Zgłosuj na książki roku 2017

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
leśnictwo, szkodniki
flora i fauna
ryszpak

Współczesne lasy są w przeważnej mierze sztucznymi zgrupowaniami drzew; w niektórych tylko miejscach, zaniedbanych przez gospodarkę, np. po trzebieży, odnowiły się na drodze naturalnej i zachowały bardziej pierwotny charakter. W książeczce czytelnik znajdzie wykaz 45 gatunków owadów szkodliwych, a tego tylko 30 zilustrowano i dokładnie opisano. W stosunku do wszystkich szkodników...

W książeczce czytelnik znajdzie wykaz 45 gatunków owadów szkodliwych, a tego tylko 30 zilustrowano i dokładnie opisano. W stosunku do wszystkich szkodników zamieszkujących lasy iglaste liczba to bardzo mała. Więcej ich jednak w ramach zakreślonych planem

źródło opisu: Pierwszy rozdział

źródło okładki: fot. własna

ryszpak | 2016-02-07
Przeczytana: 1997 rok

Książka stareńka, ale na studiach się przydawała. Biologia gatunków raczej się dużo nie zmienia w ciągu wieku ;)

MrGwyn | 2018-01-19