Batman Eternal Vol.1
DC Comics, Batman, Gotham
komiksy
Bastard

Gigantyczna saga o wiecznym Batmanie składa się z rozdziałów pisanych i rysowanych przez prawie dwudziestu autorów, ale — co ważne — opowiada jedną historię. Komisarz Gordon sprowadza do miasta młodego porucznika Barda, którego uważa za człowieka idealnego do walki ze zorganizowaną przestępczością i do współpracy z Batmanem. Jednak sam Gordon podczas jednej z akcji popełnia fatalny błąd, którego konsekwencją jest śmierć wielu ludzi. Komisarz trafia do więzienia, a wtedy zostaje wcielony w życie diaboliczny plan, mający na celu zniszczenie każdego przejawu dobra i prawości w Gotham. Batman, Batgirl, Red Robin, Batwoman, Alfred, nieliczni nieprzekupni policjanci i tajemnicza agentka służb specjalnych robią, co mogą, aby powstrzymać narastające zło, ale z każdym dniem zagrożeń przybywa.

Pośród autorów opowieści znajdują się twórcy tak znani, jak: Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing), James Tynion IV (Szpon, Detective Comics), Jason Fabok (Liga Sprawiedliwości) czy Dustin Nguyen (Superman/Batman, Amerykański Wampir).

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/

Yousta | 2019-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2019

Wielowątkowa i wielogodzinna przygoda z Batmanem i kilkoma innymi postaciami DC. Nigdy dość :-)

Rebe | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Wieczny Batman to bardzo przyjemna i lekka lektura tworzona przez różnych scenarzystów i rysowników w ramach uczczenia 75-lecia Batmana. Czytając go odnosiłem jednak wrażenie, że problemem tego komiksu jest rozplanowaniem akcji. Niemniej jednak czytało mi się wyjątkowo dobrze, bo historia jest interesująca i wciąga. Według mnie komiks jak najbardziej godny polecenia.

Szejk | 2017-03-22
Przeczytana: 22 marca 2017

Największa wada komiksu to jego grubość, ciężko mi się czyta takie cegły. Ale sama historia ciekawa, wiele wątków, masa bohaterów, także szczerze mogę polecić.

WoKied | 2016-10-17

Pierwszy tom zawodzi. Mnóstwo przeplatających się wątków i postaci, z którymi bardzo ciężko się zżyć. Jedynie wydarzenia z pierwszych stron tomiska zachęcają do poznania całej historii. Komiks wydany wspaniale, a do tego objętość która zajmuje kilka godzin.

LEGOMANIAK | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Gruby kawał dobrego komiksu. Wciągający i mroczny kryminał. Mimo iż jest to tytuł z serii Batman, mroczny rycerz nie odgrywa w nim wielkiej roli. Raczej śledzimy losy bohaterów, które zazwyczaj tylko towarzyszą Rycerzowi w czerni. W albumie przewijają się różni scenarzyści i rysownicy, i mimo wielkich różnic w stylach grafików czyta się go płynnie, a różne kreski nawet czynią go ciekawszym i oryginalniejszym wśród innych komiksów. Zdecydowanie polecam

LEGOlas0232 | 2016-05-15

Jakie to jest...zagmatwane

GrublukTheGrim | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Bardzo dobra opowieść. Choć nagromadzenie postaci i wątków pobocznych może nieraz spowodować mały ból głowy, warto jednak sięgnąć po Wiecznego Batmana. Może sobie zaprzeczę, ale właśnie ten dobrobyt powoduje, że komiks czyta się z wielkim zainteresowaniem, co raz wertując kartki w tył, aby poukładać sobie wydarzenia i próbując ustalić kto w tej intrydze za wszystkim stoi.
Rysunki stoją na dobrym, realistycznym poziomie (poza kreską Iana Bertrama - jego praca zajmuje zaledwie kilkanaście stron tego wydania i po prostu nie pasuje wizualnie do całości).
Niestety, to zaledwie pierwsza z trzech części zaplanowanej historii. Na ostateczne rozwiązanie spisku przejęcia Gotham i zniszczenia "przebierańców" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Marek Adamkiewicz | 2016-04-15

Batman to jeden z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów na świecie – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W 2014 roku przypadła 75-ta rocznica jego powołania do życia i walki ze zbrodnią i z tej okazji wydawnictwo DC Comics postanowiło przedstawić fanom okolicznościową, zakrojoną na 52 numery serię. Wieczny Batman miał odświeżyć wizerunek Nietoperza i pokazać jego perypetie w sposób atrakcyjny dla dzisiejszego odbiorcy. Główny pomysł przyszedł od Scotta Snydera i Jamesa Tyniona IV, twórców niezwykle istotnych dla zrestartowanego uniwersum DC. Swoim talentem wspomogli ich inni scenarzyści, a za warstwę ilustracyjną wzięła się grupa artystów z Jasonem Fabokiem na czele. Projekt zapowiadał się iście monumentalnie.

Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy ścigający przestępcę James Gordon strzela do, jak się później okazuje, nieuzbrojonego mężczyzny i powoduje tragiczny wypadek kolejowy. Giną w nim setki mieszkańców Gotham, a sam komisarz zostaje zatrzymany i postawiony w...

AliEns00 | 2016-03-30
Przeczytana: 29 marca 2016

Batman Eternal - pierwszy wolumin to gruby potwór (480 stron!) na którego czekałem z rosnącą niecierpliwością. Seria pomyślana jako 52-odcinkowy serial, stworzona przez całą gamę twórców, którzy pracują dla DC przy New52.
Rozpoczyna się to arcyciekawie, komisarz Gordon w wyniku nieudanej akcji ląduje za kratami, do miasta wraca natomiast Carmine Falcone który rozpoczyna wojnę z Pingwinem o supremację w mieście Gotham. Okazuje się jednak to tylko wstępem do większej intrygi (co oczywiste przy tej ilości zeszytów) a wątki rozchodzą się nam po całym świecie. Nie powoduje to bałaganu, ponieważ komiks tak naprawdę powinien nazywać się "Bat-Family Eternal". Głównym bohaterem tak naprawdę nie jest Batek, tylko cała gama bohaterów związana z historią Gotham i Mrocznego Rycerza. Dlatego album może być ciężkostrawny dla osób mało zaznajomionych z komiksami i nigdy bym go nie polecił czytelnikom nieposiadającym odpowiedniej wiedzy o świecie DC.
Scenariuszowo jest poprawnie, brak fajerwerków...