Słup ognia

Tłumaczenie: Magda Sobolewska
Wydawnictwo: Fronda
The pillar of fire
TealcSzary

Każde dziecko żydowski uczy się o tym, że jego religia jest matką wszystkich religii monoteistycznych i że zrodziły się z niej dwie córki: chrześcijaństwo i islam. Matka jest starsza, a także zazwyczaj mądrzejsza i godniejsza szacunku niż córka, a zatem w ten czy inny sposób sugeruje się, że sekta chrześcijańska jest zmodyfikowaną i rozcieńczoną formą judaizmu. Wówczas jednak podczas kazania w kościele, w niezwykłej scenerii Monachium 1933 roku, nagle zrozumiałem, że sprawy wcale nie wyglądają tak statycznie, jak dotąd myślałem. Czy prorocy nie zapowiadali,że przez Mesjasza usłyszą Słowo nawet "najdalsze wyspy"? Nie można zaprzeczyć , że tak właśnie się stało. Wystarczy się chwilę zastanowić: oto kiedyś istniał na peryferiach Imperium Rzymskiego maleńki naród, pogrążony w oceanie innych wyznań, zazdrośnie strzegący cennego skarbu Objawienia za murami swojego Miasta - a teraz ja, dwa tysiąclecia później, słuchałem tych , którzy nie należeli do Izraela według ciała, ale bronili Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, Boga Mojżesza, Izajasza i Hioba, zupełnie jakby od tego zależało ich życie.

źródło opisu: http://www.granice.pl/ksiazka,slup-ognia,1243664

źródło okładki: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23013165-23010001__PZTA_2.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!