Darkness Haunts

Cykl: The Sensor (tom 1)
Darkness Haunts
angielski
dialog

Melena Sanders faced her fair share of danger with insurgents and terrorists when she served in the U.S. Army, but now she is about to go up against a new threat. Her best friend, Aniya, has disappeared while on a trip to Fairbanks, Alaska—a supernatural haven. Most humans have no idea darker races lurk amongst them. Mel knows better. If she wants to get her friend back, she’s going to have to go in alone—but not unarmed.

Melena has a few special skills the Army didn’t provide, but the odds are still against her. She’s got to come up with a plan fast that doesn’t involve her, or her friend, dying. But danger likes to play it rough. A war for power is about to rise in Fairbanks and if she wants to get Aniya back, she’s going to have to step right into the middle of it.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/20880247-darkness-haunts

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/20880247-darkness-haunts

Gabi | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Jak ja się ciesze,że trafiłam na tę książkę i mogłam przeczytać 1-szą cześć o Melenie, która jest Sensorką, jedzie ratować swoją przyjaciółkę Aniye,gdy się dowiaduje ,że jest w niebezpieczeństwie i jest więziona przez Variole oraz Noreen z którą ma na pieńku wpada w wir niebezpiecznych przygód,(poznaje wiele nadnaturalnych wilkołaki, czarownice, szamani, wampiry)i co najważniejsze poznaje nowych nadnaturalnych przyjaciół,nawet stary wróg Lukas, który jest nephilim okazuje się przyjaźnie do niej nastawiony, a może jest coś w tym więcej. Warte przeczytania:)

Ania | 2018-03-16

Wow ta książka jest całkiem odświeżająca po ostatnich jakie czytałam. Brakowało mi paranormal 😊 i chociaż może się wydawać, że nic nowego o wampirach, wilkołakach, nefilim i innych paranormalnych stworzeniach tutaj dostajemy całkiem nowe spojrzenie na nich. Melena jako bohaterka opisuje wszystko z pewną dozą dystansu, jakby była wyobcowana od wszystkich. I chociaż bycie sensorką czyni nią wyjątkową, ona nie zawiera żadnych przyjaźni, a do nadnaturalnych czuje niechęć. Wydaje mi się, że nie jest typową bohaterką, którą od razu się polubi. Czasami miałam wrażenie, że jej opisy i spostrzeżenia są bardzo chłodne, bez żadnej dawki emocji. Tak jakby je oglądała, a nie przeżywała. Dlatego bardzo spodobała mi się jej przyjaźń z Derrickiem. To była całkiem inna relacja niż ta z Lucasem. Jeśli chodzi o nefilim mam mieszane uczucia. Ich relacja opierała się na dużej sile przeciwstawionej sensorce. On nie mówił jej wszystkiego, górował nad nią swoją mocą, prześladował ją, pomagał kiedy chciał....