Burmistrz Lexington Avenue

James Sheehan Wydawnictwo: Sonia Draga kryminał, sensacja, thriller
Sonia Draga
2007-01-01
2007-01-01

Mrrr... Cóż to za książka. Cymes. Palce lizać. Coś tam było na okładce, że stylem Grishamowi bliskie. Pewnie tak, ale z pewnością kalka z Grishama to nie jest. Jak już to możemy podyskutować o podobnej wysokiej literackiej jakości. Tu jest wszystko na wysoki połysk. Dopracowane, wycyzelowane; powoli, spokojnie, z dbałością o (istotne) szczegóły. Doskonałość. Niezwykła książka. Butnie stwierdzę nawet, że dla wszelkiej maści prawników i innych speców ze środowiska tzw. wymiaru sprawiedliwości i porządku publicznego powinna być to książka z kategorii lektury obowiązkowej. Zanim się w ogóle wezmą za swą codzienną robotę.

Dawno nie czytałem tak wciągającej i ciekawej powieści. Faktycznie, zachwyty nad nią innych czytelników są w pełni uzasadnione.
Pełna ciekawych postaci, pełna błyskotliwych dialogów (na sali sądowej),wreszcie pełna nadziei.
Aczkolwiek myślałem, iż skończy się inaczej, a tu (nie spoilerując) w połowie książki wielkie zaskoczenie...
Muszę zaraz sprawdzić czy ten autor napisał coś jeszcze.

Polecam wszystkim, nie tylko fanom Grishama.

Muszę zaraz sprawdzić czy ten autor...

Bardzo dobra i zaskakująca. Jak najbardziej porównywalna z książkami Grishama

Bardzo dobra i zaskakująca. Jak najbardziej porównywalna z książkami Grishama

rewelacyjna prawnicza pokazująca świat z strony której nie znamy ,gdzie życie ludzie jest niczym byle tylko wspiąć sie po szczeblach kariery ...ale sprawiedliwość stanie się zadość....

39/52

39/52

Świetna powieść sądownicza. Porównywana do innych powieści prawniczych, ale Sheehan ma w sobie coś co nie każdemu czytelnikowi może się spodobać... on właściwie nie wychodzi z sali sądowej a książka przesiąknięta jest językiem prawniczym i cała frajda czytania tej powieści polega na poznawaniu zawiłości i logiki świata sędziów, prokuratorów i adwokatów... Mniej tu fajerwerków niż u Grishama, ale też więcej logiki. Z drugiej strony powieści nie brakuje zwrotów akcji, ciekawie budowanej fabuły... a więc polecam... a szczególnie fanom gatunku... nie będą zawiedzeni...

Wciągająca, dobrze napisana książka o tym jak wadliwy bywa system prawny. Porusza bardzo ważną tematykę kary śmierci i tego czy powinna być stosowana mimo ogromnej liczby niewinnych osób, skazanych na tę karę za przestępstwa, których nie popełnili.
Ale też książka o prawdziwej męskiej przyjaźni i o tym, że dane komuś słowo jest święte. I jeszcze o wielu innych ważnych rzeczach, które dotyczą każdego z nas.

"rzeczy ważne w życiu zawsze dzieją się wczoraj, nieistotne jak dawno to wczoraj minęło. To samo dotyczy ludzi, z którymi dorastamy. Możemy przeżyć wiele lat, nie widując się wcale, a i tak potrafimy czytać sobie w myślach."

7,5/10

Nawet nie wiem co napisać,takie wrażenie wywarła na mnie ta książka.Jak na debiut to autor podniósł sobie poprzeczkę bardzo wysoko.

Poruszająca książka o karze śmierci i dziurawym prawie karnym na całym świecie,o ludziach dla których kariera stoi wyżej w hierarchii wartości niż życie innych. O tym do czego prowadzi,głupota,lenistwo,nałogi... Książka która na długo zapada w pamięci i zmusza do myślenia. Po co tu jestem i dlaczego i czy osoba opóźniona na pewno jest taka jak nam się wydaje.
Literatura która wciąga od pierwszej strony i nie daje odejść ani na chwilę. Książka zaskakuje na każdym kroku i czyta się nie jak fikcję literacką ale jak prawdziwe wydarzenia.
Zastanów się czy to tylko fikcja.Ja wiem że takie dramaty rozgrywają się w rzeczywistości i co można z tym zrobić.

Jedna z najlepszych ksiązek jaie czytalam w zyciu. Na poczatku moze nie wciaga od razu ale pozniej akcja bardzo sie rozkreca.

Bardzo dobrze napisana powieść z kilkoma głównymi wątkami. Przy jednej z części nawet się popłakałam. Ukazuje luki prawne, które doprowadzają do wielu pomyłek w wydawaniu wyroków przez sądy i przez to daje obraz dramatu wielu ludzi. Polecam.

Wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem w życiu.

• 2011
  • Domowa biblioteczka