zdumiewające jest to, że książka trzyma akcję kryminału, sensacji i bardzo dobrej akcji. Jest dużo poszlak, dużo spraw i dużo powiązań bohaterów, które sprawiają, że mamy przed sobą bardzo ciekawą i mocno zbudowaną fabułę, której świat z pewnością namiesza nam w głowie. Koniecznie muszę przeczytać kolejny tom. Książka może wydawać się takim ,,tanim" i kolejnym kryminałem z cyklu ,,miałem pomysł to napisałem, bo wiem, że teraz kryminały...

Stokrotka | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

„Poziom śmierci” to świetnie skonstruowana powieść. Podoba mi się bardziej niż najnowsze propozycje wydawnictw w dziedzinie kryminału czy sensacji. Akcja jest szybka, wątki ciekawe, bohaterzy różnorodni, a intryga wciąga. Główny bohater ma wiele z herosa, ale mnie to wcale nie przeszkadza. Wolę dedukcyjne myślenie i ponadprzeciętne zdolności Jacka Reachera niż upojenie alkoholowe innych detektywów pojawiających się w przeróżnych kryminałach, bardzo do siebie podobnych w kwestii życiorysów, poglądów i podejścia do kobiet.
Lee Child ciekawie przedstawił świat małego miasteczka i jego mieszkańców, miejscowego posterunku, w którym można natrafić na przeróżne typy policjantów – od fachowców oddanych sprawie do skorumpowanych morderców. I w tym wszystkim musi się odnaleźć przybysz znikąd, który zostaje aresztowany i z miejsca oskarżony o brutalne morderstwo.
Jack Reacher awansował do ligi moich ulubionych bohaterów. Ma sporo atutów: wojskowa przeszłość, skrupulatność, trzeźwość...

Marzena | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Sama tego chciałam, wybrałam Childa bo chciałam sensacji, krwi, akcji, od czasu do czasu jakiegoś trupa...
Tutaj fakt, trup ściele się gęsto...w sumie to są same trupy, eksplodujące głowy, podrzynane gardła, rozpłatane brzuchy...toż to może się człowiekowi znudzić!
Umówmy się, że zniosłabym te rozrywane ciała obryzgujące wszystko dookoła krwią, bo osoba głównego bohatera wynagrodziłaby mi wszystko, ale nie tym razem...
Tu mamy połączenie Rambo, Bearla Gryllsa z Chuckiem Norrisem, człowieka który swoją inteligencją wnikliwością i precyzją stałby się 313 fobią detektywa Monka...
Mądrzejszy od całego miasteczka gdzieś w Georgii, działa mi po prostu na nerwy, tak ,że w połowie książki miałam ochotę znokautować się własną pięścią,chcąc w ten sposób skrócić swoje spotkanie z Jackiem Reacherem.