Tequila: Liczba bestii

Cykl: Tequila (tom 1)
Wydawnictwo: THPublishing
Tequila: Liczba bestii
THPublishing

W postapokaliptycznym świecie niedobitki ludzkości zmagają się ze sobą nawzajem oraz z latającymi potworami, nazywanymi serpentynami. Ostatniego wolnego miasta bronią stary Kapitan i jego Rangerzy oraz jedyna w swoim rodzaju bohaterka, kobieca heroina - Tequila. Mając u boku rewolwerowca bez pistoletów, bojowego kota i szalonego szamana, Tequila będie musiała stawić czoła swojej przeszłości,...

Ostatniego wolnego miasta bronią stary Kapitan i jego Rangerzy oraz jedyna w swoim rodzaju bohaterka, kobieca heroina - Tequila. Mając u boku rewolwerowca bez pistoletów, bojowego kota i szalonego szamana, Tequila będie musiała stawić czoła swojej przeszłości, człowiekowi w masce i bestiom z najgorszych koszmarów...

Przeczytaj pełną zwrotów akcji, pulpową historię walki dobra ze złem, która nawiązuje do dzieł klasyków fantastyki: Burroughsa, Howarda, Lovecrafta i Axlera. Poznaj świat, w którym drogę do zwycięstwa mogą wywalczyć jedynie ostrze maczety i pazur bojowego tygrysa.

Dalszych przygód Tequili szukaj w komiksie pt."Tequila: Władca marionetek"(scen. Łukasz Śmigiel, rys. Katarzyna Babis) oraz w powieści pt. "Tequila: Taniec śmierci".

źródło opisu: http://projekttequila.blogspot.com/

źródło okładki: http://projekttequila.blogspot.com/

FeniksaCzyta | 2019-03-31

Fabuła książki „Tequila: Liczba bestii” rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym przetrwanie stanowi nie lada wyzwanie. Główna bohaterka Tequila jest obrończynią ostatniej ostoi ludzkości. Podczas heroicznych przygód towarzyszy jej ogromny tygrys, jej nieodłączny towarzysz. Na swojej drodze będzie musiała zmierzyć się z szaleńcami oraz bestiami i poznać prawdę na temat swojej przeszłości.

Jestem pod ogromnym wrażeniem samej przedmowy autora. Zwykle kręcę nosem, kiedy mam przeczytać wstęp w książce, ale gdybym ominęła ten byłby to ogromny błąd. W bardzo ciekawy sposób zostały opisane „pulp magazine”. Autor opowiada o genezie epickich fantastycznych historii, które wszyscy dobrze znamy i kochamy.

Tytuł ten to klasyczna fantastyka, która przedstawia wizję postapokaliptycznego świata. Można również podczas czytania poczuć klimat westernu. Czytelnik styka się z intensywnymi, czasami nawet brutalnymi scenami walki, atakami latających bestii z innego wymiaru oraz historią...

MoznaPrzeczytac | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Tequila pojawiła się w świadomości czytelników dobre kilka lat temu, przybierając bardzo różne formy artystyczne. Mogliśmy zobaczyć komiks z jej przygodami, a także kilka małych projektów, którym bliżej do opowiadań niż do większej opowieści. Świat postapokaliptyczny, który jest jednym z głównych filarów pierwszej powieści z uniwersum Tequily, nie jest wcale przypadkowym wyborem i jest na potwierdzenie tego bardzo dużo dowodów. Autor książki, Łukasz Śmigiel, ewidentnie jest ogromnym fanem post-apo, a do tego dysponuje ogromną wiedzą z dziedziny popkultury osadzonej w tej mrocznej wizji świata przyszłości. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że swoje hobby postanowił przekuć na coś większego, powinno bardziej ciekawić, dlaczego z tak słabym efektem?

Pełna recenzja książki na stronie:

Marcin Drożyński | 2016-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Bardzo fajna lektura spod znaku postapo. Akcja jest wręcz galopująca. Niestety jednocześnie chyba zbyt często rwana, w celu ukazania innych, dziejących się równocześnie (lub nie) wydarzeń. Autor ma aż nadmiar pomysłów, którymi co chwilę zasypuje czytelników. Odczuwa się gęste inspiracje szeroką popkulturą. Nie raz podczas czytania miałem skojarzenia z jakąś sceną ze znanego mi filmu lub gry video.

Mam jednak wrażenie, że są pewne luki w historii, szczególnie w pierwszej połowie książki, np. w jaki sposób i kiedy Karacen został wezwany przez Kapitana do Los Alamos? Inny mankament - jest za krótka. Wiem, że to w zamierzeniu cykl i jest jeszcze komiks plus kilka mniejszych form literackich, ale i tak za krótka! Niby 270 stron, ale czyta się błyskawicznie i czuje się niedosyt historią. Chociaż w sumie to pozytyw, że fabuła wciąga.

Niestety kontynuacja planowana jest dopiero na jesień 2017 r., a wiele motywów zostało ledwie zarysowanych. Mimo wszystko polecam, bo to świetna rozrywka...

koralgoll | 2016-06-13

Autor od pierwszych stron wali z grubej rury. Pierwsza scena sprawiła że nabrałem wątpliwości do reszty książki, ale później było już tylko lepiej. Pozostał jednak u mnie niedosyt związany z wprowadzeniem do historii. Jak by była wyrwana z kontekstu.

Palixon9 | 2016-06-08
Przeczytana: maj 2016

Lekkie pióro - czyta się szybko, przyjemnie, przez opisy po prostu się płynie. Wiele zabawnych odniesień do innej literatury. Narracja niekiedy perfidna jak u S. Kinga: Gdy wszystko już pędzi i napięcie sięga zenitu, akcja przenosi się gdzieś indziej, a czytelnik musi poczekać.( co tylko wzmaga apetyt ).

Ciekawi oryginalni bohaterowie, świat mocno Mad Maxowy. Jedynym minusem jest tempo akcji. Niekiedy wszystko wydaje się dziać za szybko i człowiek nie ma kiedy odetchnąć, nabrać powietrza (i poznać lepiej bohaterów). No ale cóż, chyba tak ma być skoro to pulp...

Polecam każdemu, kto dość już ma infantylnych, sztucznych i na siłę wulgarnych polskich fantasy. Ł. Śmiglowi bliżej do Sapkowskiego niż do ... ( tu nie wymieniam, co by kogoś nie urazić. Ale jest wielu takich co za Śmiglem zostają daleko w tyle.)