Muchomor

Wydawnictwo: Novae Res

Tuż po bankiecie w Instytucie Morskim w Gdańsku umiera w męczarniach dr hab. Robert Kaniecki – specjalista od rozrodu ryb. Lekarz orzeka zatrucie grzybami, więc do akcji wkraczają śledczy: doświadczony, choć mrukliwy sierżant Pucio i początkująca w wydziale kryminalnym aspirant Drozd. Pomaga im pełna energii prokurator Filipiak. Rozpętuje się wielka afera. Tropów jest kilka, podobnie jak podejrzanych, ale potrzeba dowodów, a te niełatwo znaleźć w hermetycznym światku uniwersyteckim. Czy tej trójce, współpracującej od niedawna ze sobą, uda się dotrzeć do sedna sprawy i złapać mordercę?

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=muchomor,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=muchomor,druk

salamandra | 2018-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

O losie!!! Któż też wydał kasę na wydanie tej książki?? Ło matko!! Kto też ją kupił? 😂😂
Czytałam ją szybko, bo krótka i pełno w niej dialogów, więc jeśli ktoś nie ma zajęcia i chce się ponudzic.. to proszę 😂
Kryminał? Owszem, bo jest trup. Afera? Jest, ale więcej o niej gadają niż się dzieje. Policja szuka mordercy? No jasne! Cały czas. Przy okazji rozwiązuje kilka innych zagadek.
Dla mnie za dużo, za mało konkretnie, zbyt chaotycznie. Nie polecam

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2016

Jeśli nie jest się w stanie przebrnąć przez tak krótką powieść, wiadomo już, że jest naprawdę nudna... Już sam pomysł na fabułę wydawał się mi ryzykowny, później jest już tylko gorzej. Sztampowi,trywialni bohaterzy do bólu, wolno toczące się śledztwo pozbawione całkiem polotu, okropne dialogi.

MoznaPrzeczytac | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy wzięłam do ręki kryminał Anny Marii Śnieżko „Muchomor” pomyślałam sobie – czy taka cienka książka może być dobrze opowiedzianą historią? Jak na około 200 stronach można zmieścić coś, co zaciekawi czytelnika na tyle, że nie będzie mógł oderwać się ani na chwilę. Dałam jej jednak szansę – czy było warto dowiecie się za chwilę.
Na samym początku dziwne jest to, że nie mogę znaleźć żadnych informacji o autorce – no dobrze, może to jej pierwsza powieść, nie chcę się czepiać, więc zaczynam po prostu czytać.
Bohaterów poznajemy na oddziale szpitalnym, na który z uroczystego bankietu na uniwersytecie zostaje przewieziony dr hab. Robert Kaniecki. Są z nim: żona Małgorzata Kaniecka oraz koledzy z pracy Mariusz Kowalski oraz Antoni Nowakowski. Liczne próby udzielenia pomocy poszkodowanemu okazują się nieskuteczne. Lekarz podejrzewa zatrucie grzybem i taki powód wpisuje w akcie zgonu, po czym zawiadamia policję. Do szpitala przyjeżdżają sierżant Grzegorz Pucio oraz aspirant Katarzyna...

Marta | 2016-02-20

Książka ciekawa o wielowątkowej akcji. I co najważniejsze powstaje po niej pytanie : czy kosteczki słuchowe wzmacniają dźwięk.
Polecam tym którzy lubią niebanalne pytania.

Kilka dni temu dostałam od wydawnictwa Novae Res paczuszkę książek, wśród nich znalazła się zrecenzowana już „Czarownica” Sylwii Chołoty. Kolejną pozycją, którą chciałam wam przedstawić jest „Muchomor” Anny Marii Śnieżko. Polski kryminał. Mamy już na rynku wydawniczym kilku poważnych graczy w tej kategorii, m. in. Katarzynę Bondę, Marka Krajewskiego, Zygmunta Miłoszewskiego. Nie wspominając już o plejadzie zagranicznych twórców. Czy kolejne nazwisko trafi na moje top czy raczej spadnie na dno listy? Cóż, powiem już na wstępie, że mam mieszane uczucia. I nie chodzi tutaj wcale o to, że podchodzę do świeżych autorów z dystansem, bo uwielbiam poznawać i chłonąć nowe style, historie. Nacięłam się, po prostu.

O ile udało mi się dotrzeć do Sylwii Chołoty w poszukiwaniu informacji o niej, o tyle nie mogłam odszukać żadnego kontaktu z Anną Śnieżko. Szkoda, że nigdzie nie można natrafić na chociaż krótką biografię czy informację.

Tuż po bankiecie w Instytucie Morskim w Gdańsku umiera w...