Przygody kotki Misi

Wydawnictwo: Novae Res
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Wokół nas żyje dużo zwierząt. Niektóre z nich trzymamy w domach, inne mieszkają w zagrodach czy ogrodach zoologicznych. Nie zdajemy sobie sprawy, że one też mają swoje rodziny, swoje uczucia i problemy, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia. Reakcje kotki Misi, Brutusa, Pawia i innych bohaterów tej książki są podpowiedzią na przeróżne sytuacje, np. jak nie krzywdzić innych swoim...

Reakcje kotki Misi, Brutusa, Pawia i innych bohaterów tej książki są podpowiedzią na przeróżne sytuacje, np. jak nie krzywdzić innych swoim postępowaniem, jak pomagać i współczuć innym w potrzebie, szanować rodziców i swój dom oraz swoją małą ojczyznę. Ponadto zwierzątka uczą zgody, kompromisów, przepisów drogowych, szlachetności, szacunku do środowiska i kultury osobistej. Przestrzegą przed zbytnim zaufaniem obcym i uzależnieniem się od rzeczy. Wspominają o higienie osobistej i odpowiedzialności za podjęte decyzje.

„Człowiek niejednokrotnie mógłby uczyć się od zwierząt” - mówi w pewnym momencie jedna z bohaterek Przygód Kotki Misi. Niech ta mądra książeczka będzie dla Was nie tylko dobrą zabawą, ale też pożyteczną nauką.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=przygody_kotki_misi,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=przygody_kotki_misi,druk

Kinga Kulig | 2016-05-06
Przeczytana: 04 maja 2016

Pani Ilona Front jest babcią dorastającego wnuczka Jakuba. To z myślą o nim, ale nie tylko przygotowała i wydała książeczkę. W niej zawarła kilka przygód, znaczących zwłaszcza w odbiorze młodego czytelnika, który powoli powinien wdrażać się w świat dorosłych. Co więcej, autorka w sposób subtelny, jasny, ale konkretny przemyciła w swoich treściach wiele ważnych wartości, którymi warto kierować się i przekazywać innym w swoim życiu. Aby te wartości łatwiej było zrozumieć młodemu Czytelnikowi, Pani Ilona przychodzi do niego z propozycją historyjek kotka Misi, która ta nie stroni od wszelakich przygód.

Na swej drodze kotka spotyka wielu ludzi, również zwierząt, które odgrywają ważną rolę w poznawaniu przez nią świata. Każde spotkanie z istotą żywą jest dla niej cennym doświadczeniem. Wielokrotnie z opałów uchodzi ledwo z życiem, ale tym bardziej je docenia. Ma u boku wiernego przyjaciela, ale także ogromną i bezinteresowną miłością darzy swoją gospodynię, która ta przygarnęła ją pod...