Wielka księga pociągów

Tłumaczenie: Agnieszka Bienias
Wydawnictwo: Muchomor
Het Grote Treinenboek
Muchomor

„Wielka księga pociągów” przybliża historię kolei od pierwszych lokomotyw parowych w Anglii po superszybkie pociągi w Japonii. Dzięki tej książce dowiesz się o pociągach kontenerowych w Stanach Zjednoczonych i linii transkontynentalnej przez Chiny i Rosję. Zobaczysz zajezdnię kolejową i luksusowe wnętrza królewskiej salonki. Poczujesz zawrót głowy podczas przeprawy przez strome góry, radość z przejażdżki elektryczną kolejką na plażę i... senność w czasie podróży kuszetką.

źródło opisu: www.muchomor.pl

źródło okładki: www.muchomor.pl

Pogromcy Nudy | 2017-05-25
Przeczytana: maj 2017

„Wielka księga pociągów” jest doskonałym przykładem tego, że książki dla dzieci nie muszą być infantylne i dla najmłodszych można pisać zupełnie zwyczajnie.

Głównym atutem książki są duże, przepiękne ilustracje z wprost niesamowitą liczbą szczegółów. Można je odkrywać za każdym razem na nowo, dzięki czemu niezwykle łatwo zachęcić małego czytelnika do opowiadania. Rysunki mogą też posłużyć do ćwiczenia spostrzegawczości.

Tekstu jest w książce stosunkowo niewiele. Autor zwięźle opisuje najważniejsze wydarzenia w historii kolejnictwa, podstawowe fakty na temat transportu kolejowego jako takiego i garść ciekawostek o pojazdach torowych z różnych stron świata. Zgrabnie wplata w te krótkie fragmenty również bardziej szczegółowe informacje, przez co całość czyta się przyjemnie i bez znudzenia.

Więcej na: http://www.pogromcynudy.com/kolejowa-podroz-w-czasie/

Kotkad | 2017-01-14
Przeczytana: 29 grudnia 2016

"Wielka księga pociągów" to zdecydowanie pozycja dla dzieci szkolnych które uwielbiają pociągi. Dużo ilustracji, dużo prostej ale zróżnicowanej historii.
Moje dzieciaki głównie zafascynowały obrazki. Sama historia dla 5 latka w tym wydaniu jeszcze zbyt nudna. Wyciągneliśmy jednak trochę tekstu, obejrzeliśmy i towarzystwo usatysfakcjonowane