Skuteczni liderzy zadają trafne pytania

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Logos

sowka | 2018-09-10
Przeczytana: marzec 2018

„Dobre pytania informują,
Trafne pytania zmieniają!”

Powyższy cytat przekazuje klimat, w jakim pisana jest książka, której recenzję przedstawiam poniżej. Amerykański autorytet w dziedzinie przywództwa – John. C. Maxwell – w swojej kolejnej książce zasypuje nas wręcz informacjami dotyczącymi wartości pytań: zarówno ich zadawania, jak i analizowania ich odpowiedzi. Trafne pytanie zadane odpowiedniej osobie może zdziałać przysłowiowe cuda zarówno w życiu prywatnym, jak i w dziedzinie przywództwa. Książka z całą pewnością udowadnia, że skuteczny lider potrafi zadać odpowiednie pytanie, a przez to odkryć potencjał współpracowników i stworzyć przyjazne środowisko zaangażowania i współpracy w miejscu pracy.

Każdy z nas ma styczność z liderami zespołu czy to w pracy, czy w różnych organizacjach, eventach, wydarzeniach towarzyskich. Wchodzimy w relacje z nimi i z innymi członkami grupy, tworząc zespół, a to, czy będzie on wydajny i efektywny – w ogromnej mierze zależy od lidera. Aby...