Zielenina bez glutenu

Wydawnictwo: Druga Strona
9788364190179
AMisz

ielenina bez glutenu to druga po „Zieleninie na talerzu” książka Magdaleny Cielengi-Wiaterek. I tym razem autorka gotuje zgodnie z zasadami: wegetariańsko, sezonowo, lokalnie dodatkowo proponuje nam kuchnię bez glutenu. Coraz więcej osób jest zmuszonych, czy też wybiera dietę bez glutenu z powodów zdrowotnych poszukując przepisów, które będą proste, nie oparte na gotowych produktach i zdrowe. Stąd pomysł na to, aby pokazać, że wegetariańskie gotowanie bez glutenu może być proste i przyjemne, a przy tym nie rujnujące domowego budżetu. Książka podzielona zgodnie z porami roku, w przystępny sposób pokazuje, jak korzystać z lokalnych produktów przygotowując kolorowe i pyszne dania oparte na polskich kaszach, bogactwie warzyw i owoców. Wszystko okraszone sporą szczyptą ziół i aromatycznych przypraw tworzy zgraną całość.

źródło opisu: http://wydawnictwodrugastrona.pl

źródło okładki: www.wydawnictwodrugastrona.pl

Szkolny_Klub_ | 2017-03-14
Przeczytana: 09 marca 2017

Magdalena Cielenga-Wiaterek z wykształcenia jest prawnikiem, a od wielu lat wegetarianką i propagatorką zdrowej i ekologicznej kuchni. Jest autorką popularnego bloga i książki „Zielenina na talerzu".

W kolejnej książce „Zielenina bez glutenu” jak sama piszę, chce przybliżyć czytelnikom dietę bezglutenową i bezmięsną. Przepisy podzielone są na pory roku i czas podania (śniadanie, obiad, deser, kolacja). Każdy przepis ilustruje zdjęcie potrawy. Magdalena Cielenga-Wiaterek podkreśla, że gotuje sezonowo i lokalnie, więc składniki w przepisach pochodzą z Polski i pojawiają się na talerzu zgodnie z porami roku. Znajdziemy tutaj m.in. przepis na: zielone babeczki z kremem cytrynowym, tartę orzechową z nadzieniem szpinakowym i białymi szparagami, chleb z kaszą jaglaną, zapiekankę pasterską.

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy, jak bardzo ważna jest to co jemy dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia. Coraz więcej osób boryka się z alergiami, nietolerancją pokarmową, albo po...

Arturion | 2016-12-14

Magdalena Cielenga-Wiaterek to autorka ceniona nie tylko przez wegetarian. Ja jestem zdeklarowanym mięsożercą (wiem, popieram morderstwa, ale może ewolucja mnie poprawi), jednak już „Zieleninę na talerzu” przełknąłem z przyjemnością. Nie inaczej jest i teraz.
Otrzymujemy książkę solidną, popartą doświadczeniem autorki - potrawy są wypróbowane, nie ma mowy o żadnym wpuszczaniu w eksperymentalny kanał. A w środku raj dla smakosza! W dodatku samo zdrowie przychodzi do nas z każdym kęsem. To, że proponowane potrawy są bezglutenowe, to istotna wartość dodatkowa.
A największą wartością jest chyba podkreślanie znaczenia sezonowości. Ważne, żeby jeść produkty świeże ale też i takie, które w danym okresie rodzą się naturalnie. Warzywa z cieplarni są nie tylko mniej wartościowe, ale i po prostu mniej smaczne! Nasi przodkowie, może (a nawet na pewno) mieli produktów mniej, ale i znacznie mniej im szkodziły, o ile w ogóle!
Dziś trudno jeść zgodnie z naturą, bowiem i produkty "prosto z...

Alicja Górska | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

"Po pierwsze, pozytywne emocje wywołały już same założenia przyświecające autorce podczas tworzenia „Zieleniny bez glutenu”. Blogerka (http://zielenina.cooking) gotuje bowiem w zgodzie z ideami, które i mi są bliskie (chociaż w punkcie wegetarianizmu nigdy się nie dogadamy) – wizyty na targu i wybieranie wyłącznie jajek „zerówek”, to tylko drobnostki spośród zbieżnych postępowań. Najważniejsza wydaje się sezonowość, której poszukuję w każdym poradniku kulinarnym. Tylko dobierając produkty według klucza ich dostępności w zależności od pory roku możemy liczyć na przygotowanie zdrowych i smacznych posiłków. Hodowane w szklarniach, napędzane nawozami warzywa i owoce są nie tylko mniej odżywcze, ale przede wszystkim mniej intensywne w smaku, a przecież właśnie o rozpieszczanie kubków smakowych w kucharzeniu chodzi".