Otchłań. Ewolucyjne źródła epidemii depresji

Okładka książki Otchłań. Ewolucyjne źródła epidemii depresji Jonathan Rottenberg
Okładka książki Otchłań. Ewolucyjne źródła epidemii depresji
Jonathan Rottenberg Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Instytut Psychologii Zdrowia
2014-11-10
2014-11-10
2014-01-01
depresja zdrowie nastrój

Nareszcie mądra książka o depresji. O tym skąd bierze się depresja, do czego jest nam potrzebna ewolucyjnie, jak ją zrozumieć i zamiast walczyć, zaopiekować się nią.

Ciekawe światło rzucone z innej strony. Trochę pomaga zrozumieć, trochę sobie radzić, trochę nawet docenić. Pamiętając, że to czyjaś teoria, ale trzymająca się kupy.

Bardzo dziwna sprawa z tą książką. Zacząłem ją czytać kilka miesięcy temu i dość szybko przerwałem. Coś mi nie pasowało. Męczyła mnie. Teraz po lekturze ostatnich książek, które krążą wokół tematu depresji (Perfekcyjni do bólu, Siła niedoskonałości) postanowiłem wrócić do niej i zacząć od początku. Zaskakujące, że teraz jakość mojego czytania była zupełnie inna. Zacząłem zaznaczać sporo fragmentów i coraz bardziej wciągała mnie ta koncepcja Jonathana Rottenberga – ewolucyjnych źródeł epidemii depresji, bo taki jest temat i podtytuł jego książki Otchłań.
[...]
całość:

Recenzja:

Recenzja:

Polecam lekturę 'Otchłani' każdemu, komu nie obca jest tematyka depresji - mi pomogła usystematyzować moje własne wnioski i obserwacje.

• Psychologia
  • Rozwój, psychologia
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • POSIADAM
  • Psychologia