Otchłań. Ewolucyjne źródła epidemii depresji

Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia
depresja, zdrowie, nastrój
kaka84k

Jonathan Rottenberg przedstawia w „Otchłani” nową teorię depresji. W jego ujęciu nie jest to choroba czy biologiczna nierównowaga, ale raczej nastrój, długotrwały stan obniżonych emocji, który szybko może przerodzić się ze stanu normalnego w bardzo kłopotliwy. [..] Zakres książki i jej ambicje są imponujące. Rottenberg, nawołując do szczegółowego badania płytkiej depresji, trafnie zauważa, że jest ona zbyt często ignorowana. Żeby zrozumieć depresję i zyskać nadzieję na jej leczenie, musimy przeanalizować szerokie spektrum zachowań, a jeżeli będziemy patrzeć na nie przez pryzmat „nastroju”, zyskamy szanse, że nam się powiedzie.
New York Times Book Review

źródło opisu: http://terapeutyczna.pl/

źródło okładki: http://www.psychologia.edu.pl/