Je reviens te chercher

Je reviens te chercher
powieść francuska
francuski
Karolina

« Dépêchez-vous de vivre, dépêchez-vous d’aimer. Nous croyons toujours avoir le temps, mais ce n’est pas vrai. Un jour nous prenons conscience que nous avons franchi le point de non-retour, ce moment où l’on ne peut plus revenir en arrière. Ce moment où l’on se rend compte qu’on a laissé passer sa chance… » Ethan, Céline, Jessie. Un homme, une femme, une enfant. Trois personnages au bord du...

Ethan, Céline, Jessie.
Un homme, une femme, une enfant.
Trois personnages au bord du gouffre.
Qui vont se croiser, se détruire et s’aimer.
Ont-ils déjà franchi le point de non-retour ?
Il leur reste 24 heures pour tout changer.
Mais l’amour peut-il vaincre la mort ?
Un mystère intense

Paco | 2016-04-28
Na półkach: Przeczytane, Astralny Man
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Odruch Pawłowa.
Zaburzenia obsesyjno – kompulsywne.
Zespół natręctw.
Mam to biorąc kolejną książkę Musso. Robię to mechanicznie.
Bo jego publikacje to ostrzeżenie. By nie marnować czwartego wymiaru.
By nie czekać do jutra. Nie mitrężyć czasu. Działać tu i teraz.
Bo terminy gonią. Bo może nie być już okazji do bycia lepszym.
Do bycia szczęśliwym. Do miłości.
Po co myśleć, że można było żyć inaczej. Po fakcie.
Gryzące sumienie ? Nie ma takiej technologii.
Ono ma być czyste jak łza. Jak kryształ. Jak diament.
Mamy o nim zapomnieć. Jakby nie istniało.
Znalazłem jeszcze taki fajny suplement : ,,czytamy, bo jesteśmy sprytni, a jesteśmy sprytni, bo czytamy,,.
Coś w tym jest :)

AuroraBorealis | 2016-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2016

Każdy z nas pewnie ma co jakiś czas takie dni, że nic mu się nie układa, że wszystko idzie nie tak jak powinno. Czasem myślimy, że chcielibyśmy cofnąć czas i naprawić swoje błędy, ale czy to możliwe?

Nasz bohater doktor psychologii Ethan Whitaker ma również przed sobą taki ciężki i szalony dzień. Najpierw budzi się na swoim jachcie w towarzystwie tajemniczej nieznajomej nie pamiętając dnia poprzedniego. Potem w jego gabinecie młoda dziewczyna popełnia samobójstwo. Po drodze spotyka go cała masa dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń. A na koniec tego absurdalnego dnia sam ginie od kul mordercy.
Nazajutrz budzi się ponownie na swoim jachcie, by zorientować się, że wszystko to co wydarzyło się wcześniej nie było snem, a on musi walczyć o przetrwanie.
Czyżby Karma i Przeznaczenie zrobiły mu przykrego psikusa? Czy los da się zmienić? Czy uda mu się to zrobić? Czy spotka się w końcu i odzyska swoją dawną miłość - Celine? Kim okaże się być Jessie?

Pozycja ta pokazuje nam jak działa...

kryminalnakuchnia | 2017-01-28

Guillaume Musso chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.

Tworzy książki wyjątkowe, niepowtarzalne, ale przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju. Książki, które w dużej mierze skłaniają czytelnika do myślenia jak i do przemyśleń. Książki mające drugie dno, które wciągają niczym nurt rwącej rzeki.

"Wrócę po ciebie" to wybuchowa wręcz mieszanka "Dnia świstaka" z "Efektem motyla". To książka, w której teraźniejszość, niemalże perfekcyjnie, miesza się z przeszłością.

"Wrócę po ciebie" to kapitalna atmosfera tajemnicy utrzymana do ostatnich stron. To fenomenalny kunszt pisarza, który jak żaden inny hipnotyzuje swych czytelników, niczym Anatolij Kaszpirowski.

Mnie osobiście pod koniec czytania zaczęła doskwierać monotonia, mimo iż akcja nie zwalniała tempa. Być może był to wynik "efektu świstaka" :-)

Niemniej jednak jestem przekonana, że w książce "Wrócę po ciebie" autorstwa Pana Musso, każdy dorosły czytelnik znajdzie coś dla siebie, bo jest ona wręcz idealną kombinacją romansu,...

nadzieja1925 | 2015-08-09
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Pierwsza kartka, cytat Zafóna, punkt na start. Pierwszy i ostatni. Potem jest już tylko gorzej. Zanudziłam się, byłam zniesmaczona i nawet nie próbowałam doczytać tego do końca.
„Bo takie jest pana przeznaczenie.’
Nie polecam.

Stokrotka | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Powieść Guillaume’a Musso „Wrócę po ciebie” wykorzystuje motyw, na którym opiera się fabuła jednego z moich ulubionych filmów – „Dzień Świstaka”. Bohater – tym razem znany psychoterapeuta Ethan Whitaker – trzykrotnie przeżywa ten sam dzień, 31 października 2007 roku. Jest doceniany, bogaty, sławny, ale z pewnością nie można go nazwać człowiekiem szczęśliwym i spełnionym. Podjął w przeszłości kilka złych decyzji, które zaważyły na jego obecnym życiu. Piętnaście lat temu, w dniu swoich urodzin, zapragnął zmiany. Odciął się od wszystkiego, co znał. Porzucił rodzinę, przyjaciół, dziewczynę. Po prostu zniknął. Później powodowany strachem odrzucił miłość swego życia. Czy po tylu latach można naprawić krzywdy? Czy Ethan podejmie próbę, aby cokolwiek zmienić? Za którym razem zrozumie, jak pomóc sobie i innym? I czy w ogóle z przeznaczeniem można i warto walczyć? Zakończenie książki nie jest wcale takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. To nie komedia romantyczna z Billem Murray’em w roli...

Lenalee | 2010-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2010

Bardzo długo czekałam, aż będę mogła przeczytać tę książkę. Wiedziałam, że się nie zawiodę i tak z resztą było. Uwielbiam pióro Musso, pisze on naprawdę cudowne książki, od których nie można się oderwać. Tę czytało mi się naprawdę bardzo, bardzo przyjemnie i bardzo szybko. Nie zauważyłam nawet, kiedy kończyłam, tak bardzo mnie ta powieść pochłonęła.

Tym razem mamy okazję spotkać się z przeznaczeniem. Dzięki tej książce od razu nasuwa nam się pytanie: "Co zrobilibyśmy, gdybyśmy mieli okazję jeszcze raz przeżyć jakiś dzień?". Naprawilibyśmy błędy? Odzyskali utraconą miłość? Zapobiegli śmierci, tragicznemu wypadkowi? A może po raz kolejny popełnilibyśmy te same błędy, głupie wpadki, które towarzyszyły nam tego właśnie dnia? Musso porusza w tej książce również inny temat, a mianowicie: "Czy można zmienić przeznaczenie?". "Oszukać je?". Naprawdę ciężko odpowiedzieć na te pytania, bo raczej nikt z nas nie miał okazji przeżyć jeszcze raz jakiegoś dnia, aby na własnej skórze się o tym...

Monika | 2012-09-04
Przeczytana: 2012 rok

"Wrócę po Ciebie" to bardzo wzruszająca książka.
Podczas czytania na przemian odczuwałam : smutek, radość, szczęście,strach, zwątpienie.
Zakończenie wbija w fotel. Ostatnią książkę P.Musso przeczytałam ponad rok temu , ale za tym pisarzem się tęskni i dlatego po raz kolejny sięgnęłam po Jego twórczość. I po raz kolejny nie zawiodłam się.

POLECAM !!!

Ania | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Polecam

Monika | 2014-06-23
Przeczytana: 15 czerwca 2014

I to już (chwilowo) moje ostatnie spotkanie z Autorem. Przeczytałam właśnie jego ostatnią, dostępną na rynku polskim książkę. Na szczęście kolejna jest już w tłumaczeniu na nasz rodzimy język, a jeszcze niejedną zapewne Autor spłodzi :)

Bezapelacyjnie lubię, bardzo lubię książki pana Musso. Powtórzę się pisząc, że nie jest to literatura najwyższych lotów, ale trafia prosto w serce. Przynajmniej w moje.

Madi | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Jest to bodajże moje trzecie spotkanie z twórczością Pana Musso i muszę stwierdzić ,że jak dotąd najlepsze.
Jego powieści są mądre i magiczne, niejedna ma w sobie jakieś przesłanie i tak właśnie było z tą pozycją .
Poznajemy ty Ethana,bogatego i sławnego lekarza,który dwa razy uciekł przed miłością ,by zaznać więcej niż miał,ale to niestety nie uczyniło go szczęśliwym .Teraz walczy z własnym przeznaczeniem jakim jest śmierć.
Od losu dostaje trzy szanse.
Czy mu się to uda?
Czy przechytrzy przeznaczenie?
Bardzo mądra i wzruszająca książka ,która chwyta za serce.