Twoje piękne serce

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Wydawnictwo: Dreams
Aleksandra

Czy pragniesz czuć się piękną, kochaną i akceptowaną? Lauren wie, jak trudno walczyć z brakiem pewności siebie i poczuciem zagubienia. Kiedy w wyniku uderzenia śmigłem samolotu straciła lewą rękę i oko, jej tożsamość, przyszłość i wiara w miłość Boga zostały poddane próbie. Bała się, że już zawsze będzie czuła się okaleczona. Jednak w najczarniejszej godzinie Bóg pokazał jej czym jest i skąd...

Czy pragniesz czuć się piękną, kochaną i akceptowaną?
Lauren wie, jak trudno walczyć z brakiem pewności siebie i poczuciem zagubienia. Kiedy w wyniku uderzenia śmigłem samolotu straciła lewą rękę i oko, jej tożsamość, przyszłość i wiara w miłość Boga zostały poddane próbie. Bała się, że już zawsze będzie czuła się okaleczona. Jednak w najczarniejszej godzinie Bóg pokazał jej czym jest i skąd pochodzi prawdziwe piękno. To Jego miłość sprawia, że jesteśmy tak cudowni. Mając Boga w sercu, odnajdujemy piękno silniejsze niż jakiekolwiek wątpliwości i obawy.
Pozwól zabrać się w podróż, która sprawi, że ta prawda ożyje i wszystko odmieni. W Twoim Pięknym Sercu Lauren omawia 31 najczęstszych problemów, przed którymi stajemy każdego dnia: wizerunek ciała, poczucie własnej wartości, presja mediów i otoczenia. Ta pełna nadziei książka, wypełniona dającymi otuchę pasażami z Pisma Świętego, pytaniami skłaniającymi do przemyśleń i inspirującymi grafikami, poprowadzi Cię i pokaże jak cieszyć się pełnią życia.

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/twoje-piekne-serce,produkt147/

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/twoje-piekne-serce,produkt147/

BiG_m | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Jestem pod głębokim wrażeniem tej książki. Oczekiwałam zaledwie zwierzeń kobiety, której życie i pojęcie piękna i wartości uległo zachwianiu z powodu okaleczenia, a otrzymałam niesamowita powieść o wierze i zaufaniu Bogu pomimo okoliczności i jak najbardziej właściwe rozumienie przymierza oraz starotestamentalnego przelewania krwi zwierząt.
Rozdziały są pisane według tego samego schematu: opowiadanie z życia autorki/kogoś znajomego, rozważania na temat Biblii, które dają światło poprzedzającej je historii, wnioski autorki, a na koniec pytania do rozważania dla czytelnika. Początkowo nie podobało mi się jakby płytkie przedstawianie problemów, ale potem przyzwyczaiłam się i zaczęłam doceniać to, bo autorka rzeczywiście wiele miała do powiedzenia na różne tematy i niektóre rzeczy ardzo mnie poruszały.
Niestety, po przeczytaniu 80% książki odkryłam, że autorka jest najprawdopodobniej katoliczką (zmylił mnie opis, że uczęszczała do szkoły teologicznej dla baptystów). Z przykrością muszę...

Mariposa | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Porozmawiajmy o wierze, czyli bardzo osobisty komentarz,
do pewnego osobliwego poradnika

Lauren przeżyła wielką tragedię. Ta piękna, młoda kobieta, dziennikarka, obracająca się w świecie mody, założycielka LOLO Magazine, z dnia na dzień straciła to, co wydawać by się mogło, w jej świecie jest kluczowe i najważniejsze- urodę i fizyczną sprawność. U wyniku uderzenia obracającym się śmigłem małego samolotu, Lauren straciła rękę i oko, a jej twarz została oszpecona na zawsze. Wyobraźcie sobie siebie w takiej sytuacji. Ciężko, prawda? Trudno w ogóle pomyśleć o czymś takim, a co dopiero coś takiego przeżyć. A jednak Lauren się nie poddała. Jakimś cudem dała radę podnieść się po wypadku i żyć dalej nawet intensywniej niż dotychczas. Tym jej „cudem” okazała się wiara w Boga. I o tym między innymi opowiada w „Twoim pięknym sercu”.

Bardzo rzadko sięgam po literaturę opartą na autentycznych wydarzeniach. Nie przepadam za biografiami i...