Berło Serapisa i inne opowiadania

Wydawnictwo: Galeria Książki
rick, riordan, serapis, berło, percy, jackson
Naddia

Inne wydania

Młodzi Herosi, oddajemy w Wasze ręce zbiór dziewięciu opowiadań, w których Rick Riordan opisał niezwykłe i niebezpieczne przygody Percy’ego Jacksona, Annabeth oraz Sadie i Cartera Kane’ów. Macie okazję jako pierwsi na świecie sięgnąć do tej wyjątkowej kolekcji przygód Waszych ulubionych bohaterów serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, „Olimpijscy Herosi” oraz „Kroniki Rodu Kane”! ...

"Berło Serapisa"
"Korona Ptolemeusza"
"Syn Sobka"
"Percy Jackson i spiżowy smok"
"Percy Jackson skradziony rydwan"
"Percy Jackson i miecz Hadesa"
"Percy Jackson i laska Hermesa"
"Leo Valdez i pościg za Bufordem"
"Pamiętnik Luke'a Castellana"

źródło opisu: http://www.galeriaksiazki.pl/pl/p/Berlo-Serapisa-i...(?)

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/pl/p/Berlo-Serapisa-i...»

MarCyśka | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Jestem fanką Ricka Riordana więc zakupienie tej książki było moim obowiązkiem :P
Opowiadania są naprawdę fajne, ale mogłyby być rewelacyjne, gdyby nie to, że większość z nich już dawno przeczytałam, a trzy z nich znajdują się już w "Pamiętnikach Półbogów", które również posiadam.
Mimo tego dobrze było sobie odświeżyć stare historie młodych herosów :)
Podsumowując: 8/10.

MarCyśka | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Ja chcę widzieć to połączenie w ostatniej części "Olimpijskich Herosów":D

Fantasy-Bestiarium | 2017-05-29

„Berło Serapisa i inne opowiadania” jest ciekawym zbiorem opowiadań dla wszystkich fanów twórczości Ricka Riordana. W niniejszym zbiorze znalazły się opowiadania takie jak: „Berło Serapisa”, „Korona Ptolemeusza” czy „Syn Sobka". Pewne opowiadania z niniejszego zbioru znalazły się już w poprzednich książkach autora, sprawiając, że będziemy mogli przypomnieć sobie pewne historie po raz kolejny. Burzliwe historie o potomkach greckich bogów potrafią nieźle wciągnąć, emocjonując z każdą przewróconą stroną.

Rick Riordan oddał tym razem w ręce czytelników zbiór dziewięciu opowiadań o przygodach Annabeth, Sadie oraz Percy’ego Jacksona. Książka zawiera wiele porywających przygód, o których czyta się z prawdziwą ciekawością. W niniejszym zbiorze znajdują się teksty ciekawe, które z pewnością zainteresują fanów serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", „Olimpijscy Herosi” oraz „Kroniki Rodu Kane”. Opowiadania takie jak „Percy Jackson i spiżowy smok”, „Percy Jackson skradziony rydwan” oraz...

patusia_dorota | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 31 października 2013

Niby krótka historia, ale wciąga. Czytając o spotkaniu Percy'ego i Cartera czułam jakby dwa światy na chwilę sie spotkały. Dla fana serii to pozycja obowiązkowa. Kończąc ją zastanawiałam się, co będzie dalej. Mam nadzieje, ze autor jeszcze jakoś to wszystko rozwinie. :)

kaarija | 2014-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lekkie, krótkie opowiadanie, łączące dwa równoległe światy.

Carter Kane jest egipskim magiem z nomu dwudziestego pierwszego. Chłopak umie posługiwać się magią, oraz kierować mocą starożytnego boga Egiptu, Horusa. Ostatnimi czasy, z powodzeniem, podjął się próby uratowania świata przed Wężem Chaosu, Apopisem, oraz przywrócenia na tron, boga słońca - Ra.
(oczywiście z pomocą swojej "ukochanej" siostry Sadie!)

Z kolei Percy Jackson jest herosem, synem greckiego boga; Posejdona. Potrafi władać wodą, która jednocześnie dodaje mu sił, oraz porozumiewać się z końmi, jak i wszystkimi morskimi stworzeniami. Do tego, Percy cierpi na uporczywe ADHD, co okazuje się niesamowicie przydatne w walkach z potworami. Kilka miesięcy temu (z kontekstu książki), udało mu się powstrzymać tytana Kronosa, od doprowadzenia do upadku Olimpu i zniszczenia świata.

Jeden ogromny krokodyl doprowadza do zderzenia się ze sobą tych dwóch światów. To zdarzenie, nigdy nie miało mieć miejsca, a jednak. Jako, że...

Genialne opowiadanie. Zarówno Carter jak i Percy są świetni (no, może Pery jest zabawniejszy). Mam nadzieję, że autor jakoś rozwinie ten wątek, wydając np. kolejne opowiadania lub najlepiej książkę :)

irbis18 | 2013-10-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 listopada 2013

Dzięki uprzejmości GK całe opowiadanie znajduje się w tomie "Dom Hadesa". Jesteście wspaniali kocham WAS!!!

Ewelina | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie sądziłam (dopóki nie przeczytałam pierwszego opowiadania) jak bardzo stęskniłam się za rodzeństwem Sadie i Carterem :) Rick to Rick. Znowu dobry i zabawny :) fajna i przyjemna książka.
Jedyne co zmieniłabym w tej książce to kolejność opowiadań. Przykładowo trzy pierwsze są wg mnie źle ułożone.
Najpierw mamy przygodę Annabeth i Sadie w której dowiadujemy się, że Percy i Carter już kiedyś razem walczyli, potem w drugim mamy pkt kulminacyjny mocy Egiptu i Grecji - walkę z Setne - a w trzecim opowiadanie o tym jak to Percy i Carter walczą po raz pierwszy.

Adrian | 2015-12-22
Przeczytana: grudzień 2015

W porównaniu do "Syna Sobka" to opowiadanie jest o wiele ciekawsze. Seria łączona R. Riordana zapowiada się dość interesująco.

Mila | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Bardzo ciekawa historia opisująca spotkanie Percy'ego i Cartera - bohaterów dwóch zupełnie innych cyklów autorstwa Riordana. Z chęcią przeczytałabym o ich dalszych splecionych ze sobą losach.