Koszmarna wycieczka

Wydawnictwo: Novae Res
koszmarna, wycieczka, młodzieżowa

Grupa gimnazjalistów pod opieką wychowawcy wyjeżdża w góry na wycieczkę szkolną. Na miejscu wybierają nieuczęszczany szlak, a po drodze do schroniska w gęstym lesie znajdują łuski świadczące o tym, że ktoś tu niedawno strzelał. Wychowawca przepada w tajemniczych okolicznościach, bohaterowie zaś wplątują się w kłopoty większe, niż mogłoby się wydawać. Uciekając przed przestępcami, odkrywają coraz to nowe mroczne tajemnice. W obliczu niebezpieczeństwa wychodzą na jaw ich prawdziwe oblicza.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=koszmarna_wycieczka,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=koszmarna_wycieczka,druk

Zosia | 2018-05-07
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane, 2018
Przeczytana: 07 maja 2018

Mówią "nie oceniaj książki po okładce". Zwykle to wyrażenie pojawia się gdy książka ma nieciekawą oprawę czy tytuł, a okazuje się czymś wprost genialnym. Z tą lektura było całkowicie inaczej. Znalazłam ją na jednej z półek w bibliotece. Ciekawy tytuł, opis i okładka. Zapowiadało się coś idealnego na półtora godzinki, a wyszło z tego tylko rozczarowanie.

Patrycja Wieloch | 2016-10-27

Książka Mileny Szczypki ,,koszmarna wycieczka" to totalna porażka, beznadzieja. Okładka przykuwa uwagę, wzbudza ciekawość czytelnika, jednak tak naprawdę nie ma nic wartościowego czy chociażby ciekawego do przekazania. Temat książki można powiedzieć oklepany, wycieczka szkolna i przygoda,która się wtedy wydarzyła. Autorka jest debiutująca, ,,świeżutka" w branży, jednak takie wypociny aż szkoda wydawać i marnować drzew, do wyprodukowania czegoś takiego, tym bardziej cena, aż szokuje za kilkadziesiąt bezwartościowych stron... Klasa gimnazjalna wybiera się na wycieczkę, jednak jak się okazuje w dzień wycieczki jedzie tylko kilkoro uczniów(ośmioro) i nauczyciel. Rozważając z logicznego punktu myślenia, taka wycieczka nie powinna się w ogóle odbyć. Docierając na miejsce wyruszają na przechadzkę w góry natrafiają na łuski od strzelby, panuje zamieszanie słychać ponowny strzał w celu sprawdzenia nauczyciel oddala się i znika. Zapada noc gimnazjaliści są zagubieni, nie znają drogi...

Szkolny_Klub_ | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Milena Szczypka jest autorką debiutującą. Wydała powieść młodzieżową, w której przedstawiona jest historia wycieczki szkolnej grupy gimnazjalistów. Język, którym została napisana książka jest łatwy do zrozumienia dla każdej grupy wiekowej. Jednak niektóre dialogi są według mnie wymuszone i mało interesujące. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana

Gimnazjaliści pod okiem nauczyciela wyruszają na wycieczkę szkolną, robią co im się podoba. Nie zdają sobie jednak sprawy jakie ryzyko im grozi, liczy się dla nich tylko dobra zabawa. Nie podchodzą do sytuacji logicznie. Kiedy ich opiekun ginie w tajemniczych okolicznościach zaczynają zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i tutaj zaczyna się intrygujący element fabuły. Zbaczają z wybranej trasy, trafiają na ekstremalne warunki i muszą walczyć o przetrwanie. Bohaterowie nie są postaciami papierowymi, są to zwykli ludzie, których mijamy codziennie w szkole czy na ulicy.

Jakie są ich prawdziwe oblicza? Czy uda im się uciec przed...

Pati | 2016-05-07
Przeczytana: 07 maja 2016

Spodziewałam się ciekawej historii po tej książce, niestety się zawiodłam. Słabo wykreowani bohaterowie, niewyjaśniony wątek i mało prawdopodobna fabuła. Do końca książki nie rozróżniałam imion bohaterów i jakie relacje kogo z kim łączą. Miało wiać grozą, a było nieco śmiesznie.

elcia2727 | 2016-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Świetny thriller młodzieżowy.Moja córka była zachwycona ,do końca książki była pod wrażeniem akcji. Zakończenie bardzo ja zaskoczyło ..tego się nie spodziewała ;)

Magdalena | 2016-04-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

O Boże nie wierze.
Książka trzymająca w napięciu. Myślałam, że ich tam wszystkich pozabijają, a na końcu wprost nie mogłam opanować śmiechu.
Książka strasznie mi się spodobała, a przeczytałam ją w bardzo krótkim czasie, bo jest króciutka :D.
Gorąco polecam!

Pinko1700 | 2016-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2016

Cóż, w szkole zdarzają się różne sytuacje- niewinne kuksańce, albo... skrócenie włosów nielubianej koleżance. A że dowcipniś nie bardzo chciał się ujawnić, to wychowawca klasy zadecydował, iż ruszą na specjalną wycieczkę. W grupie podróżników znalazła się bogata Monika i jej dwie najlepsze przyjaciółki- Ewka i Anka, żartowniś Arek, kujon Filip, cicha Edyta, gwiazdor Tomek wraz z swą dziewczyną Nadią oraz lubiany przez wszystkich Artur. Czy taka grupa w ogóle może dojść do porozumienia?
Tym bardziej, że w trakcie podróży przez las wychowawca zaginął, a tropem nastolatków rusza trójka uzbrojonych bandziorów.

Po tytule spodziewałam się właściwie wszystkiego- czegoś określanego jako horror, gdzie grupa nastolatków zostaje zaatakowana przez zamieszkałe w lesie monstra, wiecie, gdzie zostaje jedna, żywa osoba. Co prawda Koszmarna wycieczka określona została jako literatura młodzieżowa, ale mimo to skojarzenie nasunęło się samo.

Tytuł to pierwsza, zastanawiająca mnie rzecz, na drugim...

Wycieczka była rzeczywiście koszmarna, niestety lektura tej książki również... Sam pomysł na fabułę teoretycznie nawet dobry, niestety wykonanie fatalne pod każdym względem. Domyślam się, że miało tu być napięcie, niepokój i poczucie zagrożenia, ja natomiast podczas czytania cały czas miałam wrażenie, że to komedia, tak bardzo chciało mi się śmiać... I bynajmniej nie z powodu zawartego w tej książce humoru (tego nie ma w ogóle), ale dlatego, że całość wydała mi się po prostu żałosna.

W tym opowiadaniu zawiodło wszystko - słaba kreacja bohaterów, akcja tak pełna nielogiczności, że aż śmieszna. Ta książka przypomina dopiero wstępny szkic, a nie gotowe dzieło.

Nie lubię wystawiać aż tak słabych ocen, ale tym razem nie mam wyjścia. Absolutnie nie polecam!

Alexandra | 2016-02-10

Zainteresowana okładką, tytułem i opisem wybrałam do recenzji książkę „Koszmarna wycieczka” autorstwa Mileny Szczypki. Jakie wielkie było moje zdziwienie, gdy otrzymałam książeczkę, która nie liczy nawet stu stron. A co w środku?

Kilkoro gimnazjalistów wyjeżdża z wychowawcą na kilkudniową wycieczkę w góry. Zachwyceni urokliwym miejscem oraz większą swobodą wspinają się coraz wyżej. Jednak po chwili ich wycieczka staję się koszmarem. Po usłyszeniu strzałów nauczyciel idzie sprawdzić, co się stało, ale już nie wraca do grupy. Okazało się, że znaleźli się w złym miejscu o złym czasie. Wystraszeni uczniowie zaczynają uciekać, jednak bez przewodnika łatwo się zgubić. Czy uda im się uciec przed niebezpieczeństwem?

Wyobraźcie sobie, że jesteście nastolatkami i spędzacie noc w ciemnym lesie, a dookoła może czaić się niebezpieczeństwo. Nie możecie na nikogo liczyć prócz kilku kolegów z klasy. Co zrobicie?

Trudno nazwać to powieścią bardziej powiedziałabym, że jest to opowiadanie....