Pan Piramido z trzynastego piętra

Wydawnictwo: Biuro Wydawniczo-Propagandowe
Meowth

Ilustrowała Elżbieta Srokowska. "Wyobraźcie sobie taką sytuację: mama wyszła po zakupy, ojciec poszedł na ważną konferencję, a ja zostałem sam w domu i okropnie się nudzę. Tak okropnie się nudzę, że z tych nudów wziąłem zeszyt rachunkowy i próbuje odrabiać lekcję. Najlepiej odrabia mi się lekcje, kiedy jem chleb z dżemem. Nie wiem dlaczego, ale dżem, zwłaszcza truskawkowy, ogromnie mi...

Ilustrowała Elżbieta Srokowska.

Najlepiej odrabia mi się lekcje, kiedy jem chleb z dżemem. Nie wiem dlaczego, ale dżem, zwłaszcza truskawkowy, ogromnie mi pomaga w myśleniu.
Myślę więc i kombinuję, jakby to zrobić, żeby rachunki same się zrobiły.

Aż tu bęc! Tak się ogromnie zamyśliłem, że chleb upadł mi na zeszyt i,jak na złość, tą posmarowaną stroną…"

źródło opisu: BWP, 1973

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!