Echo w ciemności

Wydawnictwo: Bogulandia
An Echo in the Darkness
literatura piękna
Ag2S

I wiek po Chrystusie. Efez. Młoda chrześcijanka Hadassa zostaje skazana na męczeńską śmierć. Zrozpaczony Markus Walerian podąża do Jerozolimy, by znaleźć Boga, w którego Hadassa wierzyła tak mocno, że z ufnością i spokojem stanęła na efeskiej arenie. Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny do współczesnego świata -...

Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny do współczesnego świata - to wszystko złożyło się na sukces powieści, którym jest zarówno popularność wśród czytelników, jak i uznanie krytyków oraz prestiżowe nagrody.

źródło opisu: http://www.bogulandia.pl/

źródło okładki: http://www.bogulandia.pl/

Aga | 2019-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2019, Audio🎧
Przeczytana: 21 września 2019

Zaraz po przeczytaniu pierwszej części trylogii musiałam sięgnąć po drugą.

Po tym jak Hadassa została skazana na śmierć na arenie, Markus nie mógł przebaczyć swojej siostrze Julii takiego czynu. Wyrusza więc do Jerozolimy by w kraju, gdzie urodziła się Hadassa, spróbować odnaleźć "jej Boga".

Dowiadujemy się również jak dalej toczą się losy Julii, którą opuszczają po kolei wszyscy, których kochała. Do czego doprowadziły ją jej okropne uczynki.

Książka niesamowicie wciąga. Autorka pokazuje nam co było podstawą nauk Chrystusa i jak powinni postępować prawdziwi chrześcijanie.

Zdecydowanie polecam każdemu.

Agusiahoney | 2019-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2019

Wspaniała kontynuacja pierwszej części.Uwielbiam bohaterow tej powieści.Postacie z krwi i kości.

Ola K | 2019-03-04
Przeczytana: 03 marca 2019

Pierwszy tom trylogii tej chrześcijańskiej autorki miałam przyjemność czytać rok temu. Niewiele już pamiętałam z akcji, zostało tylko wrażenie - to była świetna książka. Nareszcie udało mi się zajrzeć do drugiego tomu i moja opinia została podtrzymana. "Echo w ciemności" opowiada o losach chrześcijańskiej niewolnicy, Hadassy, która została wysłana przez swoją bezwzględną panią na arenę. Cudem ocalała, na zawsze okaleczona dziewczyna chce nadal głosić Imię Jezusa. Robi to, pomagając medykowi, który uratował jej życie - w końcu sława Rafy, uzdrowicielki, dochodzi także do Julii Walerian, która wysłała ją na arenę. Tymczasem ukochany Hadassy, Markus, wyrusza do Palestyny, by odnaleźć Boga, dla którego życie oddała jego wybranka.
"Echo w ciemności" to specyficzny typ literatury. Z całą pewnością przeznaczona jest bardziej dla osób wierzących, ateiści i osoby innych wyznań mogą być znużeni ciągłym powoływaniem się na słowa i postać Jezusa. Niemniej sam sposób ukazania chrześcijaństwa...

książek: 2019
Efemeryda | 2019-02-12
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Ledwo przebrnęłam przez przesłodzony i nierealny tom drugi. No święta za życia po prostu. Ciekawość czemu żywcem do Nieba jej nie wzięli. No dobra wiedziałam, że lektura grozi hiperglikemią, ale skoro kupiłam, to musiałam ją doczytać. Nadzieja umiera ostatnia.

Perzka | 2017-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2017

„Życie jest tym, co czyni z niego nasza myśl” - Król Salomon

Drugi tom trylogii Znamię Lwa dosłownie pochłonęłam. Przez ponad 9331 stron w czytniku z zachwytem wczytywałam się w dalsze losy Hadassy, która przeżyła atak lwów na arenie, gdzie została posłana przez swoja panią Julię. Obok losów Hadassy, równocześnie obserwujemy losy Julii, która coraz bardziej stacza się na dno moralne i jej brata Marcusa, który nie wie, że Hadassa przeżyła i pełen rozpaczy po jej stracie, udaje się do Jerozolimy. Chce uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania o wierze. Dlaczego Hadassa tak wierzyła ? Kim jest Bóg, któremu tak ufała i i wierzyła Hadassa?

Drugi tom jest jeszcze lepszy od pierwszego, ponieważ akcja toczy się szybko. Poznajemy odległe zakątki, ziemię po której stąpał Chrystus, a także Hadassa. Obserwujemy wewnętrzną walkę Marcusa, wędrującego od Jerozolimy do Nain i nie tylko.

Autorka próbuje przekazać poprzez formę przygodową powieści to, co powinno być sensem życia...

Asia | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

Czytając II tom cyklu "Znamię lwa" miałam chwilami miałam wrażenie, że brak mi tchu.
Ta książka jest po prostu fantastyczna i bardzo przejmująca! :) Nie muszę chyba dodawać, że postaci Markusa i Hadassy stały się moimi ulubionymi. <3

Dżoana | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

Wciaga. Ale pare razy przewracalam oczami.

Blizniak27 | 2017-10-13
Przeczytana: 11 października 2017

Książka gorsza od I części. W 100% przewidywalna. Znów bije z niej bardzo ubogi warsztat pisarski autorki. Akcja nie jest odpowiednio stopniowana. Jeszcze większy przesyt religijny niż w I części. Nie sięgnę po III część.

Agata | 2017-08-09

Przeczytałam kilka książek Rivers i zdecydowanie te z cyklu Znamię Lwa mogę określić FANTASTYCZNYMI! :D Druga część równie dobra jak pierwsza.

Patrycja | 2017-07-07

Niezapomniana, fascynująca, naładowania emocjami historia z czasów pierwszych chrześcijan. Życie ludzkie od wieków jest takie samo. Te same pragnienia, uczucia i dylematy. Wystarczy zapomnieć, że akcja dzieje się 2 tys lat temu i książka okazuje się być bardzo współczesna.Polecam