Głos w wietrze

Wydawnictwo: Bogulandia
A Voice in the Wind
literatura piękna
Ag2S

Powieść przetłumaczona na 13 języków. Od lat dobrze sprzedająca się powieść chrześcijańska nie tylko w Polsce. „JEST TYLKO JEDNA PRAWDZIWA WŁADZA NA TEJ ZIEMI, DZIEWCZYNO, I JEST TO WŁADZA RZYMU” – usłyszała młodziutka chrześcijanka Hadassa, kiedy została sprzedana jako niewolnica. Jednak już wkrótce Rzym miał się przekonać, że prawda jest zupełnie inna. Hadassa trafia do bogatej rzymskiej...

– usłyszała młodziutka chrześcijanka Hadassa, kiedy została sprzedana jako niewolnica. Jednak już wkrótce Rzym miał się przekonać, że prawda jest zupełnie inna. Hadassa trafia do bogatej rzymskiej rodziny, poznaje tam przystojnego Markusa i jego młodszą siostrę Julię. W tym samym czasie germański wódz Atretes zostaje wzięty do niewoli i trafia na rzymską arenę jako gladiator. Niedługo potem miłość Markusa i Hadassy oraz związek Atretesa i Julii doprowadzają do wydarzeń, które zburzą całe ich dotychczasowe życie.

"Głos w wietrze" - I tom trylogii "Znamię lwa" - to jedno z największych osiągnięć beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Subtelnie nakreślone portrety psychologiczne, pasjonująca od pierwszych stron fabuła, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny od współczesnego świata z wszystkimi jego zagrożeniami.

źródło opisu: http://www.bogulandia.pl/

źródło okładki: http://www.bogulandia.pl/

Aga | 2019-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2019, Audio🎧
Przeczytana: 20 września 2019

Ta książka dość długo czekała na półce na swoją kolej. Gdy wreszcie zdecydowałam się po nią sięgnąć, nie mogłam się oderwać.

Muszę przyznać, że klimat powieści bardzo przypominał mi "Quo Vadis" Sienkiewicza. Akcja również dzieje się w epoce pierwszych chrześcijan ale już po pożarze Rzymu.
Autorka serwuje nam bardzo rozbudowaną i przepięknie skonstruowaną, wielowątkową fabułę.
Poznajemy Hadasse, młodziutką chrześcijankę, która trafia do bogatej rzymskiej rodziny jako niewolnica. Tam poznaje Markusa i jego siostrę Julię. Hadassa zostaje przekazana jako osobista służąca Julii.
Julia jest przeciwieństwem Hadassy. Rozkapryszona, chwiejna i bardzo podatna na złe wpływy zepsutego rzymskiego otoczenia posuwa się do strasznych czynów. Jednak Hadassa stoi u jej boku i ma nadzieję, że kiedyś jej pani pozna prawdę i nawróci się. Ale jej wiara jest chwiejna i nie zawsze wie jak powinna postępować by nieść dobrą nowinę.

Całkowicie pochłonęła mnie ta lektura. Zakończenie sprawiło, że od...

Agusiahoney | 2019-08-24
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Coś pięknego! Nie sądziłam że istnieją książki o miłości i to tak osadzonej w chrześcijańskiej wierze. Wzruszałam się co kilka stron.

Keisha | 2019-05-12
Przeczytana: maj 2019

To książka dla tych, którzy pośród zawirowania, manipulacji, przeźroczystych osobistości, bezwartościowej twórczości, płaskich bohaterów filmów i książek szukają czegoś innego. To książka, która przynosi odpocznienie ponieważ porządkuje rzeczywistość w kategoriach dobra i zła, zwalnia czytelnika z tego obowiązku, podaje gotową propozycję. To książka dla tych, którzy tęsknią za mocno zarysowanymi postaciami, za konsekwencją w toku narracji, za emocjami, za jasną propozycją nacisku na odpowiednie akcenty. Ogromnie polecam.

książek: 2019
Efemeryda | 2019-02-12
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Po przeczytaniu kilkunastu pierwszych kartek przecierałam oczy i zastanawiałam się co ja czytam, bo książka niby historyczna, ale...Doczytałam recenzje. W szacie historycznej opakowano wartości chrześcijańskie. Nie lubię fanatyzmu. No cóż kupiłam, to przeczytałam. Szablonowa, płytka, słodziutka.
Nie podobała mi się.

Violinist | 2018-02-28
Przeczytana: 02 marca 2018

Oceniam na 8/10 pomimo mieszanych uczuć. Połknęłam w kilka wieczorów, bo zwyczajnie nie potrafiłam oderwać się od tej historii. Z drugiej strony nie brak w niej denerwującej idealizacji niektórych postaci czy infantylnych momentami dialogów.. Mimo wszystko wszystko odebrałam bardzo pozytywnie.

Perzka | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Jeruzalem- „miasto pokoju”. Do tego niebezpiecznego miasta z Galilei wyrusza Chananiasz ze swoją rodziną, aby jak co roku mówić o chwale Zmartwychwstałego Jezusa. Głosi chwałę Pana poprzez swoje świadectwo, ponieważ umarł, a Jezus wskrzesił go. Chananiasz dla jednych jest przedmiotem szyderstwa, oszustwem, dla innych radością i nadzieją.
Trafiają na moment, kiedy Tytus, syn cesarza Wespazjana każe Jerozolimę zrównać z ziemią, a Żydów wymordować lub wziąć do niewoli. Chananiasz, żona Rebeka, córka Lea i syn Marek zostają zamordowani, lub umarają z głodu i wycieńczenia. Tylko Hadassa przeżyła. Najbardziej nieśmiała, wątpiąca, zachwiana w swojej wierze.
Dlaczego ?
Po długiej wędrówce, Hadassa z niewielką grupą niewolników trafia do Rzymu, gdzie zostaje kupiona i miała pełnić rolę pomocy domowej.

Jestem oczarowana postacią Hadassy. Jej wiarą, postawą godną chrześcijanina. Ona żyła żeby służyć. Do wszystkich odnosiła się z życzliwością, zrozumieniem i miłością. Pomiatana,...

Blizniak27 | 2017-10-13
Przeczytana: 22 września 2017

Niestety spodziewałem się czegoś o wiele lepszego i to zarówno jeśli chodzi o fabułę jak i o warsztat pisarski. Nie da się uniknąć porównań do Quo Vadis Sienkiewicza. I gdy się zestawi te dwie książki to powieść Rivers wypada bardzo blado. Niestety książka jest napisana bardzo prostym językiem, wręcz na poziomie liceum. Brakuje jakichkolwiek opisów tła, nawet takich niezbyt rozbudowanych. U Sienkiewicza czasem mnie denerwowały, tu mi ich bardzo brakowało. Sama historia też jest trochę irytująca i nieracjonalna do końca. Temat religii i wiary w Boga stanowi główny punkt zaczepienia powieści. Książka jest dobra dla licealistów. Na pewno nie dla tych którzy mają już za sobą kilka bardziej znanych tytułów, bardziej wzbogaconych w opisy.

Asia | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Bogu dzięki, że natchnął Autorkę do napisania tak wspaniałej książki!
To dzieło tak nasycone emocjami, że naprawdę ciężko się od niego było oderwać. Polecam z całego serca! :)
Dziesięć gwiazdek to zdecydowanie za mało, by ocenić wyjątkowość pozycji, która zapada tak głęboko w umysł i serce. Daję 15 na 10!
Sięgam po II tom.

Dżoana | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Piekna i poruszajaca. Bardzo wciaga.

iwona | 2017-09-25

Książkę wypozyczylam z biblioteki i stało się to zupełnie przypadkowo, że trafiłam akurat na tą pozycję. Nie wiedziałam, co mnie czeka, gdy zacznę czytać. Dałam się zaskoczyć i tematyką i sposobem opowiadania. . . Od pierwszych stron zostałam "oczarowana"tą powieścią; jest naprawdę świetna -od pierwszych stron historia Hadassy dosłownie mnie wciągnęła. Piękna, poruszająca tematy ponadczasowe takie jak miłość, nienawiść, zazdrość,walka o władzę..., i ludzie, którzy są zawsze tacy sami w swoich dążeniach i pragnieniach, które tak naprawdę nigdy się nie zmieniają- czy to w czasach nam współczesnych, czy w odległej przeszłości. Ponad tym wszystkim ukazana jest potęga wiary w Boga- wiary, która będąc wiecznie żywą zawsze zwycięża i daje nadzieję na spełnione życie- życie wypełnione miłością. Z całego serca polecam tą pozycję.