Głos w wietrze

Okładka książki Głos w wietrze Francine Rivers
Okładka książki Głos w wietrze
Francine Rivers Wydawnictwo: Bogulandia Cykl: Znamię lwa (tom 1) literatura piękna
Znamię lwa (tom 1)
A Voice in the Wind
Bogulandia
2015-12-30
1996-01-01
Adam Szymanowski
Adam Szymanowski chrześcijaństwo Rzym starożytność miłość powieści chrześcijańskie powieść chrześcijańska powieść religijna romans fikcja historyczna powieść historyczna

Przepiękna seria. Chciałabym brać przykład z Hadasy. Przykładna dobrą kobieta. Podziwiam jej łagodność i trwałą miłość nawet do tych co ją wyśmiewają. Delikatna a jednak stanowczo przy swej wierze.

W powieści najważniejsze jest przesłanie, zatem zarówno bohaterowie nieco jednowymiarowy, tło historyczne takie sobie i wszystko po prostu poprawne. Trudno też było towarzyszyć niektórym bohaterom, choć być może taki był zamysł autorki.

"Spójrz na tłum, Atretesie młodzieńcze. Ci zdobywcy świata są niewolnikami swoich namiętności i pewnego dnia te namiętności ich powalą."

"Głos w wietrze" Francine Rivers

Francine pisze wybitne powieści, a część z nich już została zekranizowana. Każde więc następne jej dzieło podnosi poprzeczkę w górę. Tym razem przenosimy się do czasów starożytnego Rzymu, do lat w których ewangelista Jan jeszcze żyje. Jerozolima zostaje zburzona, mieszkańcy zabici, lub wydani w niewolę Imperium Rzymskiego.

Chrześcijanka staje się niewolnicą, która musi słuchać swojej właścicielki. Germanin pokonany w bitwie musi zabawiać rzymską arystokrację poprzez bycie gladiatorem na arenie. Bogaty młodzieniec rozwija kolejny interes, a młodziutka córka szlachetnego kupca wpada w wir rzymskich romansów, intryg i przebiegłości.

Czy w miejscu, gdzie ludzie są rządni krwi, seksu i pieniędzy istnieje jeszcze szansa na jakiekolwiek wartości albo wiarę w Jezusa?

Autorka stworzyła silne i wyraziste postacie, którym albo kibicujemy, albo ich nienawidzimy. Wczuwając się w tą historię przeżywałam dramaty i konsekwencje głupich wyborów bohaterów. Oczywiście mamy tutaj romans, ale nie jest on tak bardzo wyeksponowany. Siłą tej książki są relacje głównych i drugoplanowych bohaterów. Nie sądziłam, że można stworzyć tak dobrze wywarzone dialogi.

Wróciłam do tej książki po latach. Byłam ciekawa jakie emocje we mnie wzbudzi. Jestem zadowolona, choć tym razem nie wciągnęłam się tak mocno. Zdecydowanie szybciej ją przeczytałam. Poprzednio nie mogłam przebrnąć przez rozbudowane opisy miejsc.

⭐Na początku znajdziecie mapę Jerozolimy.
⭐To cegła, ma 613 stron.
⭐Jest częścią serii "Znamię lwa".
⭐Jako pomoc czytelnikowi autorka sporządziła słownik terminów dostępny na końcu książki.
⭐Jeżeli prowadzisz jakąś grupę/wspólnotę to w tej książce znajdziesz również materiały do dyskusji.

Cieszę się, że ta historia nie kończy się na pierwszym tomie. Zakończenie godne filmu oskarowego. Jestem bardzo ciekawa w jakim kierunku rozwinie się historia Hadassy, Markusa, Julii i Atretesa.

"Głos w wietrze" Francine Rivers

Ta książka jest po prostu cudowna!
Nigdy mi się żadnej książki tak dobrze nie czytało, żadna mnie tak nie poruszyła.
A czekają mnie jeszcze kolejne dwie części z tej serii. Już wiem że twórczość Francine Rivers trafia na listę moich przeulubionych autorów.

"Głos w wietrze" to historia wiary młodej chrześcijanki, Hadassy, która cudem przeżyła zniszczenie Jerozolimy przez Rzymian. Przechodzi katorżniczą drogę i trafia do Rzymu jako niewolnica, a tam do rodziny Walerianów. Hadassa jest bardzo lojalna wobec swoich panów, pomimo tego że mogła mieć żal że są winni jej cierpienia, które przeszła, jednak usługiwała im z największą Miłością. Na swojej drodze spotyka wiele osób, które czerpią od niej pokój, które mogą poznać za jej przyczyną Boga. W jej oczach był zawsze kojący pokój. Jako to możliwe, że jako niewolnica czuła się bezgranicznie wolna?

Sama akcja toczy się w starożytnym Rzymie, jakiś czas po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Autorka pięknie oddała charakter tamtych czasów, jednocześnie przemyciła tam problemy dotyczące naszych czasów.

Poza Hadassą w tej książce występuje wiele innych bohaterów, jednak to Hadassa skradła moje serce. Natomiast każda występujących postaci, przedstawia inny portret psychologiczny jak i duchowy. Bardzo mi się to podobało.

W dodatku na końcu książki znajduję się słowniczek i krótka charakterystyka postaci, a także materiały do rozważania i refleksji.

Naprawdę musicie to przeczytać!

Ta książka jest po prostu cudowna!

Absolutnie cudowna ❤️

Absolutnie cudowna ❤️

Wspaniała, uwielbiam postać Hadassy za jej prostotę i pokorę. Jest to postać godna pozazdroszczenia, swoją postawą sprawia, że chce być jak ona... Dostrzega zepsucie wszystkiego dookoła, przez pogoń za dobrami. Książka cały czas na czasie. Będę czytać kolejne części.

Mimo tego, że jestem osobą wierzącą myślałem, że ta książka będzie warta co najwyżej 5. Jednak wysoka ocena i pozytywne opinie przekonały mnie by spróbować. Przyznam się wam, nie żałuję. Ciekawa historia dające się lubić postacie i opisany w książce Rzym. Może brak tu rysów psychologicznych, ogromnych bitew, czy zagadek, ale to nie jest Gra o tron, Ogniem i mieczem, czy Zabójstwo w Orient Expressie. To „Głos w wietrze” powieść mająca przekazać wartości, które przekazuje dość dobrze chodź z „Chochołami” tu i tam. Chętnie sięgnę po następne tomy. Polecam

Przygodowe i lekko infantylne.

Przygodowe i lekko infantylne.

„𝕲ł𝖔𝖘 𝖜 𝖜𝖎𝖊𝖙𝖗𝖟𝖊” 𝕱𝖗𝖆𝖓𝖈𝖎𝖓𝖊 𝕽𝖎𝖛𝖊𝖗𝖘🌹
Dzisiaj kilka słów o książce, którą noszę w sercu niezmiennie już prawie od roku.

🌹Hadassa-młoda chrześcijanka, ostatnia z rodziny(jej bliscy zostali zamordowani) jako niewolnica została wykupiona przez rzymską rodzinę.Wiara w jednego Boga była tam srogo karana, ludzi którzy głosili i przyznawali się do imienia Jezusa, byli wysyłani na arenę. Hadassa dojrzewa w wierze, na początku ukrywa swoją miłość do Jezusa przed nową „rodziną”, jednak prawda w końcu wychodzi na jaw…
Markusa ( którego uwielbiam!) poznajemy jako poganina, człowieka pozbawionego skrupułów , pewnego siebie i ogólnikowo przekonanego, że wszystko mu się należy i że wszyscy go uwielbiają .
Nasza Hadassa, jednak opiera się jego urokowi, co fascynuje, intryguje i niezwykle irytuje naszego głównego bohatera.
Czy jedna chrześcijanka będzie w stanie zmienić myślenie całej rodziny pogańskiej?
Czy uczucie do Hadessy, które zakiełkuje w Markusie, zmieni sposób myślenia tego dumnego, obojętnego i swawolnego mężczyznę? Co się stanie z dziewczyną, gdy prawda wyjdzie na jaw?
W książce mamy przedstawioną jeszcze jedną historię. Siostra Markusa- Julia( która powiedziałabym jest jeszcze bardziej zagubiona i zepsuta przez świat i życie jakie wiedzie) zakochuje się z wzajemnością w Atretesie- wodzu germańskim wziętym do niewoli.
🌹To, jak mocno płakałam podczas czytania tego tomu( i następnego, który jest równie nieziemski) było niesamowite. Losy Hadassy,która z przestraszonej, lękliwiej dziewczyny, stała się niezłomną, pewną swoich racji i wierzeń kobietą było wspaniałe.
Wątki miłosne w tym utworze są tak precyzyjnie dopracowane, że czułam się, jakbym była naocznym świadkiem rozgrywających się wydarzeń.
Książka idealna dla każdego, w szczególności dla zagubionych i szyjących motywacji i wsparcia w wierze osób, także dla niewierzących.
❗️Czytajcie, bo naprawdę, uwierzcie mi - warto!
🌹„Jeśli nie mamy czegoś, za co warto umrzeć(...),nie mamy też po co żyć.”

Zapraszam również na mojego Instagrama @ksiazki_czytane_o_zmroku 🖤

„𝕲ł𝖔𝖘 𝖜 𝖜𝖎𝖊𝖙𝖗𝖟𝖊” 𝕱𝖗𝖆𝖓𝖈𝖎𝖓𝖊 𝕽𝖎𝖛𝖊𝖗𝖘🌹

Jak wiarą może prowadzić nasze życie.

Jak wiarą może prowadzić nasze życie.

• Historyczne
  • Chrześcijańskie