Jak pokochać siebie? Podręcznik życiowej przemiany

Wydawnictwo: Edipresse
potulna

Książka Beaty Pawlikowskiej, której atutem jest kompleksowe podejście do problemów, które nie pozwalają nam pozbyć się codziennych nawyków myślowych. Autorka, znana podróżniczka i pisarka, z ogromną empatią i w oparciu o własne doświadczenia, pomaga czytelnikowi przejść proces życiowej przemiany i odnaleźć motywację do pozytywnego myślenia. Wraz z nim podejmuje wyzwanie walki z utrwalonymi schematami i proponuje sprawdzone rozwiązania na osiągnięcie wewnętrznej równowagi, a tym samym satysfakcji z życia. Co więcej, nie tylko pomaga odzyskać utracone szczęście, ale także inspiruje do dalszych działań, które obejmują wszystkie dziedziny życia i wszystkie przejawy ludzkiej aktywności. Kładzie również nacisk na właściwe odżywianie i odpowiednią ilość wypoczynku. Dlatego książka „Jak pokochać siebie?” zawiera przepisy kulinarne, opracowane na bazie zdrowych składników oraz krótki instruktaż relaksacji. Przede wszystkim jednak motywuje. Motywuje i zaraża optymizmem!

Kilka pytań, które autorka stawia w książce, i na które odpowiada:

Jak odnaleźć radość, ale taką prawdziwą radość z tego, że się żyje?
Jak pozbyć się pustki, lęku i strachu?
Od czego zacząć zmianę, jeśli nie umiemy określić swojego celu?
Skąd pochodzi uczucie bycia gorszym od innych i jak sobie z nim poradzić?
Jak zdobyć pewność siebie?
Jak zerwać z poleganiem na opinii innych ludzi i ciągłym przeglądaniem się w nich jak w lustrze?
Jak prawdziwie pokochać siebie...?

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

diuna84 | 2019-03-26
Przeczytana: 20 marca 2019

Sam tytuł bardzo zachęca… „Jak pokochać siebie- podręcznik życiowej przemiany” … Książka zawiera dużo przydatnych treści, ale czy jest w wstanie do końca dokonać uzdrowienia ? Do tego trzeba coś więcej, na pewno jej przeczytanie nie zaszkodzi a może pomóc.

Nie był to do końca przypadek ze trafiła w moje ręce. Przecież żółte karteczki Beaty Pawlikowskiej to codzienna motywacja wielu osób. „Księga dobrych myśli” która tylko przejrzałam w kolejce na poczcie, zainspirowała mnie aby sięgnąć po książki autorki.
Sam wydanie jest fajne kolorowe, bardzo pozytywne i optymistyczne. Łatwo się czyta jest zrozumiała. <<< * POLECAM * >>>

Mój skrypt (streszczenie)
DZIAŁ 1. ----- Pytania -----
pyt 1. – Jak odnaleźć radość, ale taka prawdziwą radość z tego, że się żyje?
// Radość z życia bierze się z wdzięczności za to co już dostałeś. … Spróbuj więc inaczej. Rozejrzy się. Zobacz ile dobra już teraz masz w swoim życiu. //
Żółta karteczka : „ Zobacz jakie niezwykłe rzeczy dzieją się na...

Może trochę zaczynam od końca - bo chcę powiedzieć nie o treści, ale o oprawie graficznej - jest cu-do-wna! Połączenie niesamowitych zdjęć w żywej i barwnej kolorystyce z przydatnymi radami - przez to książkę czyta się jeszcze przyjemniej. 🌻

Ogólnie bardzo lubię publikacje Pani Beaty Pawlikowskiej, także tutaj też nie było wyjątku. To książka lekka i prosta, jednak zawierająca w sobie dużo wartościowych treści, o tym jak pokochać siebie i docenić to, co mamy - polecam z całego serca 💖

AnKa | 2018-02-07
Przeczytana: kwiecień 2016

Moje pierwsze przeczytano "dzieło" Pani Beatki, trudno je nazwać książką, przypomina raczej czasopismo,zupełnie jednak mi to nie przeszkadzało. Pozycja zainspirowała mnie do przeczytania wielu kolejnych książek. Wiele książek wciąż przede mną i oby nigdy nie zabrakło mi nowych pozycji. Nie będę odnosić się do samej treści ponieważ moja opinia mogłaby być nieobiektywna - ja po prostu Panią Beatkę UWIELBIAM ;), a jej twórczość będzie mi towarzyszyć zawsze.

stach | 2017-06-06

No cóż, Pani Pawlikowska jest mistrzynią w tzw. laniu wody i sprzedawaniu wielokrotnie tej samej treści. Szczęście w garnku, na talerzu i w Paragwaju, gdy dopada depresja, wystarczy powiedzieć sobie że jest dobrze w moim świecie, a gdy wpadniemy w anoreksję, to wystarczy ugotować kaszę jaglaną, bo każdy ją zje, taka jest dobra.
Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który nie poznał metody uczenia się pięciuset języków obcych na minutę, bo wówczas zapoznałby się z tak prostymi poradami tej Pani i zakończył ogłupianie nas, czyli ludzi.
Kto tu kogo ogłupia? Naprawdę konieczny jest zalew tylu tak miałkich książek, żeby udowadniać, że Polacy coś czytają??? Wolność słowa chyba jednak wymaga minimalnej bodaj autocenzury...

Kinga | 2017-05-05
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

"Radość życia bierze się z wdzięczności za to, co już dostałaś."

Lubię podróżniczą wersję Beaty Pawlikowskiej.
Nie lubię jednak wersji poradnikowej.

Jedno jest pewne. Jest to pozycja, która cieszy oko. Została ona bowiem bardzo ładnie wydana. Jest dość przejrzysta (jedynie czasem czcionka nie pasuje do tła), ma ciekawy układ i przepiękne zdjęcia. Sporo w niej niestety reklam. Reklam gier edukacyjnych i puzzli podróżniczych, które przywołują we mnie myśl: "Beata Pawlikowska to się potrafi sprzedać!".

To podobno książka mająca za zadanie motywować do działania. To książka o tym, jak kochać samego siebie. Porusza ona takie tematy jak: akceptacja, miłość, walka ze strachem, wyrzeczenia, obawy, podświadomość, seks, depresja czy wiara w Boga. Znajdziesz w niej również fragmenty nawiązujące do kuchni pięciu przemian (przepisy na owsiankę, ziemniaki, brokuły, chleb, zupę, itd.).

Niestety niektóre propozycje motywacyjne mnie rozśmieszyły (na przykład mówienie miłych słów do palca), a...

czytelnik | 2016-09-14

Niestety dałem się skusić na najnowszą pozycję Beaty Pawlikowskiej, a od kilku lat staram się omijać jej publikacje (jest ich istny wysyp; fiszki, podręczniki, kalendarze, przepisy kucharskie, poradniki psychologiczne i wiele innych, które z literaturą nie mają nic wspólnego) szerokim łukiem. Miałem ostatnio jednak więcej zmartwień, a nowość Pawlikowskiej zdawała się nastrajać optymistycznie. Dodatkowo zachęcały opinie na jednym z serwisów poświęconym książkom. Zwykle pod publikacjami podróżniczymi można było znaleźć mnóstwo negatywnych recenzji. W tym przypadku, co ciekawe, prawie same pozytywne, a nawet bardzo entuzjastyczne (swoją drogą kolejny przykład, że należy podchodzić z dystansem do ocen czytelników z lubimyczytać.pl). Rzecz jasna nie liczyłem na żadną ambitną pozycję. Ot, takie czytadło na wakacje - tak pomyślałem. Mimo niewielkich oczekiwań zawiodłem się.

Jeśli nie jesteś naiwną trzynastolatką (z całym szacunkiem dla trzynastolatek, wiele z nich przedstawia...

Zielonooka | 2016-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Książka nie dla wszystkich - to na wstępie chciałabym podkreślić ;)

"Jak pokochać siebie?" Beaty Pawlikowskiej to moja pierwsza książka tej autorki-podróżniczki. Z jednej strony jestem trochę zawiedziona, że jest taka krótka, ale z drugiej strony, obserwując trochę autorkę, chyba taka właśnie miała być.

Nie jest to na pewno żaden poradnik "krok po kroku", bardziej taka trochę "opowiastka" jak być szczęśliwszą sama ze sobą, taki drogowskaz, w którym kierunku warto iść.
Książkę czyta się dość szybko, jest przyjemna, inspirująca. Myślę, że z każdego rozdziału można coś wynieść. Dla mnie największe wrażenie zrobił rozdział "Urządzam mój ogród" - bardzo ciekawa metafora życia.

Książkę polecam, lecz powtórzę - nie znajdziecie tu 100% recepty na to jak siebie pokochać i być szczęśliwym - bo to podręcznik, nie zeszyt ćwiczeń ;)

Justyna | 2016-07-22

Książka dla ludzi z brakiem poczucia wartości bo podnosi ich na duchu,daje kopa do działania, do walki z rzeczywistością która nie jest lekka.
Ten kto ją wyśmiewa po prostu nie potrzebuje motywacji bo ma ja w sobie innym jest ciężej i muszą ją niekiedy budować.

Przeczytana: 29 maja 2016

Baaardzo mi się podobała. Jak zwykle książka zawiera wiele cennych uwag :) Godna polecenia i chwili refleksji z kubkiem dobrej kawy czy herbaty. Warto przeczytać! Koniecznie!

cyna4 | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Bardzo przyjemna i zarażająca optymizmem/nadzieją książka, krótka i treściwa, do tego zawiera przepiękne zdjęcia. Najbardziej podobał mi się rozdział o zaadoptowaniu swojego wewnętrznego dziecka.