Zmiennokształtna

Wydawnictwo: Novae Res

Kate Seelow jest na pozór zwykłą dziewczyną, ale od zawsze czuje się inna niż jej rówieśnicy. Przyjaźni się tylko z kilkoma osobami, które podobnie jak ona mają na plecach dziwne tatuaże. Kiedy w jej życiu zaczynają się dziać niewytłumaczalne wydarzenia, Kate dowiaduje się od rodziców, że została adoptowana. Chce poznać prawdę o sobie i wtedy za sprawą wisiorka ze smokiem wkracza do świata wampirów, wilkołaków oraz starożytnych bogów. Okazuje się, że ani Kate, ani jej przyjaciele nie są zwykłymi śmiertelnikami, lecz drzemią w nich potężne moce.
Czy nastolatka odkryje, kim jest naprawdę i do czego została przeznaczona?

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=zmiennoksztaltna,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=zmiennoksztaltna,druk

Pati | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Niestety to nie to. Liczyłam na coś innego i niezwykłego a miałam wrażenie, że autorka za dużo książek przeczytała i podpierała się ich pomysłami. 'Zmierzch' i 'Pamiętniki wampirów' już dawno mi się przejadły, 'Wodospady cienia' są super ale jedyne w swoim rodzaju. Niestety autorka próbuje na siłę zmieszać je z serią Ricka Riordana i to niestety bardzo nieudolnie. Albo nie dzieje się nic, albo trudno nadążyć za akcją a ilość fantastycznych stworzeń jest za duża, łatwo się pogubić i często nie ma dla mnie sensu.
Dodatkowo sama bohaterka jest tak naiwna, że czasem zastanawiałam się jakim cudem jeszcze żyje :) Wątki romantyczne są tak pomieszane i poplątane że już nie wiadomo kogo ona kocha, kogo nienawidzi...
Brakowało mi w tej książce oryginalnego pomysłu i bardziej realnej bohaterki. Niestety bardzo się zawiodłam.

Isabell | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, E-book, Młode lata
Przeczytana: 08 września 2016

Książka zdecydowanie dla młodszych czytelników. Właściwie wszystko razem wymieszane: bogowie, wampiry, wilkołaki i pierwsza miłość do dwóch chłopaków jednocześnie. Sięgnęłam po wersję e-booka, trochę z nudów, burzowej pogody ;) Plusem książki jest szybkie tempo wydarzeń i niejednoznaczność bohaterów.

invisible_bookreader | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

"Zmiennokształtna" to kolejna książka z gatunku Fantasy, autorstwa polskiej autorki, która wcale mnie nie zadowoliła.
Pomysł z początku wydawał mi się okey, ale wyszła z tego kolejna nudna, odgapiona historia. Nie było w niej nic oryginalnego. Można uznać że książka jest zlepkiem Zmierzchu, Pamiętników wampirów i Percy`ego Jacksona.
Wampiry i bogowie razem to naprawdę nie był dobry pomysł.
Kate to jakby Elena i Bella w jednym. Chris i Lukas to Edward i Jackob lub Damon i Stefano.
Na dodatek zirytowalam się czytając historię Chrisa i jego dziewczyny. Ten moment był akurat żywcem wyjety z Pamiętników...
To naprawdę nie jest oryginalna książka, tylko zlepek tych popularniejszych. Kolejna nudna i irytująca polska fantastyka. Gdyby tak przestali pisać takie bzdety ,jeszcze odgapione, może dałoby się to czytać. Ale plagiatu nie zdzierżę

zolzowata_franca | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

"Zmiennokształtna" autorstwa Julii Kail trafiła w moje ręce, ponieważ zafascynowała mnie okładka książki, zmysłowa i magiczna. Tytuł niejednoznaczny i nietuzinkowy. Uznałam, że zawartość będzie równie pociągająca.

Główna bohaterka to Kate Seelow, mieszkająca w Kanadzie w Forest Haven. Życie niespełna 16 letniej Kate upływa spokojnie, niczym szczególnym się nie wyróżniając. Ma kilku znajomych: Ethana, Lucasa (w którym potajemnie się kocha), Colina, Doug'a oraz Angel. Łączy ich jedno, każdy posiada tatuaż na prawej łopatce, Kate natomiast ma tatuaż po środku pleców ... w miejscu, gdzie aniołom wyrastają skrzydła. Rodzina Kate nie tak dawno przeżyła tragedię, jej starszy o cztery lata brat Will zaginął, a jego zaginięcie nie zostało wyjaśnione. Krótko przed szesnastymi urodzinami nasza główna bohaterka zaczyna wyraźnie słyszeć głosy, niewiadomego pochodzenia. Informuję o tym mamę, która zdenerwowana informuje, że adoptowali ją i brata Willa wiele lat temu. Cały świat Kate zostaje...

Ines | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Początek opisu brzmi banalnie, czyż nie? No właśnie. I gdyby nie to jedno zdanie, w którym znalazły się obok siebie słowa "wampiry, wilkołaki i starożytni bogowie" nie czytalibyście teraz tej recenzji. A ja oszczędziłabym sobie nerwów....

agatrzes | 2016-02-09

Fantastyka jest gatunkiem literackim dającym pisarzom dużo swobody w zakresie konstrukcji świata przedstawionego oraz postaci bohaterów. I mimo że wyobraźnia nie ma granic, a kreatywność jest potężnym narzędziem twórczym, to coraz trudniej czytelnika zaskoczyć i zabrać go w niepowtarzalną i ekscytującą literacką podróż. A jednak sięgając po książki z tej dziedziny wciąż mam nadzieję, że wampiry, wilkołaki, czarownice i inne nadnaturalne stworzenia nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

W powieści „Zmiennokształtna” Julia Kail zabiera czytelnika do świata nastoletniej mieszkanki Forest Haven – Kate Seelow. Dziewczyny, w której życiu przed szesnastymi urodzinami dochodzi do dziwnych incydentów uruchamiających lawinę zdarzeń wiodących ją ku przeznaczeniu. Okazuje się, że ludzie, których uważała za ojca i matkę nie są jej biologicznymi rodzicami, a przyjaciele zwykłymi śmiertelnikami. Jednak te wieści są niczym w porównaniu z kolejnymi niespodziankami, jakie przygotował dla niej...