Niewidzialny

Wydawnictwo: Muza
Unseen
Katarzyna Bieńkowska
karollllllla

Karin Slaughter, znana autorka doskonałych thrillerów i powieści kryminalnych, po raz kolejny dostarcza swoim czytelnikom solidnej porcji emocji. W swojej siódmej książce z cyklu o Willu Trencie, detektywi, wrogowie i kochankowie stają naprzeciw siebie w niebezpiecznej rozgrywce między dobrem i złem. Agent FBI Will Trent jak zawsze ma swoje tajemnice i jak zawsze nie chce, aby dr Sara...

Agent FBI Will Trent jak zawsze ma swoje tajemnice i jak zawsze nie chce, aby dr Sara Linton, kobieta, którą kocha, je odkryła.

W Macon, w Georgii, jako Bill Black rozpracowuje siatkę handlarzy narkotyków. Sara Linton nie zna szczegółów tego zlecenia, ale zostaje wciągnięta w niebezpieczną rozgrywkę przez śmiertelne postrzelenie swojego pasierba Jareda.

Mimo iż odpowiedzialna za ten wypadek jest znienawidzona żona pasierba Lena, Sara po raz kolejny znajduje się na linii ognia.

W książce nie brak szokujących zwrotów akcji. Jest to nie tylko elektryzujący thriller, ale także studium ludzkiej natury: co się dzieje, gdy dobrzy z natury ludzie są w brutalny sposób skonfrontowani ze złem tego świata?

źródło opisu: http://muza.com.pl/kryminal-i-sensacja/2277-niewid...(?)

źródło okładki: http://muza.com.pl/kryminal-i-sensacja/2277-niewid...»

astefka | 2019-09-17
Przeczytana: 14 września 2019

Trochę rozmywa się główny wątek

Maciek | 2019-05-19
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Typowa powieść o Willu. Ja bardzo lubię tego bohatera i pasuje mi fabuła oparta na analizie dowodów i sytuacji przez bohaterów, dużo dialogów i przemyśleń które ukazują sposoby myślenia i rozwój postaci a tylko gdzieś w tle jest wątek kryminalny.

Kucharz | 2019-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 26 marca 2019

Po słabiutkim tomie 6 Karin Slaughter wróciła do wysokiej formy. Akcja wciąga już od pierwszego rozdziału i przez niemal całą lekturę trzyma wysoki poziom. Wprawdzie trochę zwalnia podczas retrospekcji, które mogą wydawać się zapchajdziurami, ale na końcu okazuje się, że mają dość istotne znaczenie.
Choć od początku czytało się świetnie, nie zwiastowało to pokaźnego ładunku emocjonalnego, jaki ta historia przyniosła, zwłaszcza pod koniec powieści. Dla mnie rewelacja.

BuchBuch | 2018-09-19

Autorka sięgnęła po bardzo stary (ale wciąż niezastąpiony) sposób na utrzymanie uwagi czytelnika. Najpierw zrzuciła nań bombę, później stopniowo, za pomocą retrospektyw i prezentacji wydarzeń wcześniejszych, odsłaniała kulisy i tajemnice, które doprowadziły do owej sensacji.
Georgia. W mieście Macon agent GBI (coś na kształt FBI, tyle tylko, że w stanowej odsłonie), Will Trent pracuje pod przykrywką jako złota rączka w miejscowym szpitalu. Ma on za zadnie znaleźć dojście do tzw. Wielkiego Białasa, szefa narkotykowego gangu, który bezwzględnie pozbywa się każdego, kto stanie na jego drodze.
Trent ryzykuje życie, by rozszyfrować siatkę handlarzy. Przy okazji wpada w sam wir wydarzeń powiązanych ściśle z postrzeleniem policjanta. Pozostaje w ukryciu, jednocześnie próbując rozwikłać zagadkę napadu na policjanta.
Książka obfituje w wiele zwrotów akcji, dużo w niej brutalności, ale też obserwacji amerykańskiego społeczeństwa, coraz bardziej pozbawionego skrupułów, pomysłów na...

zoska111 | 2018-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Jak dotąd najsłabsza z przeczytanych przeze mnie książek Karin Slaughter. Agent Will Trent w tajnej misji. Tak zawikłanej, że czytelnikowi trudno połapać się w tym co się dzieje, a dzieje się wiele, aż za wiele. Trochę zbyt szablonowa, trochę brakuje elementu zaskoczenia. Dobra, ale moim zdaniem nic ponadto.

Ruda | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Po czytaniu od dość dawna zupełnie innej literatury, zdecydowałam się na pewnego rodzaju "powrót do korzeni" i przeczytanie kryminału. Kiedyś byłam wielką fanką zarówno tego gatunku, jak i samej Karin Slaughter.
Jeśli chodzi o samą ksiązkę... Kawałek niezłego kryminału. Wciąga od pierwszej strony i zachęca do śledzenia akcji. Na minus bardzo zagmatwana relacja między bohaterami (cięzko zrozumieć, kto jest kim dla kogo). Nie zmienia to faktu, że czytałam z wypiekami na twarzy.

Choffi | 2018-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Warto było czekać 3 lata na nową część o Willu. Slaughter z poziomu "bardzo dobry" przeszła na "rewelacyjny".

Powieść, jak to u Karin, zaczyna się z przytupem i to jakim! Już od pierwszych stron nie można się oderwać od książki.

Autorka powraca do dobrze znanego sobie schematu: Lena - katastrofa - książę na białym koniu lecący jej na ratunek - wściekła Sara. Tym razem jednak bohaterowie nabierają głębi i nic nie jest proste, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało.
Lena po śmierci Jeffreya, w końcu, dostrzega, że nie jest samotnym punktem we wszechświecie, i że wszyscy są ze sobą związani siecią zależności i powiązań. Rozumie, że nie może walczyć z całym światem, bo inni dostają rykoszetem. Może sprawiła to miłość do Jareda, a może do maleńkiej fasolki? :)
Sara uczy się żyć z Willem. Stara się dostosować do niego, a nie Willa do siebie. Ale czy idealna Pani Doktor z wymaganiami aż do nieba potrafi obniżyć pułap? Jej postać z tomu na tom robi się coraz mniej mdła. Zaczynam czuć...

BliskaNieznajoma | 2018-04-07
Przeczytana: kwiecień 2016

KARIN SLAUGHTER zdecydowanie zasługuje na swoje nazwisko! Mam ochotę mlaskać z zachwytu :)
Moje uczucia? Zachwyt nad koronkowo stworzoną historią, pełną niejednoznacznych bohaterów, wśród których najwięcej mieszanych uczuć nadal odczuwam wobec Leny Adams, bezwarunkowo kocham Willa Trenta, podziwiam bezkompromisowość Faith Mitchel i Amandy Wagner, a perfekcjonizm Sary Linton wciąż mnie denerwuje :) Jednak lubię te postaci i znowu z tęsknotą będę czekała na następną historię autorki.

magdalena | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

Solidna i trzymająca w napięciu. Tak jak dobry thriller. Choć niektórym może się nie podobać nadmiernie rozbudowany związek trudnego romansu. Ale ja wybaczam, ta książka dostarczyła mi sporą dawkę emocji.

Hana | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Lena Katastrofa. Wszystko się wokół niej wali, ludzie umierają. Jakby była jakimś fatum. Za to Sara i Will to gejzery uczuć i namiętności. A całość jest mariażem kryminału z płomiennym romansem. Coraz mniej mi się ta seria podoba. Romans zaczyna przeważać. Ludzie! Albo się kochajcie albo rozstańcie. Oszaleć można ! W każdym tomie dwa kroki o przodu, trzy do tyłu. Nudno się robi. Jeszcze tylko Angie w tym kociołku zabrakło. A sprawa kryminalna jest tym razem sprawą narkotykową powiązaną z pedofilią. Kompetencje biur się zazębiają co utrudnia bardzo śledztwo. Polecam, ale tylko jako część serii. Do kompletu.