Moja złota rybka zombie. W górę płetwy

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Cykl: Moja złota rybka zombie (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The SeaQuel: My Big Fat Zombie Goldfish
Maria Jaszczurowska
Ag2S

Uwaga! Nowe, elektryzujące przygody rybki zombie! Tymek z przyjaciółmi i Frankie, złotą rybką zombie, która jest także osobistym ochroniarzem chłopca, jadą na wycieczkę do Zatoki Węgorzy. Wszyscy nie mogą się doczekać noclegów w najprawdziwszej latarni morskiej. Niestety, na miejscu okazuje się, że w malowniczej zatoczce grasuje super niebezpieczny Diabelski Węgorz. Tytus, starszy brat...

Uwaga! Nowe, elektryzujące przygody rybki zombie!
Tymek z przyjaciółmi i Frankie, złotą rybką zombie, która jest także osobistym ochroniarzem chłopca, jadą na wycieczkę do Zatoki Węgorzy. Wszyscy nie mogą się doczekać noclegów w najprawdziwszej latarni morskiej. Niestety, na miejscu okazuje się, że w malowniczej zatoczce grasuje super niebezpieczny Diabelski Węgorz. Tytus, starszy brat Tymka, ma oczywiście szalony i bardzo tajny plan schwytania go i wykorzystania do własnych niecnych celów. W dodatku rybka Frankie ma stać się przynętą.
Co z tego wyniknie? Oczywiście mnóstwo zwariowanych wydarzeń i jeszcze więcej śmiechu!
Oto drugi tom przezabawnej serii dla dzieci o przygodach rodzeństwa i rybki zombie, która potrafi hipnotyzować! Kolejne części sześciotomowej, bestsellerowej serii już wkrótce.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

iminfectedpl | 2016-11-24

Po udaremnieniu próby zahipnotyzowania całego świata, dokonanej przez brata, Tymek zyskał nowego przyjaciela, którym stała się złota rybka zombie, Frankie. Nieodłączni towarzysze są zawsze blisko siebie, by w każdej chwili móc przeszkodzić Tytusowi w kolejnym złowieszczym planie szalonego naukowca, którym za wszelką cenę chce się on stać. Jaka przygoda tym razem czeka młodych bohaterów i z jakimi przeciwnościami będą musieli się zmierzyć, by zapobiec destrukcyjnym zamiarom starszego brata Tymka? Nie ważne, jak będzie źle, bo dla współpracujących przyjaciół żadne zagrożenie nie będzie niczym strasznym.

Drugi tom cyklu autorstwa Mo O’Hary to kolejna dawka przygód młodocianych bohaterów i ich morskiego przyjaciela zombie, skierowana do młodszego czytelnika. Tytus nie dał za wygraną i znów spróbuje uknuć plan, dzięki któremu zdobędzie władzę i pieniądze. Czy po raz kolejny autorce udało się przenieść czytelnika w zaczarowany...

dobrerecenzje | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

„W górę płetwy”

Słyszeliście o rybce, która nie jest zwykłą wodną rybką?

Złota rybka, na dodatek zombie, rozumiejąca mowę człowieka i hipnotyzująca własnym wzrokiem.

Dalszy ciąg przygód rybki Frankie, a także jej opiekunów Tymka i Raviego. Jak w każdej bajce o kategorii fantasy, występuje również w niej bezapelacyjnie szalony młody naukowiec, który knuje niecny plan. Tym szaleńcem okazuje się już w pierwszej części brat młodego Tymka.

Wracając do rybki, to pewnego razu wszyscy: Tymek, Ravi, Tytus i ich ojcowie wysuszają na męską wycieczkę nad morze. Miejscem wypoczynku, a jednocześnie noclegu okazuje się stara latarnia morska z jeszcze starszym domownikiem. Nieopodal w mieście panuje pewna straszna opowieść o wrednym Węgorzu z Zatoki. Dwójka przyjaciół, oczywiście z Frankie na czele postanawia wyjaśnić całą sprawę. Jednak pierwszym, który jest na miejscu okazuje się Tytus szalony brat, naukowiec. Próbuje łapać węgorza na wędkę, a rybka widząc samego chłopaka skacze do wody i...