Pieśń duchowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Cántico espiritual
religia
Krzysztof

Zarówno poemat ten, jak i traktat opisują całą drogę duchową człowieka. Autor oddaje jej dramatyzm i piękno w literackiej opowieści ukazującej miłość pomiędzy oblubienicą-duszą a jej Oblubieńcem-Chrystusem. To dzieło, uznawane za perłę literatury hiszpańskiej, a zarazem cenne świadectwo mistyczne, uzupełnia opis etapów jednoczenia duszy z Bogiem omawianych w innych traktatach.

źródło opisu: http://www.wkb-krakow.pl/1026/Piesn-duchowa-zlota-edycja.html

źródło okładki: http://www.wkb-krakow.pl/1026/Piesn-duchowa-zlota-edycja.html

| 2018-01-02

Łatwiej będzie miał wielbłąd, to rzecz pewna, ale starać się należy i nie ustawać. Długo marzyłem by zebrać dzieła Św. Jana od Krzyża i zanurzyć się w tę lekturę. "Pieśń duchowa" to doskonała rzecz dla ducha i wiary. Polecam.