Recepta na ból. Jak diagnozować i leczyć chroniczny ból bez interwencji chirurgicznej

Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Wydawnictwo: Vivante
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Pain Cure Rx: The Yass Method for Diagnosing and Resolving Chronic Pain
poradniki
Precious

"Świat opanowała epidemia chronicznego bólu – szacuje się, że jej ofiarą padło już miliard osób. Co prawda obecnie przyjęty model leczenia chronicznego bólu nie sprawdza się, ale istnieje dla niego alternatywa, która pozwala uwolnić się od niego bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych i zażywania lekarstw" Czy odczuwasz przewlekle ból kolan, ramion, karku lub całych pleców? Nie...

Czy odczuwasz przewlekle ból kolan, ramion, karku lub całych pleców? Nie jesteś sam: szacunkowo miliard z nas na całym świecie cierpi na jakiś rodzaj przewlekłego bólu. Mitchell Yass przekonuje, że wielu z nas może z łatwością pożegnać się z tym bólem. Ten poradnik przedstawia nowy model diagnozowania i leczenia chronicznego bólu: autorską metodę Yass’a, która może pomóc pozbyć się bólu szybko i skutecznie – bez operacji i farmakologii.

W środowisku medycznym uważa się, że przewlekły ból związany jest z problemem strukturalnym, takim jak przepuklina dysku, uszkodzenia łękotek lub zapalenie stawów. Doktor Yass wykazał, że w około 90 procentach przypadków, przyczyną jest tak naprawdę osłabienie mięśni i zaburzenie równowagi ciała – jest to stan, który jest łatwy do wyleczenia na własną rękę. Metoda Yassa, opracowana podczas jego pracy z ponad 14.000 pacjentów, skupia się na znalezieniu prawdziwego źródła bólu, a następnie na osiągnięciu ulgi, dzięki prostym ćwiczeniom dopasowanym do indywidualnego przypadku, i pozbyciu się bólu na całe życie.

Ta rewolucyjna książka pokazuje, że większości przypadków chronicznego bólu nieprawidłowo zdiagnozowania, a pacjenci są niepotrzebnie narażani na ryzyko zabiegów operacyjnych, które i tak nie przynoszą ulgi.

Sprawdź, czy ból, który odczuwasz, można wyleczyć i poczuj wreszcie ulgę, o której marzysz.

źródło opisu: Wydawnictwo Vivante, 2016

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Lisokot | 2018-04-13
Przeczytana: kwiecień 2018

Ała,będę się streszczać pisząc tą recenzję, ponieważ boli mnie kark.
Z tego powodu właśnie byłam bardzo zadowolona i pełna nadziei kiedy "Recepta na ból" trafiła w moje ręce. Rychło przyszło rozczarowanie bowiem po lekturze nadal nie dowiedziałam się co zrobić aby skrócić moje męki. Bo to że powinnam iść do lekarza wiedziałam i przedtem. Mam pewne wątpliwości dla kogo tę publikację stworzył autor, Mitchell Yass. Po przestudiowaniu jej, mam wrażenie że została wydana dla adeptów sztuki medycznej bo przy każdym opisie schorzenia mamy dokładny opis anatomii, dowiadujemy się jak ocenić postawę ciała, jak wykonać badanie palpacyjne i badanie mięśni. Niestety żadnych praktycznych informacji oprócz zalecenia konsultacji lekarskiej. Opisy ćwiczeń rozciągających i siłowych na końcu książki, nie dostosowane jednak do konkretnego schorzenia. Może przyda się w trakcie specjalizacji z ortopedii. W innych przypadkach raczej nie.