Nieustraszony Rycerz

Wydawnictwo: Skrzat
bajki
Proteus

Piękna opowieść o dzielnym młodzieńcu, który na przekór zaklęciu złego wodnika próbuje uratować uwięzioną w ciele staruszki młodą dziewczynę. Powodzenie zadania będzie zależało od tego, czy śmiałek zdoła zadać trzy pytania, na które wszechwiedzący władca jeziora nie zna odpowiedzi.

źródło opisu: Z Okladki

źródło okładki: Własne

Proteus | 2016-02-08

Przeczytałem czkając na format pendrieve'a.
W zasadzie nie jest to subiektywna opinia, a notka nad krótką refleksją. 32-stronicowa, niepozorna, broszurowa książeczka. Ewidentnie prosta bajka dla młodszego Czytelnika, choć jak widać Hobbity, takie jak ja z biegiem lat też rzucą okiem.
Kończąc czytanie uśmiechnąłem się do wspomnień, jak takie opowieści pochłaniały mnie w dzieciństwie. Opowieści gdzie wszystko było prostsze, gdzie źli byli źli, a wyzwania determinowały wszystko, ale koniec końców wszystko się jakoś zawsze kończyło.
Czytanie dziecku przed snem ?
To już nie inne czasy Moi Państwo, to już jakaś inna planeta.